bugün

birakin insanlar uzun sure bekledigi cimlerde gezsin, izin verdilerse bi sorun yoktur dedigim, guzel insanlarina selamlarimi yoladigim, avrupanin en guzel stadlarindan biridir.
doyamiyorum yazmaya, belki hic bir zaman goremiyecegim bir stad. bu kadar heyecanlanmamin nedeni bursa sevdasi belki, dogdugum o guzel topraklarin kokusunu cok ozlemem.
harika bir stat. keşke ülkedeki her stat böyle olsa harika olmuş. evet.
Bursa'ya da bu yakışır dedirten stat. Bursaspor taraftarı değilim ama yeni sezon bi başlasın en az bi maç mutlaka izleyeceğim bu statta.
Bursaspor'un yeni stadyumu.
Efsane bir stada benziyor.bursa şehrine de ayrı bir hava katacağını düşünüyorum.
kendisi güzel ama keşke adı daha güzel birşey olsaydı.

timsah ne amk. yap şunu bursa arena. iskender arena bile olurdu.
timsah şeklinde otopark girişine sahip olacak bursaspor stadıdır. bursa acemler bölgesinde yer alır.
ulaşımı; bursaray acemler istasyonundan yürüyerek sağlanabilir.
bursaspor'un yeni stadı. stadın tribünlerini kapatan çatının eğimi sahaya doğru sanki. Çok yağmurlu günlerde oluk oluk su sahadaki futbolcuların üzerine akabilir. veya ben yanılıyorum. yahu nerede bu klimanın kumandası..
eskişehirsporla yapılacak lig maçıyla açılacak olan stadyum. açık ora türkiye'nin şimdilik en göze batan stadyumu. vodafone arena'da güzel bir stadyum ancak teknolojik açıdan bakarsak neredeyse bire bir olmakla birlikte, mimarı açıdan timsah arena kesinlikle önde. stadyuma şu an boş bir şekilde girdiğinizde oturun boş tribünleri izleyin, inanın kendine hayran bırakıyor.

(#28724983) çatıdaki su sifonik sistem ile tahliye edilecek, çatıdan aşağı su akması gibi bir durum maliyeti 300 milyon tl'yi geçen bir stadyumda söz konusu olamaz.

http://wowturkey.com/foru...?t=111504&start=23950
milli takımımızın ızlanda maçını oynama ihtimalinin yüksek olduğu mükemmel stadyum .
konya varken gidilip milli maç yapılmaması gereken saha. evet.
son hali şu şekildedir.

görsel
olmus bu der gecerim. hadi bakalim dogdugum kente hayirli olsun umarim. yakisir.
(bkz: açmayın bursa çocuğu)
Torku arena ile birlikte milli takımın maçlarının oynanması gereken yeni yapılmış mükemmel stad.
(#28724983)

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/30197452.asp

Bu stadın çatısının mimarisi yanlış. yağmur suyu sahaya doğru akıyor.
Bursa'yı vuran sağanak yağış, açılışı yılan hikayesine dönen Bursaspor'un yeni stadyumu Timsah Arena'ya büyük zarar verdi. Timsah Arena adeta şelaleye dönerken, zemin de daha maç oynanmadan büyük tahribat gördü.
Bugün, yarın derken aradan yıllar geçti. Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursaspor için yaptırılan, senelerdir billboardlarda sayısız reklamı yapılan ancak açılacak denilen tarihlerde bir türlü açılamayan Timsah Arena, Bursa'yı vuran sağanak yağışta büyük zarar gördü.
Yapılan teknik hatalardan ötürü çatıdan direkt olarak Timsah Arena'nın zeminine boşalan yağmur suları zemine zarar verdi.
Timsah Arena adeta göle dönerken, Bursasporlu taraftarlar, sosyal medyadan Timsah Arena Şelalesi'ne hoşgeldiniz mesajları paylaşarak duruma tepki gösterdi.
Gelecek seneye hazır olur belki.
Farketmez her yerde koyarız.
jorquera gibi sığırın içeri alınmaması gereken stad. amın evladı o antalya maçında yediğin kırmızı kart nedir lan öyle ha.
müthiş olmuş gerçekten.
çok müthiş.
görsel

buraya deplasmana gelecek takıma şimdiden acıyorum.
galatasaray fenerbahçenin avrupa maçlarında istanbul gibi bir yerde bile dolmayan stadları bursada hiç dolmayacaktır. o yüzden kimseye acımaya gerek yok kannımca.
görsel
olayın özeti budur bu: http://www.bursadabugun.c...-neyin-acilisi-26150.html
futbolun gelişemediği ülkeye, böyle stadlar çok.