bugün

kendi boyunuza uygun sevgili bulamıyorsunuz. Ya sizden kısa oluyor ya da en fazla sizin kadar oluyor.
uygun kız bulamıyorsun. çekyata sığmıyorsun.kırkbeş numara ayakkabı az üretiliyor.fotoğraflarda ilk göze çarpan sen oluyorsun.raht koltukta oturup sehpayı önüme çekip kahvaltı edeyim diyorum ayakları koyacak yer bulamıyorsun. bir şeyi beceremeyince zürafada da boy var sözü ile muhatap oluyorsun.fantazi için tuttuğun ahşap çatı katına sürekli başın çarpıyor.dolmuşta ayakta kalınca ineceğin yeri görmek için iki kat eğiliyorsun. vs...
sürekli perde değiştirme, rafa bir şeyler koyma işleri size kitlenir.
özellikle ağaçların dallarının yola sıçradığı sokaklarda eğilerek yürümek zorunda kalırsınız.
şayet kız/erkek arkadaşınız ile boyunuzun arasında epey fark var ise bel ağrıları başlayabilir buluşma sonrası.
arabaların arka koltukları size cehennem olur.

yeni corolla.
c segment araba bak.

başım hafif tavana değiyor.

hele 2005 bir clio symbol'e binmiştim.
yan oturmama rağmen başım tavandaydı, rahatsız edecek kadar. her kasiste beynim sallandı diyebilirim.

mercedes'in yeni bir jipine binmiştim. en kötü ihtimalle 2012.
onun bile arkada şaft tünelinin olduğu koltukta başım cam tavana yapışmıştı. kasis olsa cam kırılacak..
Ortalama insanlara göre yapılan ebatlardaki yerlerden geçerken ölümüne sıkıntı yaşayacak kadar uzun olmadıkça, bir dezavantajı yoktur.
Bir de daha erken kamburlaşmaya başlarsınız.
Edit : kadında 1.75 erkekte 1.85-1.90ı geçmediği ve aşırı zayıf ya da kilolu olunmadığı sürece bariz bir dezavantajının olduğunu sanmıyorum.
Çekilecek dert değilmiş.
Beni korkutan şey: kendi boyumda bir yaşlı görmedim hiç.

Uzun olanın ömrü kısa mı oluyor acaba?
Hadi kısaldınız da 15 cm kısalmaz insan herhalde?

Bilemiyorum sözlük, aklım karışık.
sözlük erkeklerinin 2 tane derdi var zaten;

1- uzun boylu olmak
2- yakışıklı olmak

geldim geleli bunların dezavantajları tartışılıyor sözlükte.

valla sizin de işiniz zor gençler. allah başka dert vermesin.
Heyulla gibi olmadığınız sürece dezavantajı yoktur.

Daha güçlü, güvenli ve kararlı görünürsünüz ve bu işe alımlarda artı bir durumdur.
Hoş görünmeniz de cabası.
(bkz: perde takmak)
pantolonların kısa gelmesi.
Sırtınızı kütletecek insan bulamazsınız.
182 boydan çok şükür hissedilmeyen dezavantajlardır.
(bkz: orta boy)
Hem uzun saçlı ve yapılıysanızda herkes taeafın kıskanılmak.
- otobüsle uzun yolculuklar yapamamak.
- boya uygun yatak bulamamak
- bedene göre kıyafet ve ayakkabı bulamamak
- genelde ayakta birşeyler anlatırken hep eğilmek
- araba sürüş koltuğunda ya da bi yan koltuğa geçince koltuğu sonuna kadar geriye almak.

kendimden biliyorum. *
iskelet ve kas sisteminde küçük asimetriler, elastik bozulma ve kasların estetikten uzaklaşışı.
şudur;

görsel
çok tatlı ya fotoğrafa bayılıyorum.

genelde duruş bozuklukları oluyor. dengeli duran uzun kadınlar/erkekler ilgi çekiyor zaten.
ben uzun boylu olsam dimdik yürürdüm millet umrumda olmazdı. görmezdim zaten.
uzun boyluluk güzeldir, seviniz.
kendimden örnek vermek gerekirse kızların ilgisini çok fazla çekiyorsunuz, kısa erkekler size hep hep bir eziklik hissiyatıyla bakıyor, arkanızdan iş çevirebiliyor. yolda bir kadın ya da erkeğe ifadenizi yumuşatmadan selendiğinizde biraz çekimser kalabiliyor. Kısa boylu kızlar sizi çok çekiştirebiliyor, özellikle yanınızda kız arkadaşınız varsa, kıskançlıktan gözleriyle gövdenizi delmeye çalışıyor yüzyüze konuştuğunuzda ise hemen kibarlaşiyorlar. bi ihtimal düşüncesiyle olsa gerek.

biraz dahi olsa vücut yapsanız diğer erkeklerin ötekileştirmesine maruz kalabiliyorsunuz... çokca ezik tip var, klasik ortadoğulular işte heh-he

eksiler gelsin *
Motor kapasitesi düşük küçük otomobillere sığamamak.

benzin olmuş 7 küsur tl. Şöyle az yakan bir araba alayım diyorum içinde çarpışan arabaya binmiş gibi oluyorum, allah affetsin.
Hiç görmediğim dezavantaj.
"sendeki boy bende olacak var ya..." yakınmalarına çokça maruz kalmak.

ister inanın ister inanmayın, yaptığın her harekete ekstra özen göstermen, dikkat etmen gerekiyor. Vücut sadece yukarıya doğru büyümüyor çünkü. Hemen dikkat çekebiliyorsun o yüzden. Siz hiç herhangi bir spor faaliyeti dışında zıplayan 190+ birini gördünüz mü mesela?

Salın bizi ağam. Biz de istediğimiz hareketi yapmak istiyoruz.
Uzun olsan ders, kısa olsan ayrı dert.
Yaşlanınca kendinizi nereye sığdıracağınızı bilmiyorsunuz.

Bir de 1.80'lik adamlar kendine uzun demesin rica ederim, beni bi gülme alıyor sonra.
yürürken denge kaybı.
Dezavantajı olduğunu sanmıyorum.