bugün

kredi kartımda biriktirdiğim millerdir. thomas miller...
Yoruldum, patron. Yollarda yağmurdaki bir serçe kadar yalnız olmaktan yoruldum. Yanımda hiç arkadaş olmamasından bıktım. Nereye gideceğimizi, nereden geldiğimizi söyleyecek biri. insanların birbirine kötü davranmasından bıktım. Her gün dünyada hissettiğim ve duyduğum acılardan bıktım. Çok fazla var, sanki her an için kafama cam parçaları batıyor. Anlıyor musun?
izlediğim en saçma ve şişirilen balon filmlerden birisi. birde 3 saat uzatmışta uzatmış sündürmüş sıkıcı sahnelerle.
sonunda her zaman ağladığım film. çok özel bir yeri vardır bende.
görsel
bana görünüşün, gücün, kuvvetin ne kadar önemsiz, hissetmenin, duyarlılık ve hassasiyetin ne kadar da önemli olduğunu öğretmiştir. benim için kadim bir filmdir. patron Üşüyorum!
uzun film sevmeyen ve izlemeyen biri olarak beni bile içine almış ve keyifle izletmiştir. imdb puanını sonuna kadar hak etmrktedir. tavsiyemdir.
Çok iyi film yaa. Harika bi kurgu-fantastik temalı mükemmel film. Bundan böyle harry potter mı yoksa green mile mı diye sorsalar elbette bu filmi seçeceğim.

Tanıdığım bi bioenerjici abla var, o da kırık bileğimi iyileştirmişti. Ama keşke john gibi azıcık mistik olup kırılan kemiğimi düzelttikten sonra ağzından dumanlar çıkarsaydı öff.

Oyunculuklarıyla göz dolduruyordu sadece. O iri yarı john abi ve tom Hanks olmasaydı bu kadar popüler olup balon gibi şiştikçe şişer miydi bilemiyorum.
Peki ya ellerini kollarını sallayarak hapse girip çıkmalarına ne demeli seyyar mucizeci olarak? Ben bile eve öyle rahat girip çıkamıyorum ya.
Güvenlikli, idam mahkumlarının kaldığı blok için fazla inandırıcılık dışı.
Duygusal biri olarak 4 5 gün etkisi altında kaldığım, "idam" kavramını bana yeniden sorgulatan, başrolünde Tom Hanks'in oynadığı mükemmel ötesi film.
George Stinney Jr., ABD'de 20. yüzyılda ölüme mahkum edilen en genç insandı.

Elektrikli sandalye tarafından idam edildiğinde sadece 14 yaşındaydı.

Duruşması sırasında, infaz gününe kadar, masum olduğunu iddia ederek her zaman elinde bir incil taşıdı.
11 yaşındaki Betty ve 7 yaşındaki Mary olmak üzere iki beyaz kızı öldürmekle suçlandı, gencin ailesiyle birlikte ikamet ettiği evin yakınında bulundu.

O sırada tüm jüri üyeleri beyazdı. Duruşma sadece 2 saat sürdü ve ceza 10 dakika sonra verildi.
Çocuğun ailesi, mahkemeye hediyeler vermesi ve ardından onları o şehirden kovması nedeniyle tehdit edildi ve engellendi.

infazdan önce George, ebeveynlerini görmeden 81 gün geçirdi.
Şehrinden 80 km uzakta, yalnız bir hücreye hapsolmuştu. Ebeveynlerinin veya bir avukatın varlığı olmadan yalnızdı.

Kafasında 5,380 volt ile elektrik verildi.

70 yıl sonra, masumiyetinin nihayet Güney Carolina'da bir yargıç tarafından kanıtlandı. iki kızın öldürüldüğü alet 19.07 kilogramdan daha ağırdı. Bu nedenle, Stinney'in onu kaldırabilmesi imkansızdı, iki kızı öldürecek kadar sert vurabilecek kadar gücü de yoktu. Çocuk masumdu, biri onu sadece siyah olduğu için suçlamak için her şeyi bir araya getirdi.

Stephen King, bu davadan 1996 yılında (Yeşil Yol) adlı kitabı yazarken bu hikayeden ilham aldı. Daha sonra filmi çekilen hikaye tüm dünyada bilinir oldu.

görsel
An itibariyle trt1'de yayınlanan film. izleyenler izlemeyenlere izletsin.

Beybi!
Adamın haksız yere iftira sonucu hapse tıkıldığı gerçeği ne olacak o zaman. Haydi buradan yak.
bir adet görevini kötüye kullanan gardiyan barındıran film idam mahkumunu salıverecekti neredeyse açık ve net.
Hüngür hüngür ağlatmıştır.
defalarca izlense de yine aynı etkiyi bırakacak film.
türkçe dublajlı hali şu anda trt1'de yayinlanan film. altyazılı olsa izlerdim ama tüh.
--- spoiler ---

bir çok etkileyici sahne barındıran film. 

benim aklımda kalan, idam edilen mahkumlardan birinin cesedine saygısızlık yapan kişiye, tom hanks’in canladırdığı karakterin söyledikleriydi;

“o artık topluma borcunu ödedi. ondan alacağımız hiçbir şey kalmadı.” sözleri az kalsın kalbimi parçalayacaktı.

--- spoiler ---
Etrafda melekler var, cennetteki gibi melekler.
kacirdim galiba.. neyse artik ben de tekrarini izlerim.

tnm: idama mahkum edilmis dev cusseli adamin ilginc guclerini konu alan saglam bi stephen king romani uyarlamasi.
oldukça etkileyici ve sürükleyici bir film. uzun metrajlı olmasına rağmen ekrana kilitliyor. idam sahneleri unutulmaz.
Trt1'de izliyorum.

Gerçekten ağlayacaktım. Kendimi zor tuttum.
insan bi mesaj atar amk haberim yoktu kaçırdım.
Ağlayacağım...

Edit:yok yok gözüme bir şey kaçtı anne.
görsel
An itibari ile TRT'de bitmektedir.
The Green mile deyince daha bir havalı mı oluyor amk?

Yeşil yoldur.