bugün

yunan da kimmiş zamanın da dedelerimiz atalarımız nasıl yendilerse bizlerde yeneriz Allah'ın izniyle.
görsel
Kavalaya kadar olan yunanistanın batı trakya topraklarını ele geçirmek için yapılmalıdır. Oranın denizi güzele benziyor
olabilir mi evet olabilir. her iki ülke vatandaşları böyle bir şeyi ister mi orası muamma bana göre ama kardak kayalıkları olayı var yakın tarihte ve çok korkuyorum yine aynisinin tekrarı olması durumunda çarpışmadan olayın kapanması ihtimali sıfır bence. kardak kayalıklarında bile son anda 1-2 saatte bir b planı ortaya atılmış, kayalıkların arka tarafına s.a.t komando takımı çıkarma yapmıştır. tansu çiller o bayrak inecek o asker gidecek diyerek savaşı fiilen başlatmıştı..

Edit: imla.
Azerbaycan Ermenistan’a ne yaptıysa Türkiye de Yunanistan’a aynısını yapar. Elbette ermeni devleti ile yunan devleti eşit güçte değil ama Türkiye ordu olarak dünyada ilk 10 a girebilir seviyede. Türkiye de böyle bir olası savaşı kazanır diye düşünüyorum. Böyle bir savaş olur mu işte onu sanmıyorum.
Çok beklenen birşey asla olmaz bu da bunlardan biri arada sürtüşmeler oluyor o da iç kamuoyunu etkilemek için çapsız hareketler oluyor o kadar.
günümüzde savaşmak her zaman iki karşı grubunda isteyeceği son şey özellikle bu iki devletin teknoloji seviyesi birbirine çok yakınsa. eğer teknolojin varsa, güçlü silahların varsa ve ekonomik olarak ciddi yaptırımlar uygulayabilirsen zaten savaşa gerek yok dilediğin yere çökersin velev ki savaştın çok az bir kayıpla kazanırsın. o yüzden ben pek olası görmüyorum.
en fazla olacak olan da (bkz: it dalaşı)
Bu savaş olacaksa simdi olmalı
Olasi bir savaşta hava üstünlügü kesin olarak biz de olur...
Ama yunanlar rafale ve f 35 leri aldıktan sonra bir savaş patlak verirse o zaman durumumuz vehhamete dönüşür biz kesin gözüyle baktığımız galibiyet ciddi anlamda riske girer....
içimizdeki yunanları temizlemeden olmaz o iş.
https://twitter.com/Yavuz...;t=jc5wTT5KUwxFm7QuLf6amw

Yunanistan'ın son günlerde 3.5 atması durumu var nedense?
Öyle bir ihtimal gözükmüyor.

Kimse kimseyi ege ve Akdeniz'de savaştırmaz.

Dünya ticareti Akdeniz ve karedenizin kapanmasına izin vermez.
(img:#2233555)
Yakında olacak savaştır.

Yunanlar açık şekilde savaşa hazırım diyor. Adalara bayraklarının resmini çiziyor! Yani anlayacağınız götü başı ayrı oynuyor.

Çok az kaldı.
Suriye'de temizlik yapıldıktan sonra, bir gece ansızın orada olucaz. Uçaklarımız bu sefer onlar için uçacak.

Gerçekten enteresan insanlar var. Tarih boyunca sürekli birbiriyle savaşan iki milletin savaşmadan duracağına inanıyor.

Etrafınıza bir bakın. Her yerde savaş var. Ülkeler birbine girmiş halde. insanlar Barıştan bahsetseler de sürekli savaşıyor.

türk yunan savaşı yakın zamanda olacaktır.
Geçen sene, türk topraklarını senelerdir işgal eden ermenilere ciddi yara verdik. Topraklarımızı geri aldık.

Sırada adalarımızı işgal eden yunanlar var. Türk ordusu oraları yerle bir edecek.
Yunanlar da ciddi yara alacak.
Ben devlet yöneticisi, karar alıcı filan olsam yunanistanla dost olurdum.

Siktirgit vatanhaini piç demeden önce bi soluklan anlatayım;

Tarihte hiçbir devlet Almanlarla Fransızlar kadar birbirine düşman olmamıştır. Bugün bu iki ülkenin arasında sınır dahi yok. Ve evet halk olarak da devlet olarak da bu her ikisinin de çıkarına birşey.

Üstelik Yunanlar da hiç öyle kötü insanlar değil. Tanıdığım tüm Yunanlar istisnasız Türkleri seven, yardım eden, empati yapabilen sıcak ve samimi insanlardı.

Yunanistan’la Türkiye’nin dost olması, askeri/ekonomik/kültürel işbirliğine girmesi her iki ülkenin de menfaatine birşey.

Bir an Türk Yunan sınırında aynı araçta Türk ve Yunan askerlerin ortak görev yaptığını düşünün, hatta istanbul’da ve Atina’da aynı ekipte beraber çalışan polislerin olduğunu düşünün, hatta konsolosluklarda, devlet dairelerinde...

Bir Türk Yunan ortak semt pazarını hayal edin. istanbul’a izmir’e Gelen Yunan turistleri veya sakız adasında tatil yapan Türkleri hayal edin.

