bugün

arabayla hiç ilgisi alakası olmayan adam geliyo burda corollayı kötülüyor yok efenim casio saatmişte yok otomatik şanzımanı iyi değilmişte malzemesi kalitesizmişte yok orantısızmışda yok dacia loganmışda cart curt.

1)o casio saat dediğiniz bir efsanenin günümüze yansıtılışıdır.
2)otomatik şanzıman olayına gelince mmt şanzımanı gerçekten iyi değildir ama günümüzdeki benzinli kasada cvt şanzıman kullanılıyor bu şanzıman hem yakıt tüketiminde hem sorunsuzlukta iddalı hale getiren unsurlardandır corollayı.
3)malzeme kalitesine gelince bir önceki kasadan daha zayıf olduğu kesindir ancak bütün firmalarda maliyetleri düşürmek açısından malzeme kalitesinde düşüşe geçildiği su götürmez gerçektir.
4)tasarım olarak gerçekten çok başarılıdır önden bakılınca toyotanın yeni yüzünü yansıtır sizin o orantısızlık sandığınız arabanın aerodinamik yapısıyla alakalı bir durum.
99 modelini satmak istediğimiz araçtır. kemiklidir. Efsane kasadır. 1.6 motor 110 beygirdir. Eğer benzine acımazsanız arabanın sürüş dinamikleri çok farklı hale bürünebilir.
piyasa arabasıdır. daha kolay satabilmek için tercih sebebidir. harbi tırt bir arabadır. değerini hak etmez.
hyundai gibi zorlama bir marka bile buralara gelmişken japon sağlamdır kalitelidir dediğimiz bu aracın malzeme kalitesi sürekli eksiye düşmektedir.
2013'te dünyanın en çok satan ikinci arabası: 1.001.141

2012'de en çok satanmış bu arada.

Sıkılmadınız mı len bu arabayı alıp durmaktan?
otomotiv sektöründen bir mühendis olarak, kötü dizaynını tamamen aerodinamik kaygılara yoranların olduğunu göstermiş ve götümle güldürmüş arabadır. en düşük sürtünme katsayısı mercedes cla'da ama nedense o götüm gibi durmuyor.
bir de cvt şanzımanı 25 yıllık atmosferik benzinli motorlara taş gibi yedirirsin, toyota yiyorsa turbo-benzin ve dizel ünitelere koysun. o zaman görelim cvt leri.
toyota denince akla gelendir.

http://arabamuhendisi.blo...ota-corolla-liftback.html
çıkarım senle her yola toyota.
dizeli bes para etmez benzinlisi icin ise yeni model almanin gereksiz oldugu benzinli motor teknolijisi bes yilda bir sadece guncelleme geciren vasat bir aractir.
babamın favori arabası,toyota gibi adam vesselam.
Dun aksam itibariyle 17 bin tl birikimimize guvenip satin aldigimiz arac.
44 bin kredi borcunu hic dusunmeden keyifle surmeyi dusunuyoruz.
Umarim bizi hic uzmezsin sekerim.
Kasalar yenilendikçe cimrileşen markanın modelidir.
şirketimizdeki nam-ı diğer 2014 yeni kasa corolla ile aylardır birlikteyiz ve ön yargımı yıkamıyorum malesef, aracın kokpiti halen korku filmi gibi geliyor.
yeni kasa ile birlikte arka diz mesafesini bir hayli genişleten toyota'nın en çok tutan modeli ve dünyada en çok satılan arabalarındandır.
yıllarca götüme ev sahipliği yapan araba. sonra babam sattı. götüm senden sonra gün yüzü görmedi corolla.
Sahip olunan arabadir.
Koltuklari koy eve yat oyle rahat ya.
Dünyanın en çok satan otomobili. Sadece motor kısmını öneriyorum.
Tam üç serisine sahip olduğumuz muhteşem araba.
Motor konusunda 1. Sınıf arac ama kaporta saglamliğı olarak ve özellik bakımından zayif düsen arac.
yeni nesil cvt şanzımanı ile harikalar çıkaran japon modeli.

çift kavramalı debriyaj sistemi ile vites geçişleri kesinlikle hissedilmiyor.
http://www.youtube.com/watch?v=j6E4BIjg6_U

video'da görüldüğü üzre, ifrit olduğum araçtır. övgülerime inanmayın, araç kullanırken çekmemden mütevellit dikkatim dağılmış diyelim.

not; video'yu forum peugeot için çekmiştim az önce yayınladım, çeşitli manalar yüklemeyelim.
git gide kasa olarak daha kötü hale gelen araba. 2008 kasası ne güzeldi oysa. araba zerre hoş durmuyor yeni kasasıyla.
japon işi uçan teneke. iki yıldır kullanıyorum iki yıldır söverek biner söverek inerim. neden bu kadar çok satar anlamış değilim.
http://www.sabah.com.tr/o...in-en-cok-satan-otomobili
araçları arıza çıkarmamasıyla ünlüdür toyotanın %51 hissedarı aısındır.