bugün

ayrıcalıktır. gurur duyduğum birkaç şeyden biridir
Özellikle avrupa ve ortadoğuda eşi benzeri bulunmayan türk halkı, bilim, teknoloji, ekonomi, sanat ve diğer hertürlü entellektüel alanda eşi benzeri bulunmayan bir şekilde ilerlemekte.
Ya bakmayın Tecavücsüyle Evlenme Kanunu'na bu halkı gibisi yok aslında. Ne kadar övünsen az gelir.
Bu dünyada övündüğüm gurur duyduğum şeylerden biri türk olarak yaratılmak ve anne babamın evladı olmak... şükür tanrıya!
Timur hanlığı,osmanlı imparatorluğu,altın orda devleti,çağatay hanlığı....

Ne var ise hepsiyle gurur duymaktır

Ne mutlu türküm diyene.
Vatan hainlerince sehit edilen kahramanları unutmayın. kininizi diri tutun.
Hastalikli bir zihniyet. Fransiz olsaydin fransiz olmakla, rus olsaydin rus olmakla, cinli olsaydin cinli olmakla gurur duyacaktin. Bu ne amk acayip ilkel bir dusunce hicbir mantigi yok. Ayrica dogarken hangi irktan dogacagini sen secmedin, dolayisiyla herhangi bir sey basarmadin. Hicbir sey basarmadigin halde, sadece turk olmakla gurur duyuyorsan aptalin tekisindir.

Not: Turk'um ama enternasyonalistim. Bazi irkci orospu cocuklarinin bana kurt diyecegini bildigim icin bunu yazma geregi duydum

Edit: soylediklerimde bir tane yalan varsa bana mesaj yoluyla itiraz edebilirsiniz. Bunu biliyorsunuz ama benimle diyaloga girmiyorsunuz cunku hakli oldugumu da biliyorsunuz. Anca korkak gibi eksileyin, turk ustun falan degildir.
milliyetci insanlarin yaptığı.
Sadece Türklük değil her millet ırkını antropolojik değerlerle korur ve gurur duyar.
türkiye'de çocuklar istismar ediyor. türkler o çocukları koruyamıyor. 500 yıl öncesine bakıp bakıp keyiflenmek yerine hemen yakınımızdaki kadınlarımıza, çocuklarımıza güvenli bir hayat sunmak daha gurur verici olurdu bence. kimsenin umrunda değil 1000 yıl önce hangi savaşı kimin kazandığı.
Dogru olandir.

Ne mutlu turkum diye bilene.
her ulusun kendiyle gurur duymasıyla eşdeğer olandır.

en basitinden bir avrupalı ya da amerikalı turiste ''where are you from'' deyin. sadece ülkesinin adını söylerken bile göğsünün nasıl kabardığına şahit olursunuz.

genelde daha ezik olan ortadoğu coğrafyası ise ''falanca yerliyim'' derken neredeyse yerin dibine girer.

sadece ülkesinin, milletinin farkında olmak avrupa ile ortadoğu arasındaki farkı açıklamaya yeter.
kürtçüleri rahatsız edecektir.
yapılması gerekendir.
ırkçılık değildir. bir amerikalı nasıl amerikalıyım diye övünüyorsa ki tarihinde katma değer olacak hiç bir şey yokken, mö 2500 lere dayanan tarihtir sözümüz türküm demek onurdur gururdur. bu geldiğin ırkın tarihsel ve donanımsal olarak sahip olduğu değerlerin hissiyatını yüreğinde coşkuyla yaşamaktır. hatalar ve farklılıklar olabilir.ancak bu ırka indirgenmemelidir. o yüzden her insan sahip olduğu ırkın tadını yaşar.ama önce insandır. insanlığını asla unutmamalıdır. insanlık giderse ırk mırk hikaye.
beyni ırkıçıklıkta kaybetmekle eşdeğerdir.
doğru olandır.

zira hadislerde dahi adın geçiyorsa vardır bir hikmeti.
Türklük şereftir şerefsizler ne bilir?
Irkçılık yapmadan ırkını sevmek. Aslını kabul etmek. Ama abartmamak. Her konuyu bu sevgiyle çözmeye çalışmamak.
Ne mutlu Türk'üm diyene...
kendinde gurur duyulacak hiçbir olay olmayan kişilerin gurur duymak için bahane araması.
insan türkse gurur duymalı. yahudiyse gurur duymalı. ingilizse gurur duymalı. somaliliyse gurur duymalı.
türkün işidir,gurur duymuyosa ya türk değildir ya da atalarını tanımıyodur. dip not:türklüğünle gurur duyacaksan önce osmanlıdan değil sümerden başlıcaksın.
müslüman olmazken de tek tanrıya inandığımızı bilmeyen zevzeklerin müslüman atalarından utanması gibi de bir şey vardır.
Bugün içimden ceddimi övmek geliyor.Deli gibi onlara sahip çıkmak, atalarımın unutulmaması için çılgın gibi haykırmak istiyorum.3 kıta’ya hükmeden, fetih edilemez denen istanbul’u fetih eden o yüce kumandan, avrupaya kök söktüren, çağ kapatıp çağ açan, hristiyan aleminin korkulu rüyası, asırlarca dünyanın mutlak hakimi olan o Cihan sultanlarını deli gibi övmek istiyorum.

