bugün

Yarın ki bütü atlayıp direk beklediğim sınavdır. inşallah o zaman geçeriz de mezun oluruz.

Edit: yanimizdaki arkadaş sağolsun geçtik heralde beyler, belli olur iki üç gune.
Sanirim buna kalicam bu sene. Ortalamam suan 1.79 bi tane ff kaldi. ikinci donem ortalamam 2 olur büyük ihtimalle off amk sikeyim ya bi sene daha uzatamam mk.
Ona kalmak bile lütuf amk, neyin kafasını yaşıyonuz. Sayesinde mezun oldum lan.
insanı dehşete sokar.
ulan ben zamanında 16 dersten 15 ini bütünlemelerde verdim bu kadar stres olmamistim..

şampiyonlar Ligi finali gibidir. ya kupayı alacaksin yada babayi alacaksın.
butun derslerinizi verip son 1 dersiniz kaldiginda uygulanan sinav.
2 ders kalirsa sıctiniz anlayacaginiz.
bu arada tek ders sinavinda vize gecersiz olup tek sinavdan 60 ve üzeri not gecer olarak şart koşulur. fakat bu durum üniversiteden üniversiteye değişebilir.
tabi lan manyak mısın.
almadığınız ders tek ders sınavına kalmaz. tek ders sınavı benim okuduğum zamanlar( ki ben de bu sınava girdim) sene boyunca almış olduğunuz bütün derlerden sadece birinden kalmanız sonucu verilen sınav hakkıdır. ( bu bazı ünilere göre değişebilir bende yoktu)
yani almadığın ders kaldığın ders değil alamadığın ders olduğu için böyle bir durum söz konusu olmaz.
Veremezsen okul bir anda 7 ay uzuyor öyle bir sınav.
Hayatınızda hiç tanımadığınız birine dua etmiş miydiniz? Sizden isteğim dualarınızı esirgemeyin 6 sene sonunda tek ders ile mezuniyeti aklımdan bile geçirmemiştim. Yarına sınav, akşamına edit gelir.
28 veya 29 haziran da. icra ve iflas hukuku 1 dersinden gireceğim sınav. 50 ve üzeri almam halinde hukuk fakültesi diploması alacağım. Şans dileyin efem.
insanı depresyona sokan sınav.
Mezun olmaya 1 ders kadar yakın olmaktır.

Kalmayı planlamıyorum ama kim planlar ki zaten? Gün itibarıyla 8 butumun 7 tanesini geçtim. Bir tanesi de cuma günü. "Öğretmenim doğum günüm nolur geçirin beni" dicem ona da. Umarım geçeriz, amin.

Bazı üniversitelerde 3 dersten girilebilen sınav ayrıca. Sanırım sadece bizde tek... neyse çok az kaldı.
Ben planladım valla ve planladığım gibi de oldu. Hatta gecesinde 101 attım. Arkadaşlarım git çalış dedi zaten geçirirler la tek derse kalmışım dedim. Geçirdiler sağolsunlar.

Tabi okulu uzatma her sene yaz okuluna abone olma gibi artı puanlarım vardı.

Ulan ne okudum be.
bizim zamanımızda girenlerin genelde bayıldığı sınavdı...

bildiğin bayılmak yani ciddi ciddi...

çünkü hocalar o zaman insafa gelir, acır ve geçirirlerdi...

şimdi nasıl bilemiyorum...
0.6 puanla kaldığım için gireceğim sınav.
5 Temmuz tarihinde Möhuk 1'den gireceğim sınavdır. Hukukçular bilir bölümün en zor derslerinden biridir. içimde bir kasvet var sınava dair. Sınava stres olduğum için ders çalışamıyorum. Oturuyorum okumaya başlıyorum sınavdan korktuğum için okumak bile istemiyorum. 6. senemdeyim içimden bir ses korkma Akın seni bu yılda tek dersten bırakmazlar ya diyor. Bir yandan da insafları olsa şimdiye kadar uzar mıydı diyorum. Her neyse giricem ve görücem.Tek isteğim şu okuldan mezun olmak. Bu yazıyı okuyan herkesten de dua bekliyorum. Entrynin altındaki eski entryleri okuyup biraz cesaretlendim. Umarım ben de geçerim ve bu entryi editleyip sizlere cesaret verebilirim.
Edit: 24 gün çalıştığım sinavdan 22 aldım.