bugün

işin sonunda, akreditasyonu otorite bir sınav ile sağlıyorsa eğitime ne gerek var aslında.
amaç bilim öğrenmek ya da bir meslek öğrenmekse gayet mümkündür ama işin bir de sosyal ortam kısmı var.
üniversitelerin ortamı kim ne derse desin daha kaliteli insanlar yaratır.
o açıdan biraz sıkıntılı, uzaktan eğitim.
Mart 2020'den günümüze kadar uzaktan eğitim ile verilen isg kursları, geçtiğimiz günlerde yüz yüzeye döndü.

Türkiye'de sadece büyük illerde iSG kursu olması, diğer illerdeki isg profesyoneli adaylarını bir hayli yoracak gibi.

(bkz: https://www.isghaber.com....timlerinde-yuz-yuze-donem)
Böyle işin evveliyatını sikeyim.
Depremden sonra alınan karar. Gerekli olup olmadığı günlerce tartışıldı ancak asıl konuya kimse değinmedi.

Deprem bölgesinde olan ya da olmayan milyonlarca öğrenci yarın itibariyle uzaktan eğitim hayatına başlayacak. Peki bu milyonlarca öğrenci teknik ve donanımsal altyapıya sahip mi? Özellikle deprem bölgesinde.

Bu kararı alanlar gerekli desteği öğrencilere verecek mi, yoksa bunca zorluk çeken depremzede öğrenciler bir de laptop, tablet, internet arama derdine mi düşecek?

Bence televizyon showlarında toplanan paraların önce eğitim için ihtiyacı olan öğrencilere harcanması gerekiyor. Sıra onlara gelebilirse tabi.
başlamıştır.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kahramanmaraş merkezli depremlere ilişkin, “Ülkemizin hafızasındaki en büyük felaket olan 1999 depreminden 3 kat daha büyük, 3 kat daha yıkıcıdır. Asrın felaketi olarak nitelenen bu deprem, neredeyse bin kilometrelik bir alanda hissedilmesine rağmen asıl 500 kilometrelik alanda yıkıma yol açmıştır.” dedi. gerçekten çok mantıklı konuşmuş.
corona virüsü yüzünden yapılmasına rağmen saçma bir şekilde hala devam edilen eğitim şekli.
corona virüsü olmasaydı bu saçmalık olmayacaktı.
ingilizceye, ales'e, üniversite sınavlarına hep uzaktan eğitimle çalışan biri olarak çok verim aldığım bir yöntem. kursa, dershaneye gitmeyi vakit ve emek kaybı olarak gören biriyim. kayıt olduğum kursları da yarıda bırakmışlığım var. bir insan gerçekten kafaya koyarsa internet bilgileriyle (you tube bir hazine) doktor, mühendis, dünyaca ünlü bilim adamı bile olabilir. yale, harvard, mıt, oxford gibi dünyaca ünlü üniversitelerin hocalarını dinliyoruz.. bu müthiş bir şey yahu... zamanında bununla ilgili kısa film senaryosu yazmıştım. ödül almadı ama konusu bu idi... oturduğun yerden dünyanın bilgisine sahip olmak.. yeter ki motive ol...
bir kapanma daha olsun da çayı kahveyi 100 liraya içelim bundan sonra. ne o öyle 10 liraya 15 liraya içiyoruz fakir gibi.
corona virüsü yüzünden yaygınlaşmış olan, işe yaramayan ve verimsiz bir eğitim şekli.
Bence iyi değildir ki zaten öğrenciler yakından eğitimle daha iyi öğreniyorlarmış.
ülkede hersey uzaktan olmali ama hizmet bedeli birebir ve yanyanaymis gibi olmali.
Uzaktan eğitememekle birlikte sefilliğimiz ortaya çıkmıştır. Bilgisayar almaya internet almaya gücü yetmeyen ailelerin ortaya çıktığı ve maalesef eğitim göremeyen öğrenciler vardır. Fakat yeterli donanım sağlanırsa yüksek nüfuslu ülkelerde trafik rahatlaması vb. güzel yönleri olabilir.
Hiç sevmediğimdir. Yakından bile eğitilemiyorum.
corona virüsü yüzünden yapılmaya başlanmış olan kötü, sorunlu ve verimsiz bir eğitim türü.
corona virüsü yüzünden yapılmaya başlanmış gıcık bir eğitim türü.
ilk mezunlarının verildiği ve sonucun böyle olduğu eğitim sistemi.

https://www.youtube.com/watch?v=0bpGWdL-H_I
bilgi edinmek için okula gidilmese de olacağını, okul'un sadece sosyalleşme mekanı olduğunu ortaya çıkaran uygulamadır.
hiç sevmiyorum. corona virüsü yüzünden yapılan verimsiz şey.
corona virüsü sayesinde yaygınlaşmış, sorunlu ve verimsiz bir eğitim türü.
corona sayesinde yaygınlaşmış, sorunlu ve verimsiz bir eğitim türü.
Artıları olduğu kadar eksileri de olan eğitim çeşidi. Bana soracak olursanız efendim ben uzaktan eğitimden yanayım. Lakin derslerin kaydedilmesi şartıyla. Eğitime giriş diye bir ders var formasyonda. Hoca videoları kaydetmiyor. O saatler içinde benim işim oluyor, canlı derse giremiyorum. Haliyle dersi kaçırmış oluyorum. Bunun haricinde internet bağlantısı sorunu, görüntü ve ses sorunları da cabası. Verimli işlenemiyor kimi dersler. Bununla birlikte Dersi dinlerken canım sıkılıp YouTube'da bir şeylere bakıyorum ya da haber sitelerinde geziniyorum. Konsantrasyon çok önemli. Aslında ters yüz eğitim modeli en iyisi gibi geliyor bana.
Kesinlikle devam etmesi gereken eğitim biçimdir.

Dünyanın her yerinde Online eğitim programları yükselip hatta okullardan daha iyi eğitim verdiği kabul edilmişken her gün okula gitmek ve ekstra masraf yapmak çok saçma.