bugün

öğrencimin derece yapacağı sınav. evet. hahahahha.
akepe tarafından zorla dayatılıp sonra iptal edilen sınav.sebebi imam hatiplilerin %18lik başarı oranı.
görsel

Lady Gaga - The Edge Of Glory
https://www.youtube.com/watch?v=QeWBS0JBNzQ
Eğitim sistemsizliğimizin göstergesidir.
Birisi istediği için pat diye kaldırıldı, yerine ne konulacak göreceğiz.
imam-hatip ortaokullarında okuyan öğrencilerin ana-babalarının yaşayacağı utancı önlemek amacıyla yürürlükten kaldırılmıştır.
görsel
Ee imamhatipler tercih edilmiyodu kalkcak tabi şimdi açıkta kalmayaym diyen çocuk buralara gidecek. açıkta kalmayayım derken komple kapanacak.
Kullan-at sınav türevi sınav sistemi. Çok bağlanmamıştık zaten kendisine. Yeter ki gelen gideni aratmasın.
torpilin bu denli lokomotif çalıştığı bir ülkede adaletli yerleştirme yapılması için sevmediğim hükümetin en mantıklı bulduğum icraatı aynı hükümet eliyle şimdi piç olmak üzere.

haydi veliler torpil bulmak için yardırmaya başlayın şimdiden.
(bkz: #37777062) öğretmenim doğru söylemiş olabilir. Fakat şöyle bir durum var, eğitim bizim için önemli. Eğitime harcanan para çok görülmemeli. Eğitim harcamalarında hatta tırnağını dişine takmış öğretmenlerde gidilecek kesinti doğru mu?

Mesela diğer yerlere yapılan harcamaya bir göz atalım:
https://www.google.com.tr...oneli.net/haber/amp/14495 bunlar devletin kurumlara harcadığı bütçeydi. Şimdi buradan bizim için önemli olana bakalım; eğitime.
milli Eğitim Bakanlığı: 85 milyar 48 milyon 584 bin lira bütçeye sahip.

Sınavlar çok fazla harcamaya sebep olabilir fakat Bunun çözümü sınavı tamamen ortadan kaldırmak olmamalı. Her lise kendisine göre sınav yaparsa olay daha büyür. Düşünsenize çocuk iyi ama çocuğun/ailenin cümlelerine kılık kıyafetine bakılarak öğrenci alınmıyor. Veyahut o öğrenci sınava giriyor ama okul seçmiyor onu. Torpil alır başını gider. Olan hayallerini yaşayamayan çocuğa olur.

Sınavı kaldırmaktansa yıllarını öğretmenliğe ve eğitime adamış insanlarla oturup iyice müzakere edilerek yeni bir sistem getirilmeli. Böylelikle ne öğrenci ne devlet ne de öğretmen madur olur. iyi bir eğitim alan öğrencinin o ülkeye katacağı muhteşem seyler parayı gölgede bırakır.
Reisin 3 yıl önce uygulamaya koyup şimdi kaldırılmasını istediği sınav.
Anlaşılan Eğitim sistemini torunlarının zeka testi sonuçları belirliyor.
Yahu insan torunlara iq testini 2013'te teog yürürlüğe konurken yaptırmayı akıl edemese bile kendi cocukları örneğinden ders alır.
Çocuklarının hiçbiri Türkiye'de üniversite sınavını kazanacak başarıyı gösteremedi. Burada okul kazanamadıkları için yurt dışında okudular. Armut dibine düşer. En baştan teog meog ne zorluyorsun?
bu saatten sonra bu ülkede çocuk yapıp, eğitim görmesini beklemek komik olacak gibi.
teog kalkıyor, yerıne torpıllı piçlerin yüksek puan cektirileceği ilköğretım başarı puanıyla yerleştırmeler gelıyor.
tayyip erdoğan'ın kendisi getirip kendi kaldırdığı sınavımsı.
yakın çevremde bu sınav ile bağlantılı bir öğrenci yok ama geçenlerde pisa açıklandığı sırada gündeme geldiği için az çok biliyorum. pisa sonuçlarına göre yetersiz olan eğitim sistemini başarılı göstermek adına ultra kolay sorunca 17 000 birinci çıkmış bu sınavdan.

http://www.hurriyet.com.t...e-17-bin-birinci-40478470
sözlük yazarlarımızın çoğunluğunun yeni eğitim öğretim yılında başarıyla geçirmelerini temenni ettiğimiz sınavdır.
tarihe gömülecek bir sınav sistemi daha hehe.

ayrıca her ne kadar ilk duyduğumda saçma da bulsam o dönemdeki çocukların psikolojisini nasıl etkilediğini hatırladığımda mantıklı gelmedi değil. eğer daha güzel bir alternatif olursa tabii.
...Ve şöyle buyurdu teog kalkacak.
(bkz: çabuk kalktı dikkat edersen)
Cumhurbaşkanı kaldırılması lazım dedi. Kaldırılacak dedi.

Seyredin şimdi muhalefeti dört elle sarılacaklar teog a.
kalkıyor.
ALS, oks, SBS, teog adı ne olursa olsun ileride biri gelip adı başka olan bir sınav koyabilir.
teog ne aq.
Valla mı? Bizim öğrenciler naptı ki.
görsel

maltepe belediyesi ve ali kılıç gençlerimize tam gaz umut olmaya devam ediyor.