bugün

lev grossman'in ayni adli kitabindan uyarlanan dizi.
quentin coldwater adli arkadas sihir konusunda egitim veren brakebills academy adli universiteye kabul edilir ve olaylar baslar. evet hemen 'harry potter'in yandan yemisi' diye dusundunuz. haklisiniz. ben de oyle dusundum. fragmana gore konusursak oyunculuklar biraz amator gibi duruyor (syfy dizileri oyledir zaten) ve bazi gorsel efektler de siritmis. ama boyle sanki bana sikilmadan izlenebilecek hatta begenebilecegim bir dizi gibi geldi. normalde syfy'nin yaptigi hicbir diziden haz etmem. ama the magicians kalbimi calmayi basardi.

+you guys trying to take over the world or?
-we don't teach that but give it a go. *

https://www.youtube.com/watch?v=V8BQrvNI1t0
yeni bölümü 26 ocakta yayınlanacak dizi. harry potter severler için hoş bir alternatif. oyunculuklar ne kadar rezalet olsa da ilk bölüm yine de fena değildi. umarım hikaye iyi devam eder de bize de takip edilecek bir dizi doğmuş olur.
öğrencilerin yetişkin olduğu (sex falan yapacak yaşta), olayların daha bir vahşet içerdiği ve günümüz dünyasında geçen bir harry potter hayal edin.. işte öyle bir dizi.

puan olarak: yoklukta gider.
an itibari ile 3. bölümde sikişen kitapları barındıran dizi, yeminle ne düşüneceğimi bilemedim.
2. sezona yenilenen dizi. biraz fazla boktan, ama can sıkıntısı işte, arada bi izlettiriyor kendini.
2.Sezon 1.bölüm bugün yayınlanmıştır.
quentin çok toy çok.