bugün

kapitalizmin islamı 4 bir yandan kuşattığının , lüks tüketimin arttığının göstergesi olan konu.
daha çok kumaş kullanıldığından dolayıdır. adidas'ın climacool patentinin ihrac edildiğini hatırlatır.
yuh ebenin ali sami. bir tişörte gayet milyarlarca lira verilebilir en uç örnekten bahsediliyorsa, keza eşarp da 5 liraya bulunabilir. sıradan diye bahsedilen pardesü ise gayet 50-60 liraya bulunabilir.

özetle Türkiye'den Isveç'e tatile giden insan beyanı.
tesettüre girmeme sebebim.
islamiyete tezat oluşturacak derecede lüks ve riyaya aşırı düşkünlük gösteren bir kesim tesettürlü veya türbanlı bayanların tetiklediği sektördür.

ibrahim ethem: ne arıyorsun gece vakti sarayımın damında.
hızır: devem kayboldu onu arıyorum.
ibrahim ethem: hiç deve burada aranırmı?
hızır: sen bu lüks ve saltanat içinde sarayında allah aşkını arıyorsun garip olmuyor, ben damda deve arayıncamı garip oluyor?
tesettür; bana bak değil bana bakma demektir.
bunu bile bile pahalı giyinip gösteriş yapan, ben buradayım dercesine giyinen tesettürlü kadınlara acıyorum.
akpnin yarattığı zengin türbanlı elitler yüzünden olabilir.
insanların dini hassasiyeti üzerinden para kazananlar yüzünden olan şeydir.
Bi şal 150 tl.

zenginsen kapan sloganı yapmaları çok yerinde olur.
iç giyime de çok bakıyorlardır belki de.
giysileriyle kombin edeceği için çeşit çeşit şal veya eşarp alması gereken tesettürlü kızı masraf üstüne masraf yapmaya iten durumdur.. bir diğer neden de ucuz olanların cidden ucuz durması.. bi ipek şal 75 liradan başlıyor..
solcu tayfanın omo poholo dediği kıyafetlerdir.arkadaşım sen yeni sezonda atyorum bir pardesü bakarsan sana en düz 390 dan fiyat çıkarır ama aslı 200 dür bu dediğim de gayet normal bir fiyattır.tekbir armine buralar cidden ucuz yerlerdir.
pahalı falan değildir pahalı olanlar tesettür değildir zaten.''saçlarını deve hörgüçü gibi başlarında toplayan kadınlardır ki bunlar cennete giremeyecek ve cennetin kokusunu dahi alamayacaklardır.''

hadisi şerif(ebu hureyre)
(bkz: kaç para ulan bir tesettür giyim)
Valla pahalı olması iyi. Annem terzi sayılır konuya komşuya bir şeyler dikiyor habire. Eee sevabına da dikmiyor efendim, geçen arabanın lastiklerini değiştirdi mesela.
Tesettür giyim değil moda pahalı. Müslüman kadınlar sizin dediğiniz pahalı muhabbetini asla yapmazlar. Çünkü siz modanın peşindesiniz.
para islamda o yüzden. daha doğrusu dinde. dünyada fakir papaz, imam (eğer ermiş biri değilse) bulamazsınız. bu tüccarlığın yaşama uyarlanmışı da süslümanlıktır.
malum daha fazla kumaş kullanıldığından yapılmış haklı bir tespittir.
(bkz: süslümanlık).
kaç metre kumaş gittiğindendir. avuç içi kadar victoria's secret donlar 100 tl ise, ne kadar ekmek o kadar köftedir.
(bkz: teseddür giyerken soyulmak)

klasik müslüman davranışları.

inançları yüzünden daha ne kadar soyulacaklar merak ediyorum.
çok kumaş gittiğinden olmasın o.
5-10 liraya alınacak kumaşla dikilebilecek, dinin gereği olan bir siyah çarşaf ve peçesi var iken, fahiş fiyatlı tesettür abesle iştigaldir, paragözlülük ve israftır, dinen caiz değildir.
Tesettür giyim pahalıdır çünkü alıcısı lüksü ve gösterişi sever.
Üreticisi de bunun fakında olduğundan en pahalı aksesuarları kumaşı , nakışı vs kullanır .
Bu da maliyeti yükseltir. Üreticiden toptancıya oradan da mağazaya inene kadar etiket fiyatı artar.
Üst sınıf bir markanın Bir eşarp fiyatı 139.9 TL .
Parası olan alsın sözümüz yok helal olsun güle güle giysin.
iyi giyinmek herkesin hakkı yeter ki hakkıyla kazansın.
işte sırf bu yüzden başörtülü bacılarımız, taktıkları esarplarin etiketleri ense kısmına gelecek şekilde bağlıyor.
Boru değil biz buna 150 200 lira para gömdük, tabiki sizin gözünüze sokucuz der gibi.