bugün

https://fbcdn-sphotos-h-a...cd57b7e9791d53652aba8cfa1
Pkk ya ve hainlere mezar olacak ülkedir.
fırsatını bulduğumda iki saniye düşünmeden satacağım bok çukuru.
kültürlerin, medeniyetlerin, halkların birleştiği, zenginliklerle dolu, dünyanın geleceği olan ülke.
devlet gizli örgüt kurmalı. temizlik şart.
--spoiler--
Mevlam gül diyerek iki göz vermiş
Bilmem ağlasam mı ağlamasam mı
Dura dura bir sel oldum erenler
Bilmem çağlasam mı çağlamasam mı

Milletin sırtından doyan doyana
Bunu gören yürek nasıl dayana
Yiğit muhtaç olmuş kuru soğana
Bilmem söylesem mi söylemesem mi
--spoiler--

şu an kaç çocuk aç yatıyor, kaç anne ağlıyor, kaç baba dövünüyor bilinmez gariban yüreklerle dolu ülkemde.

pir sultanlar gibi dar ağacını,
bilmem boylasam mı boylamasam mı...
ibnesiyle, pkklısıyla, ateistlisiyle yarrak gibi hale gelen ülke.
ortadoğudaki terörist gruplara destek verdiği tüm dünya tarafından bilinen ülkem.
5 sene once terkettigim ana vatanim, simdi cok degismis baya artik eski havasini asla yakalamayacak bir daha galiba.
adaletsizliğin ana vatanı.
sağ iktidarların da sol iktidarların da boktan olduğu ülke.

hani biri birini kurtarmıyor.
3 yanı denizlerle 4 yanı hainlerle cevrili ulkem.
iş dönüşü ya da gezinirken afedersiniz götünüze inşaat demiri girebilir, her an türlü tedbirsizlikler yüzünden canınıza mal olabilecek olaylar yaşayabilirsiniz. çok dikkatli olunması gereken ülkelerden.
neyi başaramadık bilmiyorum ama avrupaya bakıyosun insanlar mutlu ve rahat, asıl değinmek istediğim şey "çalıştıklarının hakkını alıyolar" bizde ise ne yaparsan yap o adamların aldığı paranın çeyreğini alıyosun, rahat yaşamak için cerrah mı olsun herkes?
"ülkenizi kötüleyerek bir yere varamazsınız" diyenlerin hiçbir yere varamadığı ülke.
http://www.uludagsozluk.c...Fit-siirtli-k%C3%BCrtler/
Dünyanın en dandik ülkelerinden biri.

tarihiyle övünüp duran bir sürü gerizekalı barındırmaktadır. "Ne yaptınız bu gençlik için ha? Tarihle övünün"

üçüncü sınıf Ortadoğu ülkesi olmasının yanında nüfusundaki herkes kendisini safkan Türk zannediyor.

Henüz yürüyen merdivende sağda durmayı öğrenememiş bir halkı var ve aynı halk sandık başına gidip oy veriyor. Sırf duraklarda oy pusulasında x partisinin "evet" yazılı mühür reklamı var diye gidip oyunu ona verenler var.

Akşam saat 10'dan sonra içki satışı yasak ama mahallelerde bonzai serbest. Metroda el ele tutuşmak ahlaka aykırı ama sokakta kadın hırpalamak gayet normal.

Saçma sapan adetleri, saçma sapan gelenekleri olan bir geri kalmış ülke.

ülkücüsü gidip Türk işletmeli çin restoranı basar. Solcusu gidip polise sataşır. Koyunu desen zaten karga olan kılavuzuyla boka batmaya devam eder.

Hande yener'in, demet Akalın'ın ünlü olduğu ülke. Selfie çubuğu satışlarının patladığı ülke. twitter'ı en çok kullanan ülke.

Türbansız kasiyer çalıştırnayan işletmeleri içinde barındıran ülke.

Cahillerin ilah olduğu, bilginlerin sokakta süründüğü ülke. En kültürlü insanı ilber ortaylı sanılan ülke.

Asillikten ve sadakatten, saygınlıktan ve elitlikten yoksun ülke.

iyi yaşamlar.
bitmiştir. meclisinde terör partisi varken diğer 3 parti onlara karşı bir araya gelemiyorsa hatta onlarla bir şeyler yapmayı düşünüyorsa bitmiştir arkadaş. buyrun cenaze namazına.
Türk iye türk lere ait demektir ama türklerin olmadığı memleket haline gelmiştir zaten beraberlik birlik ruhunuda kaybettik türk diye birsey varmı ben türk üm özümde nemutlu türküm diyene dediğim için türklüğümü pekiştiriyorum ama artık ne türk leri ne türk olmayı nede türk olmayı nede kendimi seviyorum kaçmak istiyorum bu diyardan sadece koyun gibi .yasanmıyor artık
dünyanın merkezi konumundaki ülkedir. bir çok medeniyet tarafından sevilmezler. sebebi ise tarihin bir kısmın da işgal etmişizdir mutlaka...
giren çıkanın haddi var hesabı yok. kısaca yol geçen hanı da denilebilir.
ilginç bir ülkeyiz;

-bir gecede 10,20,30 şehit vereriz büyüklerimiz hesap sorulacak derler ama ortada icraat yok

-skorsky olayı oldu,sorumlular bulunacak dendi ortada bir şey yok.

-Reyhanlı onlarca vatandaş şehit oldu,hesap sorulacak dendi,ortada bir şey yok.

-301 madenci şehit oldu,sorumlular bulunacak dendi ,ortada bir şey yok.

-bugünde malum suruç olayı,büyüklerden yine aynı açıklamalar...

yani isterse bir günde 3-4 milyon kişi terör vs saldırıdan ölsün yine pek bir şey değişeceğini sanmıyorum...
devlet eliyle; bütün kutsalları itibarsızlaştırılmış, yetersiz olan eğitim seviyesi saçma düzenlemelerle yozlaştırılmış, zaten kıt kanaat geçinen halkı yüksek vergi bedelleri ve banka kredileriyle daha da açmaza yönlendirilmiş; baş edemediği için ezdiği insanları, yatırımlarını ve toplumsal bilinçlendirme değerlerini devreye sokarak değil, oy ve rant karşılığı peşkeş çekerek kandırılmış; medya gücü daha çok tüketim için, dezenformasyon için, bir arada yaşayan insanların arasına nifak sokmak için kullanılmış olan ülkedir.

dijital çağın kafası en karışık olan halkını bünyesinde barındırır. Hepsi haklıdır, bir o kadar da haksızdır. Sanal ulaşılabilirlik hırslarını körüklemiş, çıkarcılarını çoğalmış, mutlu olanlarını ise neredeyse yok etmiştir.

işte öyle bir ülkedir, biraz yazık olmaktadır...
ORTADOGU ULKESI OLMA YONUNDE HIZLICA ILERLIYOR YANI GERLIYOR.
doğduğum , büyüdüğüm ülke bu ülkeden gitmek için çok çalışıyorum ve çalışmaya devam edicem . imkanı olan insanların bu ülkede yaşaması ahmaklık .. siyasi düzen değişmedikçe bu ülkede bi bok olmaz.