bugün

görsel
yine hiçbiryerde bulamadığım dizi. birkaç gün önce sorduğumda bir yazarın attığı dizimag linkinden aylar sonra izleyebilmiştim, dün yine kaldırılmış bölümler.
0.arenabg.com dan torrent olarak indirin, ancak öyle izleyebilirsiniz.
Telif haklarından sonra her yerden kaldırılınca, şu herkesin merakla beklediği 'kim ölecek' adlı bölümü zor zar izledikten sonra daha da internette tez araştırması yaparmışçasına sayfa sayfa dolanıp telif yememiş bölümü bulmak ile uğraşması zor geldiğinden izlemeyi bıraktığım gavur dizisi. Ama bu gavurlar neler yapıyor öyle ya!
incelememsi spoiler ve nasıl izleyeceğinizin yöntemini içerir:

teliften izleyemiyorum yok 8 çıkmış, ben 7. Sezonu izleyemedim diyen kitle popcorn indirip izleyebilirler.
(bkz: popcorn)

Öncelikle jesus vs morgan konusuna değinmek istiyorum. ettikleri kavga bu sezonun tüm bölümlerinden daha çok eğlendirdi beni, normalde morgan eski morgan olsa jesus'ı paramparça edebilirdi fakat jesus ağzına vurdu bizim yorgun zencinin. Yorgun zenci öldürmeye odaklandıkça güçten düştüğünü fark etti, kendi doğasına uygun olmayan o hareketleri bırakarak doğasına döndü. Kurtlarda olur ya alfalar, betalar ve omegalar; rick, negan, maggie alfa, yönlendirilenler, güdülenler, beta, morgan reis ise omegaya örnektir.

Grubu bırakmasını olumlu buldum, rick ve rick'in grubu bu bölümün ismi gibi canavarlaştılar( bölüm adı monster), hiç acımadan katlediyorlar, hepsi kişisel gelişimlerinin son noktasındalar. Jesus'ın da adının boşa jesus olmadığını görüyoruz, gelecek sezonlarda ben mesihim dese şaşırmam..

Gregory karakteri ise iki yüzlülüğün tanımı, çıkarları için yapamayacağı karaktersizlik yok, çok yaşamaz bu demedi demeyin.

Savaş rick için iyi gidiyor fakat negan'ın taşşakklı planları olduğuna eminim. izleyip göreceğiz.
yeni sezona daha başlamadım ama okunan yorumlara göre yine dandik bir sezon bizi bekliyor.
Sırf 7 sezon izledim diye 8.sezonu izliyorum yine saçma bir senaryoyla izleyicileri kandırmaya çalışıyorlar.
06.00 suları beytepe ring sırası.
Bu sezon iyice tadını kaçırmıştır. Nerde eski glennli abrahamlı bölümler. Rick, rick değil zaten. Kaç bölümdür bir sonuca varmayan bir savaş izliyoruz.klişeler...Biran önce eski sağlığına kavuşmalı.
7.sezonuna daha fazla katlanamayıp bıraktığım dizi. Neden böyle yaptınız?
şu sıralar buralarda takılma sebebim. sezon 6'nın izleyemediğim son bölümlerinin iniyor olması. inişi çıkışı çok olan bir dizi. insanların bu tarz durumlarındaki karakter değişimlerini izlemek hoşuma gidiyor benim bu dizide. bazı sezonlardan sıkıldım bazılarını sevdim. ama ilk girişteki tadı alamadım sonralarda. sezon 6'yıda sevdim diyebilirim. neganı daha görmedim ama yavaş yavaş çıkıyor meydana.
Biraktigim dizi. Bir iki sezon oncesine kadar ben de pollyannalardandim ve zombiden ziyade hayatta kalma mucadelesini izlemek keyif veriyordu. Ancak artik boku cikti. Mevzu hep ayni. rik gavati galeyana getirsin, saldiri yapilsin, mekan korunsun, yeni mekanlar bulunsun, sonra baska bir gavat ciksin, rik gavati galeyana getirsin, saldiri yapilsin... siradanlik yetmezmis gibi dizi duraganliktan da oldugu icin benim icin bitmistir. soxayim boyle diziye.
hala izleyenler olduğunu görünce şaşırtan dizi. 2 yıl önce bıraktım izlemeyi, duyduğuma göre rick kediye dönmüş. bazı şeyleri tadında bırakmak gerek.
güzelim diziyi ne hale getirdiler dedirten bir 8. sezona sahip olan dizi.

