bugün

bir grafik çizmek farz olmuştur. dakikalardır başlık geziyorum, yok. gözlerim kanadı okumaya değer bir şey bile yok. flört sitesine çevirmişsiniz sözlüğü çomarlar.
Sözlüğün eski tadı yok. ****
yaş ortalamasının düşmesi. Bizim zamanımızda... Hey gidi hey.
hemen üyeliğin kabul edilmesi ve kalitesiz yazarların artması.

cinsel içerikli başlıkların artması da var işin içinde tabiiki.
yeni gelenler sözlüğün kalitesini düşürdü geyiği de sıktı artık. aynı muhabbeti önceki nesiller de yapıyordu sonraki nesiller de yapacak. kırın artık şu saçma döngüyü.
yazılacak bir çok başlığın önceden yazılması ve ağzı olanın konuşması.
bu iddia edilirken tasak gecildigi cok bariz. hangi kalite?
yeni nesil bir yazar olmama rağmen sol framede bulunan hiç bir başlığa yorum yapma isteği gelmemesi durumudur. kalitesizliğin sınırlarını zorlayan troller yüzünden özellikle de belden aşağı açılan başlıklardan dolayı çok büyük bir hevesle başladığım sözlük hayatım neredeyse duracak noktaya gelmiştir. lütfen.
hala taş devrinin troll'lüğünü yapan fake hesapların ve son üç nesil yazarların komple uçurulmasıyla büyük ölçüde düzelecek problem.
yeni nesil yazarların kalitesizliğinden ve moderasyonun sözlükte ilgi azalmasın diye trollere tolerans göstermesinden kaynaklanır.
kalite neye göre kalite. güncel başlıklar sürekli açılıyor zaten yıllardan gele bütün genel başlıklarda açılmış, güncel olaylarda sürekli yazılmakta. bunun dışında yazarların kendi düşüncelerini paylaştığı başlıklar zaten bütün sözlüklerde mevcuttur.

ama tabi seviyesiz başlıklar yok mu, var. olmasa daha iyi tabi .
yeni nesil yazarlarin yaslarinin kucuk oldugunun hayata dair daha az sey bildiginin kanitidir. yaziktir gunahtir.
sözlüğe üye olan ergen abazaların sayısıyla doğru orantılıdır.
önemli olan konusu değil işlevi olmuştur artık... kişilere bağlı açılan başlıklar etkiliyken diğer tanınmayan başlıklar sol frame de bir kaç dakkalık durabilmektedir sadece... başlığın içeriği ve iyiliği değil , onu açan kişiye bakılır olmuş...
kalite anlayışına bağlı düşüştür.

ya noolacaadı?
memleket meseleleri ve ince felsefi teoriler hakkında beyin fırtınası mı yaşanacaadı?
cinsel içerikli başlıkların artması bunun temel nedenlerinden biridir.
(bkz: uludağ sözlük çocuk yuvası grubu)
durumda son nokta (bkz: yazarların entry oluştururken dinledikleri müzik) *
forumlarda "şu anda ne dinliyorsunuz" başlıklarına benzer başlıklar açılmaya başlanmış. artık yakında entry altına "rep ver dostum" falan yazan kankiş, cankiş makara kukaracı gençlikte işini görür... sözlük forum oluyor dostlar. bir dur demek lazım. avatarda kullanalım tam olsun !!??

edit sebebi: imla hatası.
o kadar saçma sapan başlıkların içinde keliteli bir kaç başlığın buhar olup uçmasına neden olan kalitesizlik durumudur. asker jargonu kullanmaktan, iki kelimeyi bir araya getirmeme zahmeti bu gibi sakıncalı durumlara neden olmaktadır. bu kadar yazı yazanların kaçı sözlük karıştırıyor? diye anket yapılsa kalitenin neden düştüğü de anlaşılmış olur.
bebelerin hayal dünyasını başlıklara taşımasıdır. iğrençtir. ıyk dedirtir.
başlıkların kalitesinin düşmesine katkıda bulunanlar sadece saçma başlıklar açanlar değildir. cevap niteliğinde entry giren ve yazarlığın ne demek olduğunu bilmeyen kişilerde mevcuttur.

(bkz: şu anda ben ne yapıyorum)
sürekli sikayetci olan bunyelerin serzenişidir. hiç bir şey yapmadan öyle trene bakar gibi sol frame'e bakarsan olacagı bu. kaliteli baslık aç, okuyalim.
an itibarı ile sol frame e bakan herkes bu durumu farkedebilir. sözlük değil anket yuvası gibi bir site hali göze çarpıyor. hatta bazı arkadaşlar aleni bir şekilde başlığın sonuna "....anketi" yazıyor.

şimdi suçu 6. nesile atanlar olacak ki bende ilk böyle düşünmüştüm. altıncı nesil an itibarı ile sadece ve sadece 317 kişi... eğer biz burda 317 kişinin sözlüğü mahvettiğini söylersen adama "ulan 317 kişi başınıza bunları açtı acaba 1000 olsalardı ne yapacaktınız" diye sormazlar mı? çoğu insan son nesli suçlayabilir. ama alakası yok. herkes saçmalıyor. defalarca bunu dile getirdim. ben yüce bir otorite ya da bir merci değilim ama sözlüğün bu durumuna üzülüyorum. "bilmemne bilmem anketi" gibi bir başlık açılması üzücü bir durum. ben dördüncü nesil yazarım ve ardımdan gelen 2 nesil gördüm tabi ki bunların her gelişlerinde böyle şeyler olması tesadüf olmasa gerek... ama yine de bazı şeyleri dikkatli düşünmek lazım.

keşke şimdi "gelişmeler" bölümü yanıp sönsede moderatör insanları herkese hatırlatmak amacıyla "sözlük formatı" bkz sini gönderse.

(bkz: sözlük formatı) veya (#173)
yanlıştır. kalitenin düşmesi için önceden yüksek olması lazımdır.
başlıkların yanı sıra entry lerinde tamamen zıvanadan çıkması durumu.
işin üzücü yanı bu tarz başlıklara daha çok rağbet edilmesi.
*