çin'de ortaya çıkan minik bir virüsün dünyayı mahfetmesi.
moonspell'in çok şahane bir albümüdür. elektronik müzik ve endüstriyel metalin harika bir bileşimidir.
Kelebek etkisi, küçük şeylerin karmaşık bir sistem üzerinde doğrusal olmayan etkilere sahip olabileceği fikridir. Elbette ki dünyanın herhangi bir yerinde kanat çırpan bir kelebek, dünyanın diğer ucunda bir kasırgaya sebep olamaz. Ancak küçük olaylar, başlangıç koşullarına göre hareket eden birer katalizör görevi görebilirler. Matematiksel bir bağlamda, kelebek etkisi, kaos teorisinde önemli bir fikir ve genellikle ilk koşullara duyarlı bir bağımlılık olarak ifade ediliyor. kısaca, beklenmeyen bir olayın içinde yer alan ufak detayların öngörülemez sonuçlara yol açması olarak tanımlayabiliriz.
ashton kutcher ve amy smartı parlatan filmdir. günümüzde o kadar parlak olmasalarda ikiside bu film sonrası alıp yürüdükleri gerçeğini değiştirmez. o değil de bu filme alternatif 4 son çekmişler. ve evet bencede efsanevi son ashton ve amy nin sokakta karşılaştıkları ve birbirlerini tanımasalarda hissetleriki sondur. bu son öyle güzel bir sondurki filmi kült seviyesine çıkarmıştır bana göre. çünkü herkes mutlu sonları sever.

https://www.youtube.com/watch?v=O61QqDlb_Kk
düz adamın şaheser kategorisindeki filmidir. tam bir aptal turnusoludur bu film. yeni tanıştığınız kişiye beğenip beğenmediğini sormak erken tanı bakımından faydalı olacaktır.
Hala izlemedim artık ne kadar kezbansam..
“ Bir kelebeğin kanat Çırpışı dünya çapında sarsıntı yaratabilir “ savıyla tanıtılmış, tesadüfler ve sürprizleri ele alışıyla gwyneth paltrow’ un sliding doors filmini hatırlatan yapıt.
Bunu izlemeyen 3-5 kişiden biriydim neyse ki izledim de gözüm açık gitmeyecek. Huzurla ölebilirim artık. Filmi ise bir an olsun sıkılmadan vay arkadaş nidaları arasında seyrediyorsunuz.

--spoiler--
Eee evan annem hangi birinin hayatını düzene sokucan? Ne yapsan elinde kalıyor ne uğursuz bir şeysin sen ya. Bak falcının dediği gibi, hiç var olmamalıydın. Gerçi bunu ben de kendime sık sık tekrarlıyorum ama senin gibi günlüğümü okuyunca akışı değiştiremiyorum. Veya değiştirdiğimi sanmıyorum. Realist biri olarak söylüyorum; Kabul et işte akıl hastasısın. Ama hayal gücüne bayıldım yalan yok.
--spoiler--
görsel
harika ya valla harika bir seye ne kadar hayranlik duyulabilirse bu filmi yazan yapan arkadasa o kadar hayranlik duyuyorum.
ben bu filmi izlediğimi zannediyordum ama sanırım hep yarım bırakmışım.
çok iyi be..
bu arada serseri gök taşı gibi yaşıyoruz yemin ediyorum. bala şeye..
En Sevdiğim filmlerden Biri. Ashton kutcher'ın sadece komedi oyuncusu olmadığını kanıtlayan film.
Film döneminin özgün eserlerinden biri. Kafa karıştırıcı filmler kategorisinden ulaştım bu filme. Film boyunca sürekli gerilim halindeydim ve depresif bir moddaydım. Oldukça keyif aldım. Ancak mutluluk verme amaçlı izlenmesini tavsiye etmem. Zira ne film boyunca ne filmden sonra iyi bir ruh halinde olmuyorsunuz. Senaryo muazzam. Oyunculuk iyi.
Filmin birden fazla sona sahip olduğunu düşünenlerin yanıldığını düşünüyorum. Karakter okuduğu günlük sayesinde sürekli farklı boyuta geçiyor ve en sonunda yaşanması en iyi olacak duruma yani -spoiler içerir- doğum anında ölüme ulaşıyor benim anladığım kadarıyla. Bundan farklı kanaatteyseniz filmi anlamamışsınız demektir bana göre.
eski filmlerin şimdiki kabarık bütçeli filmlerin çoğundan çok daha kaliteli olduğunu bir kez daha hatırlamanızı sağlayacak bir filmdir.
harika bir film.
(bkz: stop crying your heart out)
ismi de içeriği ile çok anlamlı bir film.

(bkz: kelebek etkisi)

kesinlikle izlenilesi.
mükemmel film. gerçekten zihnin sınırlarını zorlayan bir filmdir.
Fikir çok güzel, senaryo da iyi ama olmamış bu film abi. Keşke daha iyi bir yönetmen çekseymiş, sinematografi sıfır. Ne mükkemmel planlar, manzaralık görüntüler çıkarmış bu filmden. Ama çekimler bildiğin Tv filmi gibi, her hafta kanal d'de yayınlanmasından belli zaten. senaryonun hatrına 8.
Until dawn adlı oyunda olan manyak özelliktir.
(bkz: kelebek etkisi)
Bence harika bir film. Eğer fazlasıyla 'keşke' kelimesini kullanıyorsanız kesinlikle izlemelisiniz.
son sahnesi hepimizin aklında olan efsane mertebesine bence ulaşmış film. ulaşamasa da oralara yakındır yani.

(bkz: stop crying your heart out)
Türkçe çevirisi uçan margarin efekti olan filmdir.
Hayatımda izlediğim en güzel filmlerdendir. Fakat şuan görmekteyim ki ufuğu düşük senaristler kopyalamaya başlamış bile.