Durun hayır sadece Hükümdarları değil.ağırlığının bilmem kaç katı top mermisini sırf bizler için, gelecek nesilleri kurtulsun diye cepheye taşıyan, istanbul’un fethini müjdeleyen, sancağımızı canını kaybedeceğini bile bile surlara diken Ulubatlı Hasan’ımızı, daha gün görmemiş bebesinin hayatını hiçe sayıp cepheye silah götüren ayşe hatunumuz var bizim, kendisi soğuktan dişleri birbirine vurur vaziyetteyken bizler daha iyi bir gelecek yaşayalım diye cephane ıslanmasın diye tek battaniyeyi mermilerin üzerine örten Fatma Ninemiz var bizim.. Şimdi ki nesil gibi tırnağı kırıldı diye ağlamıyorlardı, vatan için gözyaşı döktüler onlar, ne canları, ne malları, ne evlatları için tek damla gözyaşı dökmediler.Gemileri karadan yürüttü bizim neslimiz, şimdi mutfaktan su almaya üşenen yeni nesil gibi değil, halatları çekerken parmakları koptu kanadı, geri dönüşü olmayan yaralar aldılar belki canlarından oldular ama ” Allah-u Ekber ” sesleri ile gemiler haliç’e indi, şuan burada yaşıyorsak, nefes alıyorsak onların sayesindedir.Hele çanakkale den hiç bahsetmiyorum, yada daha 13-15 yaşında çocukların ülkelerini kurtarmak adına donarak ölmelerinden hiç bahsetmiyorum, çünkü zaten biz bunları biliyoruz.Ama anlamadığım şeyler var benim bilen birileri beni aydınlatsın lütfen.Frankafon diye bir değim var dünyada.Fransızca konuşan fransız kültürü ile yaşayan ve fransız dinine inanan ülkeler topluluğu oluyor bu dalga.Dünyada 100′e yakın ülkede resmi yada 2. dil konumunda ingilizce, afrikanın balta girmemiş ormanlarında kiliseler yapmış sömürgeci ülkeler.Biz nasıl bir nesiliz ki fetih olan bölgelerde ki hiçbir insana zulüm etmemişiz, dilimizi dinimizi öğrenmeye zorlamamışız, mallarını gasp etmemişiz, yeri gelmiş TÜRK ten çok ayrıcalık tanımışız, dinlerini serbestçe yaşamalarına izin vermişiz.Ve aynı atalarımız sayesinde Ortadoks Hristiyanların kutsal mekanı hala istanbuldur ve hala tüm Ortadoksların ruhani lideri Patrick hala bizim topraklarımızda barınıyor.Bu nasıl güzel ahlaktır, bu nasıl insaniyettir, bu nasıl yüceliktir, bu nasıl tevazudur, bu nasıl insan sevgisidir, bu ne yüce bir Dindir.” istanbul elbet birgün fetholunacaktır, onu fetheden kumandan ne büyük kumandan, fetheden askeder ne kadar güzel askerdir. ” sözleri ile Peygamber Efendimizin müjdesine nail olan kutlu komutanların torunlarıyız biz. TÜRK’lüğümle, atalarımla, vatanımla, kanımla gurur duyuyorum.

Ne Mutlu Türk’üm Diyene !
Türklükle gurur duymak veya erkeklikten gurur duymak kısacası verilmiş statülerden dolayı gururlanmak hastalık olarak değerlendirilebilinir.
komiktir. kendin seçmediğin ve sana sorulsa %99 ihtimalle seçmeyeceğin bir ırkın nesiyle gurur duyulur ?
ördek, bank, damacana, rulman siken insanıyla mı ? 13 yaşındaki çocuğu gerdeğe sokan müslümanıyla mı ? 16 yaşındaki kıza tecavüzü aklayan yargısıyla mı ? halkını soyup soğana çeviren iktidarıyla mı ? soykırım yapan ecdadıyla mı ?

biri de demiş ki benim dedem kore gazisi gurur duyuyorum falan filan.
benim dedemin kore de ne işi vardı diye soran yok.

ama çanakkale'ye savaşmaya gelen ingiliz tam bir orospu çocuğu öyle mi ?

valla dedenin de ondan farkı yok.