--spoiler--
arkadaş hani negan'ın tüm merkezleri basılmış adamları öldürülmüş, silahları ele geçirilmişti, bu herif bu kadar adamı ve silahı nereden buldu yarım günde.

geçin bunları... karakterler için izliyoruz ama konu iyice suyunu çıkarmaya başladı.
--spoiler--
8. Sezonunu foşik fx epeyce bir yerden kaldırttığı ve yurdun interneti yok denecek kadar kötü olduğu için henüz izleyemediğim dizidir. Negan reyizi nerelerden izleyebiliriz bilen yeşillendirsin lütfen.
Çok yavaş ilerleyen, mantık hataları olmasına rağmen severek izlediğim güzel dizi.

--spoiler--

--spoiler--

Özellikle 7.sezon finalinde tam Rick ve Carl teslim olmuş ölümü beklerken King ezekiel'in ve Hilltop'un yardıma gelmesi birkaç saniyeliğine gözleri yasartmıştır. Sonra negan reisin tavırları güldürdü tabi

--spoiler--

--spoiler--

Çizgi romanını okumuş biri mesaj atarsa çok yardımcı olur çünkü merak ettiğim şeyler var.
sezonlar arasında ciddi prodüksiyon farkı hissedilen dizidir. uzun ömürlü bu tarz yapımlarda yönetmen, oyuncu kadrosu, prodüksiyon ekibi vs gibi konularda farklılıklar olması doğal ama twd'de bu cidden göze batar hale geldi. hem senaryo, hem kurgu, hem müzikler, hem özel efektler, mekan kullanımı vs gibi birçok konuda negatif yönde bir değişim var ne yazık ki.

eskiden çatır çatır mermi yaktıkları çatışma sahnelerinin yerini dijital efektle ateş ediyormuş havası verilen silahlar aldı mesela. Yan roller, figürasyon falan da bazı bölümlerde resmen fecaat, arka sokaklar izliyormuş havası vermeye başladı. ilk sezonların hatrı olmasa izlemeye bırakacağım da başladığım işi bitirmek konusunda saplantılı bir tip olduğum için bırakamıyorum da. hadi bakalım hayırlısı.
efsane bir bölümle sezon arasını bitirip geri dönmüştür. ama sosyal medyada eskisi gibi ilgi çekmiyor, önceden buralar hep entry dolardı...
carl reizi görmekten sıkıldık artık bidaki bölümlerde daha az görüksük mümkünse ama the walking dead herşeye ragmen izlenmeye değer.
nacizane siradan bir zombi dizisi abartılıcak bir tarafı yok ama saygı duyuyorum kardeşim.
--spoiler--

ya arkadaş, (bkz: andrew lincoln) nasıl bir oyuncusun sen, amk sanırsın kendi sıpası öldü, o nasıl bir oyunculuktur lan. duygusuz bir götoğlanıyım, beni ağlattın ekran başında pis herif

--spoiler--
neganın adamlarının bir türlü bitmediği dizi..
dizi 20 bölümdür şu sekilde ilerlemektedir,,

rick:kurtarıcaları öldürecez ekibi topluyoruz haydi millet bambambam
negan: gelin aq hepiniz birden gelin

rick ve ekibi kurtarıcıların mekanını basar 250 kişi ölür ama rick peygamber torunu olduğu icin kendi ekibindeki hollywood tayfaya bir şey olmaz , olan gariban figuran tayfaya olur..
Asıl amacı, Her ne koşul olursa olsun insanın en büyük düşmanının yine başka bir insanoğlu olduğunu vurgulamak olan dizi.
13. bölümü nerden izleyecez ? ilgili arkadaşlar, mesaj kutuma bi yeşil ışık yakarsa sevinirim.
Diziyi mobilden indirebileceğim sağlam bir site var mı ?