bugün

Te ce memurlarına iyi bakıyor bir tek Kürt halkına bakmıyor zaten, evet.
devlete kapağı atıp yatağım mantığıyla olandır. devlet için kpss kasıp o kapasite olmadığı için kazanamayıp işsiz kalınca da ağlarlar. işsiz kaldım bu kadar üniversite var bilmem ne. okumasaydın kardeş zorla mı okuttu devlet? ilginç. evet.
sistem insanları buna sürüklüyorsa insanların suçu ne?
iş garantisi, en yüksek maaş, bi de iş yapmıyosun çoğu pozisyonda. istememek için mal olmak lazım.
Eskiden doğru olan önerme ama memurluk da eskisi gibi değil.
dayımız yok.
ben istemiyorum. Ben gidicem Lacan okuyacam, dışarda eğitim alacam 15 bin sadece eğitimlere vericem, Freud okuyacam, Klein okuyacam, Masterson okuyacam bir tane psikiyatrist tıp biliyor diye, bir tane sikindirik CBT aldı diye danışan-hasta farkını belirleyecek bana test yaptıracak ? oldu.

Edit: Üniversitede yatan, hiç bir şey okumayan, sınıf geçmekle ortalama yapmakla her şeyi öğrendiğini sanan kesim memur olmak ister. verin 3 bini kurtulsun.
Aklıma direk şu geldi "ne kadar vatanı için çalışan bir milletiz" * kesin öyleyizdir.Aa sigortan olmaz yavrum bilim kadını,felsefeci olursan.cık cık cık
Özelde yükselebilmek için herkese yalaka olman lazım.
Devlet memurluğunda ise kimseye eyvallahın olmaz, paranı alıp gecersin.
bir tarafınızı büyütmek için bu kadar çok uğraşmaya gerek yok. bunun için envai çeşit yol var, isteyen bulur.

özgüveni olmayan, garantici ve risk almaktan korkan insanların yan gelip göbek kaşıdığı bir tür asosyal tesis memuriyet. burada ne uzar ne de kısalırsınız; sadece oturduğunuz koltuğa ve giydiğiniz gömleğe sığmayacak denli genişlersiniz.

geniş insan olmayın.
Ben istemiyorum.devlette yükselme şansın az ve kpss derdiyle hiç uğraşamam.
"Oku yavrum oku, oku da memur ol" diyen baskıcı ihtiyarlar yüzündendir. Hayır kardeşim ben balet olacağım amk!