bugün

az önce toz şekerini aldığım marka. ancak entrylerin %90'ı yerli üretim, torkuya sahip çıkalım modunda olduğu için bile biraz itici gelmekte. birkaç bisküvi türevini denedim, çok başarılı, şahane ürünler değil.

tüketici asla bunu çiftçi üretiyor (!) diye bir ömür bir markayı desteklemez. zira diğer ürünleri de çiftçi üretiyor.

torku büyük bir iddia ile piyasaya girdiyse ürünlerinin lezzet ve kalitesiyle ön plana çıkmalı.

gönül rahatlığıyla tüketin diyen olmuş. yapılırken yanında mıydın diye sormak geliyor içimden. her üretici belli prosedürlere göre üretim yapar. bunu yerine getirip getirmemesi denetimlerle ve sertifikalarla ortaya konur.

ayrıca yerli diye yüzlerce entry girilmesi de hoş olmuş, ne de olsa eti hollanda, ülker fransız markası. *

kısacası ürün denenir, beğenilirse almaya devam edilir.

yerli malı, destekleyelim söylemi ise ancak bir konyalı tarafından söylendiğinde anlam taşıyor.

edit: konyalı eksilemiş. aldığım şekeri de iade etmeye gidiyorum mk. *

edit2: entry'mde şirketin ürünlerine bok atılmamış, çoğunlukla yorumlara eleştiri getirilmiştir. yine söylediğimin arkasında kalarak birkaç ürünün denedim ve bana çok lezzetli ve tekrar almama neden olacak bir his yaşatmadı.

elbette herkesin damak tadı kendisini ilgilendirir ancak burası torku reklam sitesine dönmüş ve açıkçası bu tutum markayı itici kılıyor. ayrıca hiç kimsenin kooperatif ürünü diye bir markayı ilk tercih yapma durumu söz konusu olamaz. önemli olan müşteri memnuniyetidir.

bunları belirtmeme rağmen eksilenmesi hazımsızlık ifadesidir. konyalı olup olmaması çok mesele değil espriydi sadece. şirkete ortaksanız da açıkça söyleyin, merak etmeyin gömmeyiz.
Çikolata.
Ekmaa sürmelik çikilatasını severek yediğimiz, lakin bi kofreti ossun püskeviti ossun allah'ın gucüne getmesin kuyruk yağı dadı hissiyatı yaşatan marka.
Severim kendilerini cunku turk markasi yanilmiyosam.
Elin bomba sacan gavuruna para vermek istemem mesela.
Ayrica kalitedir.
şu ana kadar dendiğim bütün ürünlerini beğendiğim marka.
Güzel ürünleri olan markadır.
yakında kola sektörüne de atılacaklarını açıklayan konyalı çiftçiler topluluğu.
Dilimli kaşar peyniri akkışlara zarar güzelliktedir.
illa birileri bir çıkıntılık yapmazsa olmaz. beyinsizliğin lüzumu yok.

şahsım adına almış olduğum her ürününü çok beğendim.
özellikle gofreti ve kakolu fındık kreması harika.

evet yerli ürünlere destek olunmalı,
yıllarca nutella aşağı nutella yukarı okuyup reklamını izleyip durduk.

ve ben torku banada'nın tadını o çok övülen nutelladan ve diğer isim yapmış markalardan daha çok sevdiysem,
bu kalitelidir bana göre.

not : konyalı değilim.
sırf bazı malların eleştirileri kabul etmeyip, torku ürünlerini tercih etmeyenleri beyinsiz diye nitelemesi ile, ülker gibi tercih etmeyeceğim markalar sınıfına girmiş marka.

hayır asgari ücret açlık sınırının üçte biri millet burada torku'ya destek çağrısı yapıyor. diyorum ki; tüketici tercihi bütçe, fiyat, kalite ekseninde gider. adam torku'ya destek olacağım diye çocuğunun rızkını torku'ya mı yatırsın mk?

istersen papua yeni gineli ol yine de almayacağım * tarrak afedersin.
allahını seversen al.

