bugün

dışarı çıkıp boş sokaklarda sigara içmek.
müzik dinlemek, temiz hava almak, gecenin sessizliğini dinlemek.
evet çıkıp bir sigara yakmak gerçekten çok iyi gelir.
yatağın içinde durmak.
kesinlikle dışarı çıkıp kızılaya gitmek vs. dir...
Sabaha kadar sinir bozucu filmler izleyip müzik dinlemek.. Belki biraz da temizlik yapmak.
bilgisayarla yada telefonla oyalanmak, yada bir arkadaşla dışarı çıkmak.
sabaha kadar dizi izlemek, nba maçı varsa izlemek...
abdest alıp namaz kılmak.

bazı şaşırmış ateistlerin zoruna gitse de gerçek bu.
Radyo dinlemek...başucunuzda, sesi hafif kısık, kaliteli sohbetlerin yapıldığı, ara ara müziklerle süslenen bir proram bulup, dinlemek, her bünyeye iyi gelir...
Gözkapakları ağırlaşır ve......
Merhaba uyku! Ben geldim!
kalkar bi viski koyarim kendime.
hemen rahatlatir muzik esliginde.
çıkarım balkona elimde buharı çıkan sıcak kahvemle, yakarım bi sigara tüttürürüm o serin havaya.

Nadir geçen arabalar ve ışıkları, kadınlar ve topuklu ayakkabı sesleri mest eder beni hafiften üşüdügüm bu balkonda.
Sigara içip sözlükte takılmak.
Ders calısıyomus gibi yapın gelir.
Uyumamak *
maalesef mutfağa inip, tıkınıyorum.
ne yaparsam yapayım uyku tutuyor, yapıcı olmak yorucu.
vicdan muhakemesi yapmak. aklındaki kişiye neler söyleyeceğini planlamak, sonra onun ne cevap verebileceğini düşünüp, karşı cevap hazırlamak....
Önceden genelde yazarken bulurdum kendimi şimdi dizilerle kendimi uyutmaya çalışır oldum.
instagram yada sözlük.
kitap okumaya başlamak.

çünkü ne zaman uykum kaçarsa kitap okumaya başlıyorum. eh, kitap okumak son derece boş ve yorucu bir eylem olduğundan hemen uykum geliyor.
(bkz: kendi omuzunu öpmek)

evet.
(bkz: sözlükte anket tarzı başlık açmak)
(bkz: welcome to the uluforum)
Gerçek kesit izlemek. *
Dün gecenin bir yarısı uyanıp art arda 2 bölüm gerçek kesit izledim. Kabiliyetli oyunculukları, kaliteli senaryoları ve hayatın içinden acı olayların dramatize edilmesinden olsa gerek, huzurla uykuya daldım...
Neksfiliz.