bugün

187 boyunda olmak demektir.

Herkesin imrendigi boya sahip olmak iyidir iyi.
1.60 lık boyumla tadını çıkardığımdır.

ulan iyi ki uzun boyluyum he.
Nasıl bir şey olduğunu merak ettiğimdir. Hava değişikliği oluyor mu yukarda?
uzun boylu bi kız olmak zordur "ay senin boyun kaç" "bak daha uzama" "kızlarda da çok uzun iyi olmuyor" gibi anlamsız yorumlarda bulunulur. kısa erkekler size yürüyünce siz de redderseniz bu egoyla fazla yaşamazsın gibi saçmalıklar duyabilirsiniz ama mutluyum uzun boylu bi kız olmaktan.
her zaman avantaj olmayabilir.
çocukluk hayalim hala hayalim.
kısa boyluların hayali olandır.
1.90 boyum ile kendimi sultan kösen sanan bendenizi avrupa ellerinde komplekse sokan olgu.
gayet güzeldir, uzun boyluluk herzaman avantajdır.
tek kötü yanı eğilerek yapılan işlerden falan sonra hafif sırt ağrısı olması.
1.85'e kadar ideal olan ondan sonrası pekte hoş durmayan kimilerine göre bir avantaj ölçüsü.
Referans noktasının önemli olduğu bir durum. Neye göre kime göre.
Sık sık kafanızı bi yerlere çarpmanız demektir.
hayatının sonuna dek tüm fotoğraflarda arkada kalmaktır.
Ben 1 83 üm kafamı çok kere tavana vurmuslugum oldu. 1 90 lı yazar arkadaşlara tavsiye aman kafanızı eğin kapıdan geçerken.
Tek artısı pantolon,elbise vb. kıyafetlerin paçasını kestirmeden giyebilmek sanırım.
eğer yüksekteyse Her boku yerine sen koyarsın, sen alırsın. Yine de güzel uzun olmak.
Dert etmeyin arkadaşlar biz kısa boylularında sırtı ağrıyor.
ulan ne ağlamışsınız sırtımız ağrıyor sırtımız ağlıyor diye. aynı sırt bizde de var bizimki ağrımıyor sanki amk.
uzun boylular için hayat çok zor.
her şey boy pos değil çoğu şeyi bizim için dizayn etmiyorlar:

bir gün hastanede rapor almak için hastanenin ücra köşelerine iniyorum.
hani ölmüş olsam morga götürürler yani o derece garip garip dar yollardan falan geçiyorum.

neyse hızlı adımlarla gidiyorum gidiyorum, bir köşe çıkıyor köşeyi dönerken kafayı bir gömüyorum, sanki araba çarptıı öyle bir ses geldi, odalardan millet çıktı bomba mı patladı diye dar bide tünel gibi ses yankılanıyor.

ulan insan bi uyarı koyar tavan alçalıyor falan diye.

kafamda abartmıyorum çizgi filmlerdeki gibi şeytan toynağı benzeri şişlik oluştu saniye geçmedi hemen şişti.
ne derece hızla vurduysam baya sarhoş gibi gezdim 10-15 dk.

işin özü uzunlar için yaşam çok zor çok.
1.85 ile1.93 ü aşmamak kaydıyla avantajı dezavantajından daha fazla olan durumdur.
Perde takmak için kullanılırsınız.
Başka bir işe yaramazsınız.
En büyük dezantajı kafayı bir yerlere çarpmak olan özellik.
kısa boylu olmanın tersi.
evet aşırı uzun boylu olmak da sorun. 45-50 yaşlarından sonra dikkat etmediğiniz sürece kambur olma olasılığınız fazla.