bugün

uzun ilişki yaşayan birkaç arkadaşa sordum ama söylemiyorlar. sonuçta sır onlar da haklı. ama kısa ilişkinin sırlarını merak ediyorsanız onları biliyorum. bana sorabilirsiniz.
(bkz: geciktirici)
bir tarafin salak olmasi.
bakın hepsini not alıyorum daha hiç bir kızla ilişkim olmadı ilk ikişkimde sizin taktikleri deniyecem eğer ilişkime zarar gelirse hepinizi bulur yakarım.*
kıskançlık yapmamak lazım.
üç Maymunu oynamak.
Önemli olan ilişkinin uzun sürmesi değil verimli geçmesidir dedirten başlıktır.
kesinlikle saygıdır.
karşılıklı sevgi, saygı ve haddini bilmektir.ama en önemlisi sevgidir.
uzun ilişki yaşamak isteyenler için rehberdir.

O ne bu arada?
ilişkiye ara vermek. Ara veripte devam etmezseniz bugta kalacağından ömrü uzun olacaktır.
Kin gütmeyin, onu ne kadar sevdiğinizi bir an olsun aklınızdan çıkartmayın, alttan almak sizi öldürmez bunu unutmayın.
Uzun ilişki peşinden koşmamaktır efendim. Çünkü geleceği düşününce bugünü unutuyor insan.
erkek taraf iseniz aslında çok basit;

aylık veya haftalık düzenli aldatacaksınız, sürekli yalan söyleyeceksiniz, para yedireceksiniz ve kızlar sürekli ezilmeyi, kıskançlık adı altında şiddet ve hakarete maruz kalmayı seven canlılardır. bunu yapabilecek bozuk karakterde iseniz tebrikler uzun süreli bir ilişkiniz oldu demektir.

bunların tersi olursa kız tarafı: ''ben sıkıldım/soğudum'' der ve kaçar.
Yoktur.
Görecedir ve dahi ilişki denen nane illüzyondur.
Bir bağ vardır kalpten kalbe, makas atan vardır bir de...sonuç?
Yok.
Ya bende herkes herkesi sevebilir herkes herkese aşık olabilir ama şu kafa uyuşacak eğer uyuştuysa zaten yıllık da olur ömürlük de.
(bkz: kırbaç)
gerçekten sevmek.
1- yalan olmayacak
2- güven verecek
3- ihaneti düşünmeyecek
4- sevecek

Böyle birisi çıkarsa karşıma boş mukaveleye imzamı atarım.
özneldir. Her ilişkide uygulanmaz.
Hiç ilişki yapmamak.
Az bulunur anlaşılan kızlarla ortaya çıkar.
Taviz. Öff!

Tavizi verip mutlu olursun ama kendin olamazsın. Kendin olursun ama ilişkin olmaz. Gül-diken, Çikolata-kilo, cips-sivilce...
büyütmeyin, ufacık hataları evereste ulaştırmayın karşınızdaki insanı büyütüp kendinizi kompleksli hale getirmeyin.
küçümsemeyin, küçümsediğiniz biriyle birlikte olmayın.
hastalık derecesinde kıskanç olmayın bu kıskandığınız kişinin sizden üstün olduğunu gösterir. godoşluk yapmayın tavrınızı koyun. kimin sevgilisi kimin arkadaşı olduğunun farkına varsın.
hassas olmayın, uçan kuşa gözünüz dolmasın mesela konuşarak halledin sorunlarınızı, sevgiliniz kâhin değil gözlerinize bakarak ne söylemek istediğinizi anlayamaz.
kıyaslamayın size aynı muamele yapılırsa ne yapabileceğinizi düşünün.
yüksek beklentileriniz olmasın, etrafınızda, instagramda gösterildiği gibi yaşanmıyo o aşklar, gösteriş budalalığının alemi yok hiç birimiz siyah beyaz filmlerden fırlamadık.
realist olun geleceğinizin asla olmayacağı birinin peşinden koşmayın, kapılmayın.
daha ilk aydan evlenicez ya tribine düşmeyin, ayrılma ihtimalinizi hatırlayıp beş çocuğuyla ortada kalmış gibi davranmayın.
hayatında bulunan insanlarla tanışın, ailesiyle,arkadaşlarıyla.. o insanlara tutumlarını değerlendirin, tanıdığınızı sandığınız o bitanecik aşkınız pötünceğiniz marmelatlı kurabiyeniz bambaşka birine dönüşebilir.
ona bir şeyler katın, değiştirmeyin evet ama mesela şunu da garavelimgaravelsinden öğrendim diyebilsin.
yalan söylemeyin. sizi olduğunuz gibi tanımasına izin verin. sevmeye öyle de devam ederse doğru kişidir zaten.
hatalarınızı söyleyebilsin, eleştirebilsin ama egonuzu da zedelemesine izin vermeyin.
kendinizi paranızla sevdirmeye çalışmayın, araba anahtarınızı cüzdanınızı, parlementinizi masaya bırakmayın. hiç birimiz ali ağaoğlu da değiliz.
onun dışındaki bütün adamlara, kadınlara kör olun.
aldatmayın, aldatılmayın.
ikinci şansı vermeyin.
saçmalayın, nefes almanın değerini anlayın, sizin için atan bi kalbin atışını dinleyin, sevin, sevilin, sevişin, sürekli gülümseyin.

mutluluğunuz daim olsun.
(bkz: sabır).