bugün

Yanındakiyle yaşlanırsın ama aklındakiyle ölürsün.
gazeteci: "dünyadaki en akıllı politikacı olduğunuz söyleniyor, nasıl bir duygu?"

winston churchill: "ne oldu yoksa ismet inönü mü öldü?"
Sevgi neydi,sevgi emekti,iyilikti.Böyle demiştin.
--spoiler--
Demek ki sözler yürekte değil lafta yaşanıyormuş.Film repliği ama içi dolu sözler.
--spoiler--
+ şimdi ben buraya çıktım. nasıl çıktım? niçin çıktım? bunu izaha gerek yok, gördüğünüz gibi, yürüdüm çıktım. çıktıysam çıkmışımdır, çıkmadıysam çıkmamışımdır. sahi ya! kim çıkardı ulan beni buraya?!!

-biz çıkardık!!
hiç sevmedin mi beni dedim, hayır hiç sevmedim dedi.

gerçek miydi bilmiyorum ama çok koymuştu be.
sonra ellerimi cebime sokup yürümeye başladım.
Adını bilen en son kişi de öldüğünde hiç doğmamış olacaksın.
su akar deli bakar. unutamıyorum amk.
Canımdan çok sevdiğim bi aile dostum bir gece bana dedi ki, ''senin telefonundan gecenin bir vakti beni bir başkasının aramasını istemem. Ne yaparsan yap ama bu olmasın.'' Unutamıyorum lan bu lafı.
" Vatan sağolsun. "
görsel
"Bu aralar iyi değilsin, özünden başka şeylere döndün."
Birkaç sahte arkadaş, yemek, içmek, biraz gezmek, arada gülmek, eğlenmek, rahatça uyumak için haftasonlarını aramak...
bu mudur yaşamak?

böyle dedi gitti. ben cevap vermedim, o da cevap ver demedi.
sonrasında görüşülmeyen "görüşürüz" dür.
yap gitsin, yaşa bitsin.
(bkz: şenol erdoğan) dan duyduğum, beynimde derin yer eden sözlerdir.

"babamla böyle uzun bir yoldayız. bana dedi ki, dön bir arkana bak bakalım. ben ilk başta anlamadım ne oluyor dedim kendi kendime. sonra baktım, arkamda baya yokuş gördüm, ama önüme baktığımda dümdüz bir yol gidiyorduk. sonra dedi ki: 'yokuşu çıktığın sürece düzdür. yol böyle bir şey. sürekli bir geriye dönüp bakman gerekiyor, ki nerede olduğunu bilesin, ne yaptığını bilesin. ilerinin nasıl şekillendiğini görmen için, geriye bakman gerekiyor.'"
bak kocaman adam olmuşsun, sen bu yaşa gelene kadar ben üç top kumaş diktim bir dam eşek siktim Amına kodumu çocuğu. ticari bir meselede beni mi sikiyorsun manasında.
sen ne sanmıştın.
Sevdigin insanin senin yaptigini bir orospu yapmaz tamam mi demesi. Ondan sonra boyle kotu yollara dustum iste.
Ya en güzel günler bizim olacak, yada kimsenin güzel günü olmayacak.
kanıtın yokluğu, yokluğun kanutı değildir.*
derste söyledi hoca. konuyu bile hatırlamıyorum bi bunu hatırlıyorum.
"bacağındaki boşluk için üzülme, onu kalbinle dolduruyorsun." bacağımdaki tümörü ameliyat ile aldırdıktan sonra oluşan boşluktan sonra topallarken kesilen yere dokunan kadının sözü.
çok özledim.
Müslüman değilsen nasıl türkçe konuşuyorsundur.
Zulüm azrail olsa hep hakkı tutacağım. Mukaddes davalarda ölüm bile güzeldir.
-Merhum muhsin Yazıcıoğlu
ellerim hep üşür benim
doktorlar kansızlık der
ben sensizlik derim
e cansever .
Duyduğunuzda götünüzün başınızın ayrı oynadığı, en alakasız zamanlar da bile akla gelen sözlerdir.