bugün

dünya üzerindeki bir ülkede yaşamaktır.
türkiye'de yaşamak yoktur. türkiye'de hayatta kalmak vardır. varlık içinde yokluk çekmek demektir. salak yobazların seçimleri yüzünden istediğin gibi bir hayat yaşayamamaktır. her güne umutsuz başlamak demektir burada yaşamak.
bazı günler bir öğün yemekle yetinmek, istanbul ve izmir' e gitmeyi sadece hayal etmek, '' hangi keyfimi bıraksam ? '' diye düşünmektir.
görsel
bir şey alacagim diyorsun ne kazandigin resmen onemsiz sen alana kadar x2 oluyor alirim ya diyorsun hop alamiyorsun ve alabildigine de buna bu para verilir mi amk diyip bir sey almaktan vazgeciyorsun.

bu ülke beni zorla minimalist yapacak arkadaş.
yaşamaya çalışmak desen daha doğru . 1 ev için 30 sene çalışman lazım . 1 araba için 20 sene çalışman lazım. evlenip ev geçindirmek için 10 binin üzerinde kazanman lazım.

sikerim böyle hayatı amk.
Togo'da, Kamerun'da, fildişi sahilinde yaşayanların hayalidir.
Zoruma gidiyor.
avrupa ülkesinde yaşamaktan daha kötüdür. sinir olduğum nokta şu : avrupa ülkelerine tamamen tozpembe bir bakış açısıyla yaklaşmanız hayır öyle değil.

en yüksek antidepresan kullanımının olduğu ülkedir almanya. partilerden eve, evden geceye, en son model bilgisayarlar, telefonlar.. böyle bir durum oradaki herkes için söz konusu değil, sadece siz idrak edemiyorsunuz.
ölünür de farkına varamaz insan.
sukuat geyms oynamaktır...
suça günaha harama bulaşmadan yaşamanın imkansız olduğu bir yer.
görsel
türkiye'de yaşamayı seven azınlık kitleden biriyim sanırım? seviyorum yaşadığım yeri arkadaşlarımı cafeleri vs
parası olan için güzeldir. parası olmayan için yaşamak değil hayatta kalmaktır.
yaşamak zorunda kalmak. umarım bir gün yaşamak zorunda kalmam. ya da hayalimde yaşadığım yerler bir gün türkiye'de gerçekleşir.
geleceğin karanlık mı aydınlık mı bilememektir.

Abartmıyorum artık orta ayar diye bir şey yok. ya diptesin ya da hayatın çok iyi gidiyor. gençlere bakıyorum çoğu işsiz doğru düzgün meslekleri yok ama bazılarına da bakıyorum 20 yaşında otelde genel müdürlük yapıyor. veya kimisi 18 yaşında memur olmuş. sende 4 yıl üni oku bir yere gelecem diye debelen dur.

bu ülkede ağzı laf yapan tanıdığın, amcan dayın yoksa bir yerlere tek bir şekilde gelebilirsin hayvan gibi çalışacaksın geceni gündüzüne katacaksın ki belki o zaman bir ihtimal bir yerlere gelebilirsin. dedim ya şans işte bazı insanlar dört ayağının üstüne düşer bazıları da daha çok haketmesine rağmen istediği mesleği, hayatı elde edemez.

resmen insanlar balına bir yerlere geliyor bugün ben şu mesleği yapıyorum diyen adamların % 90 ı kolpa kimse işini iyi yapamıyor çünkü meslekten zerre anladığı yok sabahtan akşama hayvan gibi çalıştırılıp 2000 lira verilen adamla çayını yudumlaya yudumlaya mesaisini tamamlayıp 7 bin alan adam ne bileyim adaletsizlik be.
özet olarak.
görsel
Bana göre survivordan farkı yoktur. Eğitim sistemi vasat,Ekonomi vasat,insani gelişmişlik vasat, buna ek olarak da toplum yapısının yüzde 80 ine yakınının dindar ve allah korkusu olan kesimden oluşmasına rağmen bu kadar sapkın bu kadar cahil ve bu kadar düzenbazın bir arada bulunduğuna göre ahlaki altyapımız da vasattır. Kısacası yaşanılacak bir yer olmaktan çoktan çıkmıştır..
Cinsel temasta bulunup, toplumun ahlaki yapısını olumsuz yönde etkilediği gerekçesiyle dişi ve erkek hayvanların ayrı kafeslerde olması gerektiğini savunan Darıca Hayvanat Bahçesi müdürü Muhittin Baltan'ın önerisine bakanlık destek verdi.
bir kisim icin ciledir! biraz dunya insani olmaya basladiysan cekilecek is degildir turkiye gibi geri ulkelerde yasamak. zira sorgularsin, sorguladikca daha cok batarsin cunku isin icinden cikmanin mevcut duzen, gelenek, kafa yapisi ve toplum yapisiyla mumkun olmadigini anlarsin!
yapacagin en dogru hareket medeni bir ulkeye tasinmanin caresini bulmak, bunun icin cabalamaktir!
(bkz: öz yurdunda garipsin öz vatanında parya)

(bkz: Açık hava tımarhanesi)
parası olana iliklerine kadar hissettirir (yani biz ne bilelim amk) parası olmayana yaşamak mı bu? dedirtir.
oldukça şanslı bir insan olmanızı gerektirmektedir. deprem riski yüksek. kaza riski yüksek. biraz ağır ama öldürülme riski yüksek. maddi sıkıntı riski yüksek. işsiz kalma ihtimali yüksek.

ülkenin kendisi ve tarihi mükemmel. ancak insanların genel yaşayış tarzları sıkıntılı. daha birkaç ay önce bizim iş yerinin olduğu bakırköyde mesela gavatın birisi kız arkadaşına sinirlenip aracı insanların üzerine sürdü haberlerde falanda çıktı hep. hiçbir suçun günahın yok ama böyle şeylerin başına gelme ihtimali dünyanın herhangi bir yerinde gelme ihtimalinden daha yüksek. üstüne orta doğu bataklığı hemen altımızda.
Yurt dışında yaşamış biri olarak. Vatan gibisi yok...