bugün

- andaç göster bakiim amcalara pipini.
+ ya anne yaaaaa.
- ufff kızım kusura bakma. hep o baban olcak adam yüzünden. dedim ben ona ayşe falan koyalım diye.
& fatma teyze kukusunu göstersin. ehehehe.
- evrim hanım şu çocuğunuza bişii deyin.
+ evrim bey!
- haydaaaa
- hişşş meriç, bi makas versene yavrummmm.
+ senin hududunu dikerim.
- vıyyyy
urolog tansu dendiginde kucuk yasta yasanan bir gerginlikti. ilk kez gittigimde o doktora, kafamda kuruyordum hep ne diyecegimi, "tansu abla fazla dokunma", "tansu abla orasi", "ay hihii tansu abla elleme orasini".. gorunce anladik tabi, tansu abi oldugunu. iyi de kavriyordu kerata.. laan!
işyerinde geçen ve telefonda gülme krizlerine girmeme neden olan olayın nedenidir uniseks isimler.içi çalışma azmiyle dolu stajerimizin *neden olduğu şu durumdur efendim :
esencan isimli bayan arkadaşın masasına oturmuştur ve o sırada da müşteri gelmiştir acentaya.tabi bu büyük bir heyecanla yardımcı olmaya çalışır müşteriye ve bilgi verir. sonra müşteri kartvizit ister.stajer de hemen esencan'a ait kartviziti uzatır.müşteri bir katalog alıp 'daha sonra inceleyip ararız' diyerek gider.birkaç saat sonra telefon çalar ve tesadüfen morpapatya açar. kadın hemen lafa girer:
-meraba ben esencan beyi aramıştım orada mı kendileri?
+(ben tabi şaşmış bi vaziyette) esencan hanım demek istediniz heralde.
-ay yok yok esencan bey benimle ilgilendi hani o en son masada oturan kumral bey,kartını da verdi işte esencan yazıyo.
bi yanlışlık olucak hanfendi dedim ama bir de bana sorun gülmekten konuşamadım bile.
+ slm.. nbr
- ii. u ?
+ ii.. kaç yaşındasın ? (hatun mu acaba)
- 19 sen ?
+ 22. ne iş yapıyorsun ? (off taş.. hatun mu acaba)
- muhasebeciyim.
+ adın ne ?( hatun mu acaba)
- deniz
+ hmm....( hatun mu acaba amınyim)

hayat tecrübesi editi :saplı mı sapsız mı diye sor ulan, saplı derse erkektir; seni engellerse bağyan.
skype'den iş başvurusu ;

-iyi günler.
-iyi günler, buyrun.
-ben iş başvurusunda bulunacaktım.
-tahsiliniz ne üzerine ?
-halkla ilişkiler. ( of taş hatundur bu )
-isminiz neydi acaba ?
-deniz ( allahım sana geliyorum )
-deniz hanım bir gelin görüşelim yüzyüze.
-yalnız, deniz bey olacak.
-deniz bey mi anlamadım ?
-evet erkeğim.
-kardeşim bilmiyor musun, ekonomi bombok, kriz var,iş yok... (çat engel )
*** kamuran, unisexsin biliyorsun değil mi?
--- eeeha deme öyle şımartıyosun beni nazlı.
*** çok ciddiyim dalga geçmiyorum.
--- hımmm... yani ne biliyim genelde öyle derler ama ben yine de ben beğenmiyorum pek.
*** bence süper.
*** kamuran napıosun? kamuran?? KAMMM..SAÇMALIYOSUNNN dururmusun lütf....
--- ulan sus bi ya, hem uni sex istiyon hem dur diyon!
*** '/^('&^&'/^&2)^(^&
birebir yaşanmıştır;

liseye yeni adım atılmıştır ve çoğu öğrencide olduğu gibi matematik konusunda sıkıntılı bir dönem geçirilmektedir. bu sebepten dolayı tanıdık bir türkçe öğretmeninin önerisiyle matematikten özel ders almaya karar verilir. ders alınacak ofise gidilir kapı açılır ve içeri girilir. sonrasında o an gelir çatar;

ben: iyi günler derya hanım burada mı acaba?
uzun boylu sakallı irice bir adam: ne yapıcaksın canım derya hanımı?
ben: ee şey.. kendisinden matematik dersi alacaktım da
uzun boylu sakallı irice bir adam: aa tabi gel, tanışalım ben derya
ben: hönk????!!!

tahmin edileceği gibi 1.5 saat boyunca ders falan yapılmaz, bütün zaman gülmek ve özür dilemekle geçer, daha sonra sakin kafayla matematik çalışmak üzere 1 hafta sonrasına randevu alınır.
boktan birşeydir, farz-ı mahal tanımadığınız birini arayacaksınız "ismet hanım ile görüşebilirmiyim" dediğinizde %50'lik sallama şansınız tutmayabilir. bu nedenle "ismet bilmemkim ile görüşebilirmiyim" demek rus ruletinden yırtmak için birebir tek çözümdür. hımmm lakin kişinin soy ismi bilinmiyorsa esas gerginlik o zaman başlar.
Hem erkeklere hemde kadınlara denilen ortak laftır. Mesala deniz ismi unisex e giriyor çünkü hem erkeklere hemde kadınlara denilen isimdir.
o ismi erkek olarak taşımak çocukken daha bir zordur efendim. Kız ismi diye dalga geçilmesinden dolayı yeni taşındığım mahallenin tamamına kendimi osman diye tanıttığım olmuştu. Niye osman hala sorarım kendime. O çocukluk aşkım olan kıza gerçeği itiraf edene kadar her şey yolunda gidiyordu. Ertesi gün tüm mahallenin diline düşmüştüm.

Sözlükte de ismimi duyunca bayan sanıp iki saat yazan fakat erkek olduğumu anlayınca iki dakka sonra kaçanlar olmuştur.

Ayrıca örneklerde ismimi bu kadar çok kullanan yazarların kulakları çınlasın.