bugün

Türk standartları enstitüsü tarafından korumaya alınan kalitedir.Sözlüğün mezhebi geniş olduğundan çok geniş fikir akımı,akılcılık ve milli değerleri korumaya yönelik adımlar atılıyor.Kalite eksi sözlüğü ve inci sözlüğü arkada bırakmaya yetiyor.Bu sözlükte sadece bilgi değil arada espri ve cinsellik hakkında bilgi sahibi olacağınız entryler mevcut.
sözlükten ergenleri, ırkçıları, pedofili, piskopat, şakirtleri postalarsak ikinci ekşiyi yaratmış oluruz.
facebook'la yarışacak haldedir.

rezalet..
hiçbir sözlükte olmayan devasa kalite.
2 sene önce üyeydim üyeliğimi kapattım. bu hafta yeni üyelik aldım ama aynı terane devam ediyor.17-23 arası gençler doluşmuş. bu başlıkları açarken erekte oluyorlar sanırım.
bulent ersoy'un erkekligi, ajdar'in zekasi, chp'nin ataturkculugu, amerika'nin tarafsizligi, pkk'nin hakliligi, ahmet hakan'in tutarliligi, cin mallarinin guvenilirligi kadardir.

yani yoktur.
Sözlük ırkçı, abazan, psikopat ve homofobik kaynıyor. Yetkililer nerede?

Edit: Sözlüğün 2015 öncesi jargonuna dönmesi gerekiyor. Aksi takdirde bende ve bazı değerli yazarlarda, sözlükte yazma hevesi oluşmaz. Kendim için konuşursanm, içimde pek bir heves yok. Ama hergün bir umutla gelip bakıyorum.
- x kare -31 biçimindeki parabolik fonksiyon grafiği gibidir.

ırkçı aşağılıklar işgal etmiş resmen.

edit : - x kare dediğim grafiğin tepe noktası sıfır. bu sözlük oraya bile çıkamaz.

o yüzden - x kare -31 yazıyorum ki tepe noktası maks. -31 olsun. sıfıra çıkmasın.
yerlerdedir. 34 sivilin katledildiği -ki içinde çocuklar da var- olaya “oh iyi olmuş” diyen caniler dolu sözlükte. Bu tür vicdansız insandan her türlü şey beklerim ben, evlenince karısını döver de öldürür de, çocuğuna hayatı zindan eder, onu da döver... sonra yine kendisi gibi bozuk bir toplum bırakır arkasında ve geberip gider.
Bu kadarini hakediyorsunuz cunku.
çeki düzen verilince artacağına inandığım kalitedir.
Olmayan bişeyi tartışmaya gerek yok.
gece onbir'den sonra çehresi değişen bir hali vardır. isteyen istediği her başlığı açamayacak. mesela aynı konu ile ilgili onlarca farklı başlık var. moderatörler buna engel olursa başlık kargaşasından kurtulunur. cinsiyetçi, ırkçı ve çok kişisel olan başlıkları da kaldırmak gerekir.
kervan yolda dizilir misali elbette ki ulu sözlük de hak ettiği yerlere gelecektir.
bizde isterdik hard word sözlükte yazmayı, aç bıraktılar sözlük harcını yedik. karanfil derse gider, kokusu dorse iner.