Mahkemeleri etkisiz hale getirip, gerçekleri arayan insanlara dünyayı dar edip, ülkeyi teslim ettiğinin aleyhine söylenenleri milli mesele yapmanın rutin hale gelmesi demektir.
tek anladığı komisyon alıp komisyonunu aldığı işlere yol açmak ve bunu kitlesine hizmetmiş ve kutsal bir şeymiş gibi anlatmak olan kişiler ve onları destekleyen kitlenin yarattığı kabus durumdur.
okunur okunmaz kendisine hakaret edildiği düşüncesiyle müthiş bir sinir gösterisi eşliğinde çıkışılan, aslında hakaret değil somut bir tespit içeren durumdur.

işin daha kötüsü, tüm bu aşamaya gelene kadar olacak herşeyle ilgili, azıcık dünya görüşü olan, neredeyse tamamı muhalif tarafta duran kişiler **** her biri için defalarca konuştu, yazdı.

yapmayın, cemaat gibi gayriresmi bir örgütü resmi boyutta işlere sokmayın, resmi muhatap almayın diyen tek iktidar yanlısı var mıydı? şimdi?? yok kandırılmışlar, aleyhlerine birşey de hemen sen fetöcü olursun. büyük harflerle yazmak istiyorum format müsaade etmiyor: Siz yaptınız. sizin kabahatiniz. siz hesabını vermek durumundasınız.
efendim zamanında herkes fetö sempatizanıymış. bunu diyen tipin nüfusunun cemaatte fetullah tan fazla olduğunu bile duydu bu kulaklar (bkz: bülent arınç) bok sempatizanıydık!! bas bas bağırdık, gram faydası dokunmasın diye uzak durduk lanet herifler. koca koca şirket sponsorluklarını, 1 tl arka yüzünü bunların organizasyonuna ben mi açtım? o ara ben küfrediyordum, ama ancak buralardan. niye? kafamıza vurur hayatımızı kaydırırsanız diye. olmaz bunu kimseye kabul ettiremezsiniz. olaya bak be, başından beri herşeyi göze alıp cemaate yanaşanlar, bir de zamanında sempati besleyip bugün beslemeyenler. gerisi? 80 kişiymiş. muhalif kanatta %80 olmasın o? lanet herifler!

reza zarrab kim yahu, neden tepemize çıkarttınız diye sormadık mı lan? bu adama niye faiziyle para geri ödedik, neden ayrıntılı soruşturulmadı demedik mi? içişleri bakanının önüne yatarım diye konuştuğu bant kaydı var. siz a haber e çıkartıp arkasına türk bayrağı koydunuz, abd ye iki tane nota verdiniz. şimdi ajan demeye başladınız, be utanmazlar! benim meselem değil sizin meseleniz. abd nin yargılamaya hakkı olmadığı doğru, ama ülke içerisinde hakkıyla yargılanmayınca biz ne yapacağız? nerede göreceğiz bu rüşvet çarkının hesabını? açın dava ikna olalım? milli mesele diyorlar, milliyi o kadar gözetiyordunuz da zamanında türk bayrağına niye propaganda malzemesi dediniz lan? insanları bayrak taşıyor diye çeviren rus polisi miydi?

devamı var, bitmeyecek de. yettiniz artık, herşey kontrolünüzde daha konuşturmuyorsunuz. biraz utanın utanın!!