bugün

bana biri şunu öğretsin.
çok deneyip de başaramadığım yetenektir. bence dünyadaki en büyük meziyet umursamamaktır. ama umursamamaya çok çalışıyorsanız benim gibi, zaten bunu başaramayacak kadar duyarlısınız demektir. geçmiş olsun, dünya sizin için çok daha zor bir yer olacak.
Dışardan öyle görünüyormuşum ve evet içimdede umursamıyorum sizi.
her ortamda cekicilik yaratir.
hayatta çok şeyi altetmektir zira bununda fazlası iyi değildir..
ben farkında olmadan bu durumdayım, sorumluluk sahibi bi insan olmak istiyorum ama ruhum umursamaz.
istediğim hissiyat. Olamıyorum ne yazık ki.
Herkesin öyle sandığı gibi olmaktır zira umursamazsın denildikçe kendileri buna şartlandırılır. iyi bir şeymiş gibi gösterilir ne hayra alametse vicdan azabı çektirir insana.
Eşittir huzurlu olmak.
Şu hayatta umursanmak için yapmamız gereken tek şey.

Ama tabi herkes buna uyarsa döngü oluşmaz.
bir yere kadar...

öyle zaman geliyor ki umursamaz sandığınız kendinizin şaftı kayıyor umursamaktan.
Aslında herşeyi deli gibi önemseyen ve umursayan insanın bi süreden sonra bu durumdan zarar görmesi ve ardından bu hale gelme durumudur.
ömrü uzatır.
2018 deki hedeflerimden bir tanesi bunu hayat felsefesi edinmek.
herseyi takıyoruz da noluyor sanki
herkeste biraz vardır.
umursamazlık aslında kimsenin umurunda değildir, umursanmadığını anladığında bunu koz olarak kullanıp hiç bir şeyi umursamadığı söylenip iki yüzlülük yapılır.
Bir kişi veya kişiler tarafından algı ve ilgide ruhsal değişime iten durum ...
Ben bu. Hayatta kimseyi umursamam ve genelde hic bir sey dikkatimi cekmez.
Bir süre sonra can acıtıyor. Yeterince umursayacak bir konunun olmaması ve boşvermişlik aciz hissettiriyor. Sonra yok efendim ilayda neden iki paket sigara içiyosun.
Bazen insanı sinir eden bir durumdur. Zira hic bir seyi takmazsan sorumluluklarından uzaklasırsın ve hayatın sarpa sarar.
bir çoğumuzun olmak istediği fakat, azınlıkta olan umursamaz kişilerinde, enteresandır, ben niye bu kadar umursamazım diye dertlenebildiği durum. umursamazlar çok ama, ben niye umursamazım değil de, sen niye umursamazsın çok, şeklinde çokça oluyor.
nickimden anlaşılacağı gibi sahip olduğum özellik.
Kendinize yapabileceğiniz en güzel iyilik belki de, her şeyi bu kadar kafaya takıp kafa patlatıyoruzda ne oluyor. Gördüğümüz muamele aynı. Boşuna.
bir türlü beceremediğim meziyet.
Şu yüzyılda kendinize yapacağınız en güzel iyilik.
bi dereceye kadar çok güzel olan eylemdir. ileri derecesinde sevdiklerini ve seni sevenleri kırmaya başlayınca lanet okunur böyle eyleme
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar