Denetim ve kanunların uygulanmadığı yerde böyle görüntüler olur.

https://www.instagram.com.../?igsh=MW0zYXJyNG5kcTdsYg==
Genelde ortasında telefon veya elektrik direği bulunan, arabaların park alanı olarak kullandığı ve yürümenin imkansız olduğu yollardır. Kısacası Türkiye’de olmayan şeydir
çok dardır, ayrıca genellikle engelli insanlara göre yapılmamıştır.
Geçtiğimiz gün yolda yürürken bir kez daha fark ettim ki sahiden bunları denetleyen, ihtiyaçları göz önünde bulundurup herhangi bir düzenleme getirmek için çabalayan kimse yok.
Şimdi yürüdüğüm kaldırım bitiyor bir yol geçiyor oradan üç beş metre sonra yeniden kaldırım başlıyor. Ben yürüdüğüm kaldırımın sonunda tekerlekli sandalyelerin, bebek arabalarının geçmesi için yapılan rampadan var, karşıdaki kaldırımda yok. Neyi düşünmüşler acaba yaparken? Bu kaldırımın sonunda tekerlekli sandalyeden bir anda kalkıp tekerlekli sandalyeyi savurup dümdüz yürüyebileceğini mi zannetmişler ya da bebeğin o saniye emeklemeden yürümeye koşmaya başlayacağını mi zannetmişler?

Zaten videodaki gibi kaldırımları otopark olarak kullanan birileri varken bisiklet yolunu bı metrelik kaldırıma sıkıştırmaya çalışan birileri varken adamı yayan bile yürütmüyorlar!