bugün

Türk dil kurumunun savaş kelimesinin anlamı "devletlerin diplomatik ilişkilerini keserek giriştikleri silahlı mücadele"
Pkk bir devlet mi? tabiki hayır. yollara mayın döşeyen, kalleşçe pusu kuran şerefsizlerin ortak adı.
tatlısu aydınlarının(!) facebook'ta tezahur edişidir.
şehidim için zaten üzülürüm. dağa zorla çıkarılan garibana da üzülürüm. ama kardeşim oraya kendi isteğiyle çıkan, nefretle yoğurulmuş itin ölümünde götüme kınayı da yakarım.
bu böyle olmalıdır.
göte göt demek gerekir.
bu olaya akıtılan ve mecburen harcanmaya devam eden parayı gözönüne alınca, sadece bu cepheden bakınca bile yani olaya, sonuna kadar desteklemenin gerektiği etkinliktir. hem gençlere, hem ülkenin boşa gittiği apaçık ortada olan kaynaklarına yazık.
son derece barışçıl ve hümanistçe görünen bir slogandır. başına "pkk silahlarını teslim etsin" tümcesi eklenirse samimi hale gelecektir. bu haliyle, bu sloganın arka planında, "ayrılma isteğini kabul edin, olsun bitsin, yoksa ülkeyi kan gölüne çeviririz" sivrizekalılığı ve tehdidi sırıtmaktadır.
terörü bitirmeye , gözüyaşlı türk ve kürt anaların feryatlarına, acılarına son vermeye katkı sağlayacaksa desteklenmesi gereken bir slogandır .
"türk ve kürt gençleri artık ölmesin" pkk silah bıraksın şeklinde devam ettiğinde bir anlamı olacak olan temennidir. diğer türlü kuru gürültüdür. oscar töreninde penguenler ölmesin demekten farksızdır.
türk çocukları ölmezse diğerlerinin de ölmeyeceğinin hatırlatılması gereken durum. neden ölüyor pkk'lılar acaba? türk evlatlarını öldürdükleri için olmasın sakın?
pkkılar rahat durursa gerçekleşecek olan temenni.
bir ayda kırk şehit vermeden önce yapılması gereken şey değil miydi bu şey?

bir sürü bebek, çocuk, masum insan öldürülmeden önce, oraya eğitim vermek için giden öğretmenler öldürülmeden önce yapılması gereken şey değil miydi bu?

o kadar asker şehit vermeden önce, o kadar okul, hastane yakılmadan, yıkılmadan önce yapılması gereken şey değil miydi bu?

bundan sonra kimse bizden iyi niyet beklemesin, ne kadar güzel bir söz.

kürk pahalı gelince barışalım oluyor, barışılsa ne olacak yine sözlerini tutmayıp askerlerimizi şehit edecekler.

ne kadar safsınız! pkk bundan önce kaç kez ateşkes için söz verdi, hangisini tuttu? siz böyle onlara inanırsanız, şehitlerimizin katillerinin ortağı olacaksınız.
yaşasın halkların kardeşliği. biji bıratiya gelan. gönülden onların dilinde de söylesek, aslında onlarında içinde aynı temenninin olduğunu bilsekte pek bir şey değişmicek sanırım. bundan nemalanan insanların insafına kalmışız.
ölmesinler amk ölmesinler neyi bölüşemiyoruz ulan sikmişim pkksını sikmişim.
imkansızdır. kimse ölümsüz değildir herkes bir gün ölecektir.
insani bir istektir. ne demiş bir japon imparatoru : en kötü barış en haklı savaştan daha iyidir.
turk ve kurt olmesin sadece pkk li gencleri olsün.
rant bitmediği sürece gerçekleşmesi imkansız olan durumdur.
türk gençleri ölmesin. diğerleri bizi ilgilendirmez.
Türk kürt gençleri ölmesin derken herkes pkk'nın tamamen kürtlerden oluştuğunu kabul eder. ama ben çıkıp desem ki pkk tamamen kürtlerden oluşuyor bin kişi zıplar hayır sadece kürtler yok, araplar ermeniler Yahudiler hatta türkler diye sayarlar. ulan ne ayaksınız deyince de hemen faşist diye çemkiriyorlar.

velhasıl içinde pkk sevgisi olan kim varsa ölsün sikimde olmaz.

en çok da aydınlık taslayan cahillere kızıyorum. bu cahillerin açtığı bir sayfadan ibarettir bu da.
haklı bir beyandır.

ama bunun için birkaç yol var tabi.
1. kürtlerin pkk'ya yardım ve yataklık etmemesi
2. şanlı türk ordusununun pkk üstüne gitmemesi ( 1. madde uygulandığında 2. madde kendini zaten yok edecektir )
3. töre cinayetleri vb olmamalı
4. ölümcül hastalıklara da bir çözüm bulunmalı

. bu böyle gider daha hacıı...
güncel Önemli Başlıklar