ölümü gör.

hey allahım.

bir marka.
oooffff acaip süper çikolataası var, geçen evde kalmamış diye isyan çıktı insanlar birbirlerinin boğazını sıktı,
böyle mükemmel bir ürün ben hayatımda görmedim
artık ekmek peynir almıyoruz sadece bu markanın çikolataları ve ürünleriyle besleniyoruz.
tırıvırı tırıvırı...

satılmış entryler sonrasında gerçeğe dönmek gerekirse üçüncü derece ürünleri fahiş fiyattan halka sokuşturmaya çalışan marka.
ayrıca ceo'su akp milletvekiliymiş, hey yavrum heyyyy...

bu arada ürünlerinde glikoz şurubu kullanan firmaymış.
görsel

aditakbayram:
gecenin 02:35'inde bilerek tematik mode'da girdiğim entryden 2dk sonra eksiler ve hemen başlık altında cevap geldi.
adamlar markanın başlığında nöbet tutuyorlar lan ahaaha... kaç paraysa ben vereyim gece gece nöbet tutmayın oğlum gidin yatın yatağınıza. açlık ne zor şey ya.
capslerinizi alıyorum gençler tek tek ifşa edeceğim hepinizi.*
Ciddi şekilde patlama yaptı, yapmak da da son derece haklılar ürünleri çok kaliteli, hele bir çikolatası varr, offf.
sadece ürün kalitesini değerlendiren bir aile babası olarak, ürünleri oldukça kaliteli olan ve bence piyasadaki yükselişini hak eden firmadır. neredeyse el attığı her şeyi denedim ve memnun kalmadım diyebileceğim bir ürünü çıkmadı. özellikle süt ürünlerini başarılı buluyorum. tabi ki diğer firmaların da üstün olduğu yerler vardır torku'ya karşı ama istemeyen, beğenmeyen almaz. bu kadar basit.
"glikoz şurubu içermez" cümlesiyle beni ağına düşürmüş markadır. sadece bir şeyin daha "hafif" olduğunu bilmenin verdiği psikolojik rahatlamayla ürünlerinin tadını gerçekten beğenmeye başladım.

-sırf glikoz şurubu içermiyor diye gidip bir paket bisküvi yemenin hafif bir şey olmadığının bilincindeyim, evet.-
güzel ürünleri var. hem yerli.
Her boka elini atan markadır. Ama iyi yapıyor mübarekler.
çikolatayı bilemem lakin "pide bitmiş" reklamı fazlası ile sinir bozucu. ironik olarak da hoşuma gidiyor.
Çikolatalarında msg bulunmayan nadir markalardan diye duymuştum ama emin de değilim bir incelemek lazım.
üretimi dürüstçe yapan markadır. ürünlerinde kullandığı hammaddeler de çoğunlukla Konya mahsulüdür.
Tıpkı ülker gibi her boka maydanoz olacağım derken hiçbir bokta en iyi olamamak ama her bokta vasat olmak. işte son dönem fırtınalar gibi piyasaya sürülen ürünlerin özeti.

Vişne suyunu denedim en son, yeminlen meyöz daha iyidir.
Ha bu arada kakaolu ürünlerinde gdo'lu soya kullandıkları tespit edilmişti. Tespit eden de muhalifler geziciler falan değil bizzat Gıda ve Tarım Bakanlığıydı. Hileli üretim diye haber edilmişti. Ürünleri çok sağlıklı, çok kaliteli diyenlere duyurulur.

http://www.sabah.com.tr/e...asi-ve-ezmesinde-gdo-soku

-Torku Frema markalı kakaolu sütlü fındık kreması
Konyadan çıktığına göre dinle alakası vardır o yüzden mutlaka bok atmalıyım mantığındakilerin çekemediği marka.
Girdiği her üründe belli bir kaliteyi ve ondan önemlisi fiyat/ kalite beklentisini tutturmuştur.
Hele ki daha bu saatten sonra nutella alanın aklına şaşarım.
işlenmiş şeker yerine şeker pancarı kullanan diğer markalara oranla daha sağlıklı olduğuna inanarak tükettiğim sarallesi için makam sahibi insanlara meydan okuduğum markadır (bkz: banada)
Gerçek bisküvi, çikolata tadı almamı sağladı. glikoz kullanmayıp şeker pancarı kullanıyor adamlar daha nolsun.