bugün

Brezilya merkezli bir metal ve madencilik şirketidir.
şövalye olma yolunda, çömez olarak işe başlayan, savaşmak yerine şövalyenin işlerini yapan kişidir.

arketip olarak erkekliğe yeni adım atan delikanlıyı temsil etmektedir. yaş ilerledikçe vale kalan erkek toplumda sıklıkla görülür. anne ya da aile baskısından kurtulamazlar.

tarot kartlarında deliliğin simgesidir. deli, kendine yol gösteren olmazsa yolunu bulamaz.
Brezilya merkezli bir metal ve
madencilik şirketidir . Şirket, 1 Haziran 1942 tarihinde kurulmuş olup 1997 yılında
özelleştirilmiştir.
Vale, dünyanın en büyük demir cevheri ve nikel üreticisidir. Vale ayrıca manganez, ferro alaşımlar, bakır , boksit , potaş, kaolin ve kobalt da üretmektedir. Şirket ayrıca halihazırda dokuz
hidroelektrik santrali ve geniş bir demiryolu,
gemi ve liman ağı da işletmektedir.
https://tr.m.0wikipedia.org/wiki/Vale_(şirket)
Severek dinlemeye gittiğim güzel bir rock grubu .
Vale SA (Portekizce telaffuz: [vali]), Brezilya'daki en büyük lojistik operatörlerinden biri olan maden ve madencilik yapan çok uluslu bir Brezilya şirketidir. Vale, dünyanın en büyük demir cevheri ve nikel üreticisidir. Vale aynı zamanda manganez, ferro alaşımlar, bakır, boksit, potas, kaolin ve kobalt üretir. Şirket ayrıca halihazırda dokuz hidroelektrik santrali ve ürünlerini taşımak için kullanılan demiryolları, gemi ve limanlar ağıyla faaliyet göstermektedir.
https://en.m.wikipedia.or...iki/Vale_(mining_company)
şirketin 2015 yılı cirosu 25 milyar 609 milyon dolardır.
mekanların girişinde arabayı teslim alan personel.

ayrıca iskambil destesinde 10lu ve kız arasında bulunur.
Arabaları park eden kişilere hitaben söylenen sözcüktür.
genelde görgüsüz, saygısız, ve kavgacı tiplerdir.
Bir rap sanatçının mahlası.
Güzel araba gördüler mi sırf arabaya bi-iki dk daha fazla binmek sürebilmek için bin bir takla atan insanların olduğu meslek dalı.

Otoparka gittim parayı ödedim “ben çıkarım acelem var Anahtarı ver dedim” yok illa kendi çıkıcak sırf biraz daha sürebilmek için vermiyo adam hareketlere bak ya.
son porsche'u teslim ettikten sonra yağmur altında evine yürüyen meslek grubu. vermeyin ama harbiden yanlıyolar.*
iyi bi rapper. Dramafon albümündeki hemen bütün şarkısı dinlenesidir. Favori parçam düştün gözümdendir.
game of thrones'ta arryngillerin yönettiği ve dar geçiti ve yüksek şatosuyla gayet rahat savunulabilen muhtit.
(#24565319)
(bkz: valeye araç emanet etmek)
Istanbul bebek vb yerlerde oldukça iş gören bir meslek grubu olmasına rağmen arabalarda neden bu kadar sert sürüş sergilediklerini anlayamadığım insanlardır. Gidip geldiği mesafe o kadar kısa ki; yanıma geldiğinde o acı fen sesinin nasıl çıktığını kavrayamadık.
latince veda etmek anlamına gelen kelimedir.
ihalelide koz değilse çoğu zaman hiç bir sikime yaramayan onlunun büyüğü kızın ufağıdır.
alayı orpucuğu olan meslek grubu. 2 kere arac verme hatasında bulundum bi daha vereni sksinler. 2 seferde de aracın son kullanım yakıt tüketimi 33 litre görünüyordu. ulan polo 1.4 benzinli o kadar yakar mı it?
"n'OLUR EVET DESEN, EVET SENDiN BANA AHKAM KESEN" SÖZLERiNiN SAHiBi RAPPER.
(bkz: DRAMAFON)
bakırköy sahilde paten kayarken peşime takılan ve ikisini yolda düşererek arkadaşlarını kaldırmaya gidenlerinde düşmesi ile sonuçlana kişi kalabalığı bence. orada bulunan restourantta yemek yiyenlerin bana olan alkışlarını ve onlara gülmesini söylemiyorum bile.
maaş + bahşişle yetinmeyen ekmeğini taştan çıkaran emekçiler.

--spoiler--

ŞAŞIRTAN TEKLiF

Hafta sonu arkadaşlarımla birlikte Kumkapıdaki bir restorana gittim.
Aracımı da restoranın valesine verdim.
Gecenin ilerleyen saatlerinde restorandan alkollü olarak çıktım.
Vale önce bana ne tarafa gideceğimi sordu.
Bahçelievler yanıtını verince de güzergâhım boyunca birkaç noktada alkol kontrolü olduğunu söyledi.
Hatta nerelerde kontrol olduğunu bir bir saydı.
Ve ardından şu ilginç teklifi sundu: Sizi alkol kontrolünün olduğu noktaya kadar götüreyim, kontrolü geçelim, ardından aracı size teslim edeyim. Bunun karşılığında da 20 TL alırım.
Hatta bir tarifeleri bile var.
Tabii bu tarife, müşterinin gideceği yöne göre de değişiyor.
Ben bu teklifi kabul etmedim. Aracımı alkol almayan arkadaşım kullandı.
Fakat birçok kişinin valelerin teklifini kabul ettiğini gördüm.
Bu yöntemle valeler para kazanıyor ve alkollü sürücüler de kontrolden kaçmış oluyor.
Sonrasında ya kaza yaparlarsa!
Herhalde emniyet güçlerinin bu yöntemden haberi yoktur. Bizden söylemesi, onlardan denetlemesi..

--spoiler--

http://www.haberturk.com/...3-trafikte-seytani-yontem
gözlerim ıslak isimli bir single çıkarmış sanatçı.
en çok değeri pis yedili oyunda bulduğunu düşündüğüm kağıt. . .
arabayı park edip, park ettiği yerden geri getirme işine yarım depo benzin yakan emekçi kardeşlerimiz. hortum mu atıyorlar çok merak ediyorum.