bugün

görsel
Bol köpüklüsü tercihimdir.
köpüklü bir türk kahvesi bütün yorgunluğu alır.
nescafe latte cappuccino espresso cafe mocha ya göre kat kat iyi olan yerli ve milli kahvemizdir her gün en az sabah ve akşam olarak 2 tane içerim.
True love.
görsel
görsel
Yap diyenler şuku yapma diyenler çükü.
bütün sinir stresimi alır rahatlatır köpüklüsü tercihim.
Uyku kaçırır..
Karnımı tok tutar. Sigarayla beraber enfes bir keyif. Şimdi yapayım bir tane canım çekti sözlük. isteyenler benimle beraber yıldızların altında bir sigara yaksın. Haydi.
Bugün sabah içtim ama 2 aydır içmiyordum. Kişiden kişiye değişiyor bu. Kimisi günlğk içmeden duramıyor, kimisi hiç içmese bile aramıyor.
Bugün sabah içtim ama 2 aydır içmiyordum. Kişiden kişiye değişiyor bu. Kimisi günlğk içmeden duramıyor, kimisi hiç içmese bile aramıyor.
az şekerli olsa da içsek. ama kim yapacak şimdi. 6 aydır evden çalışıyorum, 6 kere içmemişimdir. iş yerinde olsa ne güzel içiyorduk.
Üniversitedeyken günde en az 2 bardak içerdim. Ama şuan varya bir yudum bile alamıyorum. Tadı çok acı geliyor nedense.
günün 3 öğününde içmenin bir anlamı vardır mesela sabah içenler için ayılma kahvesi, öğlen içenler için keyif kahvesi akşam içinlerde yorgunluk kahvesi hem sağlıklı hem lezzetli mutlaka günde bir kere sade türk kahvesi tercih edin.
30 dakika önce sigarayla icilendir .
mangalda pişeni makbuldür...bu tiryaki türü makinelerin pişirdiği kahveleri sevmiyorum...
Sevmiyorum. Vurmayın abiler sevmiyorum napim? Kumsalı yiyomuşum gibi geliyor.

Ne kahveler var buna gelene kadar.

Yav tamam vurmayın :(
Severek nasil iciyosunuz cin misiniz lan
Sekerlisini kendimi zorlayarak içiyorum. O da faladdine atıp zaman öldürmek için.
Icmeyi sevmem ama ilginç bir şekilde yapmasını severim. Kahvemi de beğenirler he.
nefisler nefisi. delişyoz.

her sabah 1 tane içmeden kendime gelemiyorum. içmiyorum da bak. içmiyorum ya.
Kahvaltıdan 1 saat kadar sonra icmeyi tercih ettiğim kahve türü. Aromalı olanları da güzel bence. Bu ara damla sakızlı sade iciyorum.
herkes sevmek zorunda değil bu damat zevki.
ama bunu içene, çöp içiyormuş gibi laf atarsanız ayıp edersiniz. (bkz: #43775986)

şu ana kadar hiç içmemişimdir. belki bir kaç ay sonra tadımlık yaparım. ama söylenenlere göre çok acıymış.
bu her yemek sonrası içerimci tayfayı negan gibi çivili sopa ile dövseler yine yetmez... hayır içmese ölecek sanki...
kahve cekirdeginin adi degildir bu kahve yapma tekniginin adidir. italya da da kahve yetismez ama sorsan espressonun hastayizi der.
standardina laf atilmis ama neyin standardi? neye gore olcu aliyorsun belli degil?! biri elma digeri armut! su an turkiye de tuk kahvesi olarak tukettiginiz kahve cekirdekleri orta-alt sinif cekirdekler oldugu bir gercek ama bunun sebebi alim gucu ile yillar once sekillenen damak tadindan geliyor. uygun fiyata dusuk kalitede getirilip harmanlanan ve yillarca bu lezzet tonuyla satilan kahve sebebiyle olusan bir damak lezzeti var. ayrica cekirdegin orijini, kavrulma seviyesi ve ogutulme inceligi hep zamaninda yerlesmis tada.
guney asya, guney amerika ve afrika orijinli kahve cekirdekleri ile yapilan degisik turk kahvesi harmanlarinin tadim testlerinde bulundum. halk tarafindan, standart bir insan tarafindan begenilmiyor bu harmanlar ama uzmani kor tadim testinde bile soyluyor kahvenin aromatik bilesenlerini. simdi ben marka olarak zarar edecegim bir sey satmaktansa damak tadi olmus ama dusuk ama orta sinif kahve cekirdekleri ile hazirlanan bir harmani satmayi tercih ederim; risk az, kar fazla. isteyen gider yine kendi harmanini yaptirip pisirip icer. ikinci yolu secip gurme harman satanlar da var, tercih edebilirsiniz.
20. yuzyili basina kadar avrupa da en cok tuketilen sekillerden biridir kendisi. bu yuzyilin basinda italya da ortaya cikan makinelesme ile gunumuz basincli suyla yapilan, sut ve su ile cesitlendirilip isimlendirilen kahveler dogmustur.
her gün bir tane içerim.
güncel Önemli Başlıklar