bugün

gözlerdeki şibikleri temizlemekle uğraşılır, gözün teki kapalı teki açıktır.
sarhoş gibi olduğum, sinirli ve bir o kadarda mal olduğum ilk 5 dakikadır.
genellikle yerdeki halının desenlerinin incelendiği dakikalardır.
sonunda çoktan hazırlanıp evin önünde servisin gelmesinin beklendiği 5 dakikadır.*
- bugün hiç uykumu alamadım akşam erken yatacağım cümlesini kurduğumuz dakikalardır.
Servıse usaın bolt gıbı kosdugum zamandır.
1 dk: kalkıp yatağın kenarında ayağa çorap geçirmek
2 dk: çorap elde halıya bakakalmak
3 dk: çorap elde halıya bakmaya devam etmek
4 dk: çorap elde halıya boş boş bakmayı sürdürmek
5 dk: halıyı sikmek.
sigaranın yakıldığı beş dakikadır.
telefonun alarmı disturbed ın the nıght şarkısını çalmaya başlar. gözler bir anda açılır. telefona uzanırken bir güzel küfür edilir hemen tel kapatılır. ve yatakta bağdaş kurulup ayıkmaya çalışılır. ama o sırada tekrar uyunur. oturarak tabi.
o kritik 5 dakikada, çavuşun ayaklanmasıyla senin ayaklanamaman arasındaki ilişkiyle bir zaman kayması oluşur ve bu zaman kayması yüzünden hep geç kalıyorum ben. çavuşa laf söz işlemiyor, buna o iradeyi kim vermiş ki lan?
paranın da satın alamayacagı seylerden biridir.
hayata küfredilen 5 dakikadır.
beynin gerekli fonksiyonları yüklediği 5 dakikadır.
tekrar uyursam 5 dakika sonra kalkabilir miyim? sorusunu çözmeye çalışmaktır.
Acaba birkaç dakla daha uyusam geç kalır mıyım ?
Bu gün dershane var gitme zorunluluğu d ayok acaba uyusam mı diye düşünülür hafta sonları.
nerdeyim lan kimim günlerden ne nefes alabiliyor muyum gibi soruların arka arkaya sıralandığı beş dakikadır.
en azından benim açımdan.
ilk bir kaç saniye içinde "10 dakika daha uyuyayım" deneceği için geri kalan 4 dakikadan bihaber olur kişi. sonra gözünü bir açar 45 dakika geçmiş.
algının düşük, sersemliğin tavan yaptığı dakikalardır.
sarhoşluk anı her yere çarpabiliriz ayak serçe parmaklara dikkat kapı kenarları falan ALLAH korusun.
1. dakika:
-tek göz açılır.
-perde aralanır.
-pencereden dışarı bakılır.
-tek göz açık olduğu için ve açık göz de çapaklı olduğu için ne görüldüğü anlaşılmaz.
-diğer göz açılır. dışarı dikkatle bakılır.

2. dakika:
-yatakta doğrulunur.
-ayak parmaklarına bakılır.

3. dakika:
-* halı motiflerine kitlenilir.

4. dakika:
-tekrar yatılır.
-yorgan ve yastıkla yuvarlanılır.

5. dakika:
-uyunur.
kendim için söylemek gerekirse çok sinirli olurum . en küçük bir ters sözde söyleyeni bile döverim o kadar sinirliyimdir sabahları .
genellikle tuvalette geçer.
örtüyü ayakla havaya kaldırıp indirmekle geçer. Sonra kafaya düşer küt uyumaya devam.
insanın en boş baktığı dakikalardır. ulan hiç mi amacı olmaz insanın o dakikalarda o kadar boş bakılır mı yani.
çok tehlikelidir.
telefonlardan ve kişilerden uzak durulması gerekmektedir.