bugün

18li yaslarimda psikolojimi bozan folk doom grubu ve hâlâ tam manasiyla düzeltebilmiş degilim.

ara sıra elim gidiyor da aman aq aman diyorum.

hiçbir işiniz yolunda değilse, genetik olarak depresif biriyseniz ve üstüne bi de içkiliyseniz intihar ettirir şakası yok.
Bu grubu dinlediğim zamanları hatırlıyorum da, (bkz: Allah göstermesin).
bu salatalara maruz kalınca, mağdur kişide beklenmedik köpek saldırısı sırasındaki şekilden şekile giren yüz ifadesi oluşuyor.

(bkz: ııığğaağğağaaahhhhhaaaaaağğğğaııaııaııııa)
yıllar önce acidal (tonada para el huerto en re menor) ile tanışmıştım kendileriyle. gözümde canlanan, karanlık bir odada duvara sırtını yaslamış olan iki adamdı. dinledikçe, hissettikçe gözümde canlanan tablonun çok da uzak olmadığı anladım. yine o zamanlar onların bir arkadaşına ulaşmıştım mail üzerinden, neden albüm çıkmıyor artık diye sorduğumda parasızlıktan, sizin ülkeniz türkiye'de bizi sevenler var lütfen albümleri alarak destek olun demişti. şili'de doğacaksın, kederi bu kadar derinden hissedeceksin ve inanılmaz şarkılarla bu hisleri aktaracaksın. emeklerine sağlık, umarım bir yerlerde mutluluğu tatmışlardır.

(bkz: sounds of pain)
(bkz: la vaga esperanza del ser)
iki kişilerdir. Biri ağlar diğeri ağlatır. Huzur verici gerçekten.

http://www.youtube.com/watch?v=avF7qL_MmhI
intihardan bir öncesi.
efsane doom metal grubu.
sanki adamlara demişsin ki ananızla aynı uçakta türbülansa girdik öyle sarsıldık ki hemaguş olup zina etmişiz, aynen de bunu duymuş gibi şarkı söylüyorlar.

böyle bi' olay yok! nasıl bi' ortamda büyümüşler?

hangi kahvede takılıyo lan bunlar!
Dertliyken tam dinlemelik grup. Insani depresyona sokar ama dinlemek buna değer.
Anormal grup. Pek acılılardır. Bunalımsever insanlara tavsiye edilmemelidir.
ağlak metal grubu, nietzsche değil niche.
yıllar sonu tevafuken nocturnal depression un nostalgia şarkısını dinlemek aklıma geldi birden gözüme uaral depression ilişti.

vay anasını yıllardır dinlememişim.

adam gibi dinleyin bu arada.
Hemen her şarkısıyla sizi intihara sürükleyebilecek gruptur.
Depresif zamanlarda dinlememek gerekir bu yüzden.
içinde barındırdığı karanlık size dibe çökme hissi verir.
Öyle dibe çökersiniz ki sizden geriye sadece siyah bir gölge kalır.
Popüler olmaya çalışmayan bir grup. Melankolik şarkılar yapar. Ağıt anlamına gelen lamentos şarkısı ile bilinir. Empyrium'un brutal versiyonudur.
uzun zamandır sesleri solukları çıkmayan adamlar topluluğu.

kişisel not: benim haberim olmadı adamların herhangi bir müzik çalışması var mı?
-insanı derinden yakan gruptur.
üst düzey melankolik bir doom grup. Empryium ve uaral sayesinde başka müzik dinleyemez oldum. uaral da bariz bir empryium etkisi vardır dikkat edenler fark etmiştir. kesinlikle dinlemenizi tavsiye ederim, şili'li bir grubu dinleyeceğimi hiç sanmazdım ama adamlar gerçekten mükemmel ötesi. herşeyle taşak geçme alışkanlığı olan ve pop dinleyenlere tavsiye edilmez.
http://www.youtube.com/watch?v=eTjvVWXTlKU
allahım sana geliyorum dedirten şilili grup. bir gece vakti hiçbir eylem içinde olmadan, karanlık ortamda yatağınıza uzanarak dinlenilmelidir.
melankolik, depresif, mistik bir tarzı bulunan folk/doom metal grubu.
yağmurlu havalarda dinlenilmemesi gereken gruptur. siker atar da, ne olduğunu anlayamazsın bir anda.

(bkz: kaba şey)

(bkz: Depression)
(bkz: niche)
(bkz: sounds of pain)
(bkz: dünyanın en güzel ağlayan adamı)
'depressive' gibi mükemmel bir parçaları ergenlerin elinde sürünen gruptur.
lamentos adlı mükemmel şeyi* yapan grup..
şili'den çıkan mükemmel ötesi grup.
Her dinlediğimde intihar etme isteği uyandıran grup ama deftones - passenger dinleyip vazgeçiyorum. *