bugün

gece gece akla düşendir.
evet. şeklinde cevap verilmesi gerekilen soru.

bizim eve geldiler o gün. biri çok gıcıktı ya... ben de sadece onun yüzünden bütün uzaylılarla irtibatımı kestim evet.
evrende yalnız değiliz herhal elbet varlardır ama kim bilir nerdeler.
tabikide manyakmısın?
Bence var.
Samanyolu, içinde Güneş Sistemi'nin de bulunduğu gök adadır. Sadece güneş sisteminde 160 civarı gezegen var! Bunlardan Jupiter tek başına dünyanın 1000 küsür katı büyüklükte, dünya büyüklüğünde 30 civarı uydusu vardır. Çekim gücünden üstündeki nükleer enerjiden vs. yanına yanaşmak dahi mümkün olmadığı için (Zaten o mesafeye hala gidecek teknoloji yok) daha 3-5 gezegen ötedeki Jüpiter dahi içinde ne var hiç bir fikir yok!

Güneş sistemindeki gezegenler bir yana , gördüğün bir çok yıldızın görüntüsü aslında o gezegenin 500 bin vb. süreler önceki görüntüsünün bize ulaştığında görüldüğü hali! Yani o gezegen 500 milyon IŞIK YILI önce yok olmuş dahi olabilir!

ışığın bir yılda boşlukta aldığı mesafedir! Yani saniyede 300 BiN KM hızla giderler 1 yıl boyunca uzayda seyahat!

Şu anda insanlığın havada yapmayı başardığı en yüksek hız = saatte 11,263 kilometre! Işık Hızı saniyede 300 BiN KM hız demektir!

Bizim Dünya ve güneşin içinde olduğu Samanyolu galaksisinde sadece 200 ile 400 milyar arası yıldız/gezegen mevcuttur!

Samanyolu galaksisi gibi evrende yaklaşık 6-8 trilyon arası galaksi vardır!

Yani ortalama 400 Milyar x 8 tirilyon = Sonuç! işte evrende ortalama bu kadar gezegen var!

Dünyadan bir çoğu binlerce kat büyüklükte, saysız gezegen, yıldızın vs. olduğu bir ortamda sik evrende tek yaşayanın sik kadar dünyadaki sadece 3-5 sik kafalı olduğunu düşünmek ahmaklıktan başka bir şey değildir!

Yozgat Yerköy'ün bir evin bahçesinde bir çim yaprağında duran karıncanın, Amerikanın New York eyaletinde, Long island bölgesinde, Bir kasabanın bir evinin, bahçesindeki yaprağın üzerinde duran diğer bir karınca veya böcekten haberdar olması ne kadar olasıdır!

Peki Yozgatlı karınca'nın evren sadece şu evin bahçesinden ibaret (Daha bahçeyi daha tam anlamı ile görecek mesafeye erişmemişken) sayması, evin sahibi insanı dahi görmeden, bilmeden ta Amerikanın bir kasabasındaki bir edib bahçesinde çimler arasında bir canlı yaşayıp yaşamadığını bilmeden"Yav benden başka canlı yoktur" demesi ne kadar mantıklı olursa insanın da evrende başka canlı yoktur demesi ciddi ahmaklıktır!

Ayrıca evrende milyon çeşit canlı ve aralarında izlere benzeyen türler olma ihtimali yüksek olduğu gibi, uzayın başak bir yerinde yaşayan kitle illa bizden ileri bir medeniyet olacak diye bir kaide yok! Belki de bizden çok daha eski bir zamanı yaşayan medeniyetler var!

Yada anormal gelişmiş ve Dünyaya kadar gelebilecek üstünlükte bir medeniyet neden gelip de Dünya ve insanla iletişime geçmek için bunca vakit, enerji harcasın! Yerine gider kendine binlerce ağzına kadar maden, besin, enerji vs. dolu gezegen bulur!
Bu gbi bir seyahati yapabilecek üstünlükte bir topluluk zeka ve bilinç olarak da aşmış durumdadır. Haliyle insan gibi yarım yamalak evrimleşmiş, şimdi de iyice maymundan dahi aşağı bir seviyeye doğru geri evrilen bir canlı ile neden uğraşsın!!!

Evrende diğer bir çok canlı türü olma olasılığı olmama olasılığı trilyonlarca defa fazladır!

Marstan hemen sonraki gezegen Jüpiter bize 778 milyon kilometre mesafede! Uyduların ulaşması bile 13 ay sürüyor!insan yollamak 13 yıl diyelim!

2018 yılında insansız uyduların çıkacağı hız saniyede 200 kilometer! Bu hızla dibimizdeki 10-12 senede gidilecek gezegeni dahi zor görürken, saniyede 300 Bin Km hızla 500 Yıl seyahat etsek dahi zar zor ulaşacağımız sayısız gezegen var!
gece gece akla düşendir.
gece gece akla düşendir.
Nilimsel acidan olmasi muhtemel, kuran yokluğu icin de birsey belirtmemis diye biliyorum. Bence var yani evrenin büyüklüğünü dusunursek.
Hala mı ya...
sonsuz uzay boşluğu ve yine sonsuz evrende tek varlık sen misin? tek yaşam gezegeni dünya mı? sorusuyla cevaplanabilir.
"eğer mevcut değillerse bu her şeyden önce çok önemli bir 'yer kaybıdır.' " şeklinde cevaplanabilecek soru cümlesi.

konuya dair tıklanası link ==> http://www.imdb.com/title/tt0118884/
Uzaylıların olmadığı bi evrende yaşadığımızı düşünmek sanki bir inşaatı yaptıran kişinin adını vererek tek başına yaptığını düşünmesi gibi bir şey. Oysa onun için çimentoyu üreten var, tuğlayı üreten var, bunları harmanlayıp binayı oluşturanlar var. Bu evrende yalnız değil. Belki milyon ışık yılı uzakta, belki aynı zaman diliminde yaşayan canlılar var. Sadece görmediğimiz için formları bizim düşündüğümüz gibi olmayabilir, zeki olmayabilir, iletişim kuramayabilirler. Belki bi virüs belki bi hayvan, belki insan ötesi bi canlı. Beyin bildikleriyle hayal edebilir. Formu nasıl olursa olsun, mutlaka başka canlıların da olduğunu göz ardı edemiyorum. Düşünsenize sonsuz bir evren, milyon ışık yılı uzaklık. Keşfedilmemiş belki de dünya'nın sonuna kadar keşfedilmeyecek çok farklı yaşam biçimleri ve boyutları.
"evren çok geniş yeaa illaki vardır" cevaplarını saymazsak bilimsel bir kanıt yoktur.. bilimsel kanıt bulunana kadar hiçbir şey bilemeyiz, istediğinize inanmak size kalmış..
gece gece akla düşendir.
Uzaylılar yok mustafa topaloğlu var , yersen.
merhaba dünyalı ben bir uzaylıyım neptünden yazıyorum. adsl olmadığı için sizden bağlanıyorum.
Uzay dışı bir yerde yaşıyoruz herhalde biz. Kendimizi niye dışlıyoruz bundan? Bizde uzaylıyız işte.
uzaylılar vardır koskoca evrende bir tek insanlarmı var sanıyorsunuz .
var ben.
gece gece akla düşendir.
Şahsen olduğuna inanıyorum.

içimden bir his beni sanki görmüş gibi inandırıyor.
vardı ama yedim onları.
Var.

Geçen metrobüste bi tanesine yer verdim.
18 bin âlemden biri değil belki birçoğu uzaylıdır.