bugün

Doğarken seçemediğim ama ölürken gömülmek istediğim gökyüzündeki en güzel ülke..
Tam bizim insanımıza göre bir cografyada konumlanmış bir ülkedir. Işine gelince ortadogulu, işine gelince avrupalı, işine gelince asyalı, akdenizli vs.. Malum iki yuzlulugu ve cok yuzlulugu felan zaten seviyoruz onun icin uyuyor(gerci bunu da Kabul etmeyenler cıkar şimdi).
atatürk'ün kurduğu son anadolu türk devletidir.
not;istanbul'un son fatiği de atatürk'tür.
2020 yılında covid 19 olayından en çok zararı gördüğünü saklayan ülkedir, nevet.
Zor Server.
insanlarının ilkokul mezunu olup yargı dağıtmaya çalıştığı ülke.
cehennem!

vergi vergi vergi. sıçtığın bokun vergisi, yediğinin vergisi, kullandığın suyun vergisi, içtiğin alkolün vergisi, kullandığın cep telefonunun vergisi, doğmamış çocuğunun vergisi, ödediğin verginin vergisi.

ulan aylık 100 lira internet faturası ödüyoruz paramızla rezil oluyoruz. bu internetin hali ne orospu çocukları?

günümüz şartlarında metropolde sağlıklı bir hayat sürmek neredeyse imkansız. adım atılmıyor, cebindeki para miktarı fark etmeksizin harcamaya korkuyorsun, anında eriyor. bir başka ülkede aynı dehşetler siksilesi olsaydı çoktan halk sokağa dökülmüştü.

eeeeyy ümmet, durmak yok sikilmeye devam!
terörle mücadele eden ülkeye koskoca taliban terör örgütünün liderinin gelmesi ne kadar da ironik.

(bkz: talibanla barış görüşmelerinin türkiyede yapılması).

Yazıks.
aralarındaki en hardcore server'dır.
gezilip görülecek çok yerler, yaşanacak çok şeyler var.

ama yanlış ellerde.
Sıkıntıda ülke ama olsun, coğrafi konumu iyi.
Üç tarafı denizlerle çevrili olduğu halde, balık alırken servet ödenmesi gereken garip ülke.
Uganda' da bile daha ucuzdur zannımca.

Evet onca derdimiz varken, bunu yazarak, derdini s..yim butonunu hakettim. Haklısınız!
Kültür-sanat faaliyetlerinin orta afrika, doğum oranlarının ise estonya düzeyinde olduğu tuhaf ülke. Yakın-orta Geleceğinde büyük demografik değişimler, siyasi krizler, ufak çaplı politik şiddet hareketleri, göçmen sorunu ve kurulduğu günden bu yana değişmeyen mutat sorunların aynen devamı var.
mobil internet hızı bakımından yaklaşık 50. sırada olmasına rağmen, yerleşik altyapı bakımından 110. sırada olup papau yeni gine'den kötü durumdadır.

bunun gibi anormallikler barındırabilen ülke.
Cok yazik olan ulke. Tek tek anlatmaya gerek yok. Hepimize gecmis olsun. Kayboldu gitti yillarimiz.
Bu topraklar dun de dünyanın en melez topraklariydi bugün de öyle. Gerçek dünya burda, kimsenin haberi yok, olan da itligine oralı olmuyor.
Halkının bir türlü yüzü gülmeyen cografya bin yıl öncede böyleydi benim bildiğim.
giyim sektöründe en çok ihracat yapan 7. ülkedir. ( 2018 verisi )

(bkz: türkiye nin kayısı üretimince birinci olması)

--ek bilgi--
türkiye'nin önünde sırası ile çin, bangladeş, vietnam, italya, almanya ve hindistan var.
birinciden altıncıya doğru.
--ek bilgi--
Olsun bizim de jeopolitik konum iyi ya.
Mevcut konumum olan ülke .
eskiden osmanlı olan devlet.
her sene geriye giden ülkedir.
görsel
Sürekli özlem çektiğim ülkem.
10 sene önce bir idealim vardı. iktidarı yanlış buluyordum. iktidarı değiştirince her şeyin güzel olacağına inanıyordum. şimdi halkı yanlış buluyorum ve asla değişmeyeceğine inanıyorum. üniyi bitirip gidin gençler. aklınız var ise gidin. mustang marka arabayı 2 maaşla alabilmek varken 90 model şahin' e hayatınızdan 2 yıl ipotek koydurmayın.