bugün

gıcık oluyorum lan böyle diyen insanlara.
kibar insan söylemidir. burada herkes atıp tutar ama birçoğu giderken adını bile söylemez.
-nereye?
-gelicem yaaa 2 dakkaya...
-lavaboya kadar gidiyorum ben kamilcim

+niyeki rukiyecim

-sıkıştım kamil. çişim geldi

+tuvalete işesene rukiye embesil misin sen

-ay çok hayvansın kamil ya
--5 dk sonra--
+rukiyecim ayak yoluna gidiyorum ben hemen dönerim

-aa oras nere be

+lavabo rukiyecim ay ne kadar hayvansın
kesinlikle lavaboya gidiyorumu kullanmakdan yanayım.abi sen lavabo de gene ama git gene s*ç yaada işe ne biliyim tuvalet deyip kafalarda o malum görüntüyü canlandırmamış olursun böylece.

bir bayanın ağzından lavaboya gidiyorum demek yerine tuvalete gidiyorum lafı çıkınca ise :

(bkz: kızlardan soğuma nedenleri)
lavaboya sıçacakların söylediğidir. tuvalete sıçın evladım.
komiktir. evet.
Ne gerek var böyle entel dantel şeylere dediğim durum.
(bkz: hela)
(bkz: yüz numara)
genellikle kadınların nezaketen söyledikleridir. öyle sorun yaratacak bir olay değildir.
kenefe gidiyorum demek lazım gelir. ah ecdadım ah! sendeki zerafet cumhuriyetin yetiştirdiklerinde ne arar, öksüz bıraktın gittin bizi.
Ne gerek var?

Sıçmaya gidiyorum.
işemeye gidiyorum.

Ulan ahdhshaha derdinizi sikeyim.
Nezaketen söylenir. Kalıplaşmış belli seyler var. Anlamsız eleştirilerin anlamı yok.
çööödürmeye gidiyorum en samimi olanıdır.
Yeni tanıştığım insanlar için lavabo , dostlarım için tuvalet derim. Arada kalan insanlara da 100 numara derim. Benim için yakınlık derecesine göre şekillenen cümledir.
lavaboya sıçmaktır.
sıçmaya gidiyorum diyenlerin zoruna gider.

ben bir abdest tazeleyip geleceğim diyorum sıkıntı kalmıyor.
neden bu kadar kibarım ben ya.
kibarlık göstergesidir, mesela yemeğin ortasında tuvalet kelimesini kullanmak hoş olmasa gerek.
bunu söyleyen insan naiftir.
kendinden, kaka yapmasını beklenmediğini bilir, bu insan kaka yapmaz, pırt yapmaz.
gider gül döker gelir.
wc içinde lavabodan başka bişey görmemiştir hayatında...
klozet yerine lavaboyu kullanacak demektir.
benimdir. lavabo diyince sanki elimi yüzümü yıkayıp çıkacağım der gibi oluyor. kimsenin benim tuvalet işlerim hakkında bir bilgi sahibi olmasına gerek yok.
Mide bulandırmak istemeyen naif insandır.
Yönlendirilen yerde tuvalet değil de sadece lavabo olduğunu görünce çöken o hüzün...
çok yanlış bir söylemdir.
sıçmaya gidiyorum denilir.
Ben de hep lavaboya sıçarım.
mesela ben her zaman restoran olsun kafe olsun lavaboya gider el yıkarım elle yenen birşey olursa bitince gidip yine yıkarım.

birde yemek vb ortamsa kibarlıktan denir. düşün kanka ben bir lavaboya gidiyim dedin aklına el yıkama gelir. ama tuvalet dedin aklına ne gelir. mesela yemekte mide bulandırıcı eylemlerden kaçınılır ve konulardan bahsedilmez.

bu arada pisuvara dışkılayanlar var belki lavaboya da yapan vardır tuvalet eğitimi almamış insanlar sonuçta.
güncel Önemli Başlıklar