bugün

Hakkını vererek yapılanı pek bir güzel olur. Cenazelerde verilen pilavın yanında süper gider.
Sevmiyorum pek.
Şerbetli tatlıları hiç.
Bayar ya şerbetli tatlılarla hiçbir zaman anlaşamayacağım.
Darüşşafakada okurken çok çıkardı ve çok yerdim.
Tulumba, italyanca’da da hortum anlamına gelen Tromba kelimesinden geliyor(muş).
bayat olunca pek güzel olmayabiliyor ama tazesi çok güzel.
cenaze olduğu zaman ikramlarda yediğim tatlı. çok lezzetli ben gayet de yiyordum. kimse yemez değil yani.
Mutlu musun kılıştar?

görsel
çok dandik bir tatlı Allah affetsin mis gibi baklava falan varken ne gerek var.
içerik olarak aynı olsA da, geometrik özellikleri sayesinde k..hane tatlısının daha namuslu, rahatlıkla ulu orta talep edilebilir ve aile ortamında gülüşmelere yol açmadan istenilen miktarda tüketilebilir olanıdır.
ramazan da en sevdiğim tatlı.
UZUN ZAMAN SONRA SÖZLÜK iLK DEFA 2 GÜN ÜSTÜSTE Bi KONUDA HEM FiKiR. ZALL BiZE TULUMBA DAĞIT LAN ALLAHSIZ.
Hayat bahalı hayat bahalı.
Yunus Emre bknz
özel şekil verilmeseydi bu kadar sevilmezdi diye düşünüyorum.

yalnız ilk defa entrylerce methiye düzülen bir şey görüyorum sözlükte ve o da tulumba tatlısı. hakikaten enteresan.

yoklukta iyi giden tatlıdır.
sevdiğim tatlıdır.
iki gündür konuşulan tatlı.

sonra vay efendim su içsem yarıyor kafayı yiyeceğim.

kafayı da ye gel beni de ye tulumba tatlısı ye bir şey bırakmadın.
misafirliğe giderken hiç alınmayan tatlıdır...
terso mu veya pinti mi diye düşündürür!
Sirali tatlilarin en iyilerinden.

Kendine has bir tadi vardir. Orijinalini yapan yerden almak onemlidir.
Olsa da yesek dediğim, sabah başlığı gördüğümden beri aklımdan çıkmayan tatlıdır. iş yerinden fırsat bulup gidip alamadık tabi kör olası kapitalist sistem. Tulumbama bile engel!!!
yemiş kadar olduk. sağolun.
inanılmaz derece bayatlamış ve yumuşamış büyük tulumba tatlısı sevicisiyim.

özellikle alır, koyduğum kabın ağzını açık bırakır, ertesi gün o yumuşamış haliyle yemeyi daha çok seviyorum.
Cenaze veya düğün evlerinde etli pilav yanında servis edilen, kolay yoldan sağlanan tatlıdır. Bir de bu tatlıdan iki veya üç tane yemek istersiniz, o kadarı tatmin etmeyince en az 10 tanesini götürmüş olursunuz.
Her yerden alınmaz.
Kadıköy'de balkan tulumbacısı favorimdir.
ramazanın başından beri almamak için kendimi tutuyorum ama onun haricinde de herşeyi yedim. akşam bsg alayım bari.
en sevdiğim tatlılardandır. bir de kemal paşa efsodur.