bugün

alçak balkon altları altından geçerken kafayı dank diye vurulmasıdır.
kısa boylu olmamak.
avizeli evlerde kaskla gezmek zorunda olagelmek, hele bi de bu ev sık gittiğiniz bi yerse büyük sıkıntı.
berber koltuğunda berberin durup durup abicim biraz aşşağıya iner misin? demesi.
Eğer dolmuş dolu ise bide eski model dolmuş ise tavana bile sığmamaktır , şayet boyun 57 derecelik açısıyla yola devam eder .
Abi sen basket oynadin mi sorularina surekli maruz kalmak.
boyum 176 sanırım en iyisi 183 boy falan. herşeyin fazlası zarar.
kuaförlerdeki saç yıkama lavabosunun omuza batması, kaykılarak otursan gelen geçenin ayağına takılıp düşmesi.
uzun boydan kasıt nedir demek lazım. boyunuz benim gibi 191cm filansa hiçbir sorun teşkil etmez. çok uzun boylu olmanın dezavantajları dense daha doğrudur. mesela 198cm ve üstü boylar sorun yaratır. daha aşağısında sorun pek oluşmaz.
minibüste ayakta yolculuk yaparken çile çekmek.
Kesinlikle sevgili bulmak ve dolmuşta ayakta durmak dolu ise , 1.65 boyundaki kıza aşıksınız ama yanınızda minyatür gibi duruyor . Bide dolmuş eğer dolu ise ayakta kaldınızmı tüm yol boyunca boyun bükün yolculuk edersiniz .
boyuna göre sevgili bulamamak.
yatağa sığamamak.
kıyafet azlığı.
kafayı sürekli vurmak.

1.92 için büyük sorunlardır.
otomobilimin arka koltuğunun, şoför koltuğunun arkasında kalan kısmının kullanılmaz olmasıdır. (bkz: ölü bölge)
metroda demirlere kafayı vurmak, milletin normal geçtiği yerlerde eğilmek zorunda kalmak, ilkokulda hoca yüzünden en arkaya sıraya oturtulmak, pantolonların beli olup paçaların kısa gelmesi ve bu yüzden her seferinde pantolonu almadan önce tadilata vermek vs. Gibi şeylerdir. Ama avantajlarıda yok değildir.
Pilot olamamak . Boyunuzun 1.65 - 1.90 arasinda olmasi gerekiyor .
193 cm boyundayım, çok da dezavantajını görmedim. olmayan şeylerden bahsediyorsunuz. zira her insan yaratılıştan gelen durumuna bir süre adaptaasyon sağlıyor ve ona göre yaşamaya alışıyor.
küçük spor arabaya sığamamak, minibüs ile seyahat ederken merdiven boşluğu ya da oturma zorunluluğu olması, uzun süre sırt üstü yatamamak, bel ağrısı ve sevgili bulma sıkıntısı da cabası.
Devede de boy var replikleri falan falan... * *
Otobüs yolculuğu yapmak eziyet olur.
(bkz: uzun boylu erkeklerin genelde küçük pipili olması) *
hayatı boyunca 1.70 ve üzerinde bir sevgiliye sahip olamamaktır. 1.60 ile 1.65 in ortasında gezinip durursunuz.

not: boy 1.87
denize gidildiğinde boy veren kişinin hep o olması.
kavga ederken karşındaki adama kafa atamamak. eğilmek gerekiyo böyle bi tuhaf. *
perde asmaktır efendim.
o sizin görevinizidir. o ailede, o evde perdeyi asacak olan kişi sizsinizdir.
en küçük ekmek alır,
ortanca gazeteyi alır.
en uzun perdeyi asar.
hiyerarşi böyledir efendim .

evin annesi " hadi bi el at canımcım. " dediği vakit görevi ifa edersiniz.
görev ifa etmenin yerine getirdiği haklı gururu bir sonraki perde yıkama seansına kadar yaşarsınız...
-otobüsteki tutunma yerlerine kafayı çarpmak.
-bedeni iyi olan kıyafetin kollarının kısa gelmesi.
-"devede de boy var..." "allah boy vermiş..." gibi seviyesizce esprilere maruz kalmak.
-"biraz eğilsene yeaa çok uzunsun" denmesi.
güncel Önemli Başlıklar