Savaş iyi birşey değil, kazanan bile telafi edilemeyecek derecede vahim şeyler kaybetmiştir. Tek bir ölen askerin dahi acısını dindiremediğiniz sürece savaşalım, asalım, keselim demek çok anlamsız.

Keşke Atatürk ve venizelos dostluğu karşılıklı bir devlet politikası olarak bugüne değin sürebilseydi. O zaman ne Kıbrıs sorunu ne de adalar sorunu olurdu.
Artık olması pek de ihtimal dahilinde değildir. Bir zamanlar bu ülkede, askeri planlar bile açıklanırken, olası bir Yunan savaşı durumunda izlenecek tüm taktikler Yunanlara verilmişti. Sonra da “devlet büyüktür, yenisini yaparız.” Demişlerdi. Yunanlar ise “Türklerin olası bir savaş durumunda Atina’ya girmeleri 1.5 saat sürecekmiş, bu en beklemediğimiz stratejileri içeren bir planmış.” Dediklerini az bir araştırmayla bulabilirsiniz.
Selaniğe türk bayrağı dikmemizle sonuçlanacaktır. Sonra her zaman olduğu gibi batılı büyük devletler araya girer biz selanikten çıkarız belki ama batı trakyayı ve bize yakın ege adalarını alırız.
Tayyip Erdoğan'ı iktidarda tutma projesidir.
Olmayacak savaş.
Kimse izin vermez o şavaşa daha önce yazdık Akdeniz ve karedenizin kapanmasına izin vermez dünya ticareti.
insanlarin milliyetci olayim derken yaptiklari sacmaliklar gozlerimi yasartiyor.
Savasi bir futbol maciymis gibi gorenler ise ondan beter.
Savas cigirtkanligi yapmadan once,
Turkiyenin ekonomik durumu ne,
ekonomi bir savasi ne kadar kaldirabilir,
basta amerikanin ve avrupanin turkiye ye destegi ne, yunanistana destegi ne ,
bir savasta kim yanimizda, kim karsimizda olur diye dusunmeden,
daha gotu boklu bir terorist grup olan pkk ile adam gibi basedememisken,
kalkacagiz AB uyesi bir ulkeye,
amerikada bizden cok daha guclu bir lobisi olan ulkeyle savasa girecegiz,
ve o savastan selanige bayrak dikerek cikacagiz,
ve ayni amerika, ayni avrupa buna seyirci kalip ustumuze cokmeyecekler....
.
tamam, ben ikna oldum....
..
Cesaretle aptallik arasindaki farki anlamak lazim once.
Savaş çığırtkanlığı yapmayın lan. Bizim derdimiz zaten bize yeter.
kimseyi öldürmek ve öldürülmek istemiyorum. bu yüzden bu savaşın çıkmasını istemiyorum.
kan akmasını, ailelerin yıkılmasını istemeyen herkesin çıkmasını istemediği savaş.
Gidin kumda oynayın ne savaşı hem de turizm sezonunda.
Çıkmaz arkadaşlar

Eğer iki ülke yöneticileri mal değilse

çimen olmayı istiyorlarsa bokumuz çıkar sonuç olarak.
şimdi size sıkıcı haber: dünya yerin dibine girse iki nato ülkesi savaşmaz arkadaşlar. savaş olacak idiyse ismet inönü öldükten sonra 50 kere savaşa girerdik ama girmedik yine girmeyeceğiz.
Olursa sadece Türkiye Yunanistan savaşı şeklinde olur.

Siz bakmayın Fransa'nın ve abd'nin atarlanmalarına, yapabilecekleri Türkiye'ye ambargo uygulamak (ki sonuçları bizim için çok ağır olur) ve yunana bol bol beleş silah akıtmaktır, o kadar. Doğrudan müdahale etmeleri düşük olasılıktır.

Böyle bir durumda yunanı nükleer silah dışında hiçbir silah kurtaramaz, savaş felaketleri ile sonuçlanır. Son anda alınan silahlarla Türk ordusunu durdurmaları mümkün değil.

Beni bilenler bilir. Böyle konularda hamaset gayretiyle yazmam.

Fakat dediklerim bugün için geçerlidir. Uçak, tank ve hava savunma sistemi meselelerini çözemezsek, deniz kuvvetlerimizi böyle kaplumbağa hızıyla (bir örnek: 20 yıllık akp iktidarı döneminde tek bir fırkateyn almadık veya yapmadık. Tcg istanbul'un inşası sürüyor ama silah ambargoları sebebiyle üstüne koyacak dikey atım sistemimiz bile yok. Üstünde çalışılıyor...) yenilemeye devam edersek ve yunan silah alımlarını yüksek tempoyla sürdürürse ilerisi karanlık. Türkiye'yi işgal edecek kuvvetleri yine olmaz ama ordumuzu durdurmayı ve bize ağır kayıplar verdirmeyi pekala başarabilirler.

Türkiye için en kritik aşama 6 adet alman U214'ün inşasının bitirilmesidir ki henüz biri bile bitmedi. Onlar tamamlanmadıkça Fransa ve abd müdahalesi olasılığı düşük de olsa sürecektir.

Saraylara daha az, silahlara daha çok para harcamalıyız.