bugün

yanlış bir sözdür. ırza geçmemek lazım, cinsel saldırı kötü bir şey. cinsel isteği çoksa bile bu tecavüze bir sebep olamaz. o zaman mastürbasyon yaparsın ya da erkek erkeğe sevişirsiniz, bu kadar basit.
O eden erkekleri öyle bir bıçaklardım ki keşke beni annem aldırsaymış der idi.
tecavüzün tek suçlusu tecavüzcüdür.
bu kadar basit ve net.

ancak şunu da geçemeyeceğim; istersen etek giy, istersen pantolon.
kimse tek kelime edemez.

lakiin, lakiiin.. açıklığın bir sınırı var.
tabiri caizse iç çamaşırıyla çıkar gibi dışarı çıkarsan bu kendini teşhir etmekten başka hiçbir şey değildir. özgürlük diyenlere gülüp geçiyorum. ben de dal da..ak çıkayım, özgürlük olsun?

ha hiçbir şey tecavüzün gerekçesi olamaz.
ancak toplumda erkekte bozmuş, kadın da bozmuş durumda. kimse ötekinden iyi değil.
tek sebebi çirkin ve geri kalmış bir zihniyettir çünkü bu işin cinsiyeti yok.
Herif, 3 yaşındaki erkek çocuğuna tecavüz ediyor; kadınlar bu ilişkinin neresinde acaba?
Tecavüzün artmasının sebebi kadınlara olay sırasında üzerinizde ne vardı sorularinin başlaması, millet olarak psikopatlasmaya gitmemizdir. Allahini seven salak salak yorumlar getirmesin. Yeminle böyle seyler aoyleyince gozumun onune minik minik cocuklar geliyot hayattan soguyorum. Tecavuzun artmasının tek sebebi orospu çocuğu olunmasidir. Kadinlari suclayan beyninizi aldirin.
tek sebebi senin annen ve baban:).
Sebep: Anandır.

Teallam ya.
Asla katılmadığım önermedir. Tek sebebi aklı namaz kılarken bile sikinde olan sikişgen dinci sapkınlardır.
görsel
Yanlış tespit,
Tek sebebi o. çocuğu olarak büyümenin kişiler üzerinde bıraktığı travmadır.
sen neden tecavüze uğruyorsun diye kadını suçlamak. madem tecavüze uğruyorsun o zaman sen suçlusun. tecavüz edenin hiç mi suçu hakim bey?

işte bu kafa yobaz kafasıdır.
carsaf carsaf yazi ile trole laf yetistirmeye calisan kit zekali arkadaslar goruyorum hala.

sonra sozlukte neden trolluk yapiliyor surekli vidi vidi edersiniz.
ataerkil toplumu kadını kontrol edilmesi gereken bir unsur olarak görür ve bunu elde etmek için her türlü yolu normal görür. kadın suçludur diyenler, bunu kadının giyimine bağlayacak ve kadın da tecavüze uğramamak için kapanacak, hatta daha da korkutulup hepten içe kapanacaktır. bu fikri taşıyanların amacı budur.

bunun nedeni eğitimsizlik falan da değildir, prof olup bu zihniyeti taşıyan insanlar da mevcuttur. tam bu şekilde ifade etmeseler de ama kadının açık giyinmesi erkeği tahrik eder, bu da tecavüze ortam hazırlara kadar durumu getiriyorlar.

bunun temel nedeni dindir, dinin insana yüklediği misyon ona bakış açısı katar ve islam dininde kadının toplumsal hayatta öyle baldırı çıplak dolaşması diye bir şey yoktur. bu algı da toplumda bayağı bir yaygındır.

ayrıca bu sorunu çözmek için iki yöntem vardır: ya kadını dizginler geri plana atarsınız ya da erkeği dizginler kendine hakim olmasını sağlarsınız.

ancak kadın ikinci sınıf ve güçsüz konumda olduğu için erkek egemen bir toplumda erkeği kısıtlamak daha zor ve gereksiz görünür.
bu yüzden kadın olabildiğince kısıtlanır. bunun fiziksel yansıması ise onu taciz etmek ve ona tecavüz etmektir. kadın böyle olursa korkacak ve örtünerek kendini geri plana çekecektir. işte kadının açıklığını tecavüze meşru göstermeye çalışanlar aslında böyle bir algı oluşturuyorlar. sen açık giyiniyorsan beni sen tecavüze sevk ediyorsun, o halde bunu giyiyorsan bunu göze alacaksına kadar geliyor durum.

yani işin eğitimsizlik olmasından daha ziyade ben toplumsal algıyı etkinlik olarak alıyorum. ayrıca tatminsiz bir toplumda bir kadının açık gezmesinin tecavüze fırsat sağlayacağı gayet bilinen bir gerçektir.

ha bu kapansınlar anlamına gelmiyor ama bunun ihtimal dahilinde olduğu ve etkisinin çok olduğu gözlenen bir gerçektir.

bence çözüm cinsel özgürlüktür. ancak böyle olunca da kadın orospu yerine konuluyor gine toplumda hoş olmayan yere konuyor.

kadın olmak da zor bunda yapacak bir şey var ama kadınlar bu ülkede daha ataerkil olduğundan pek bir kıpırtı olmaz gibime geliyor.
Ne kadın ne de erkek; hiç biri.
Tek sebebi şunlardır;
-Ailenin çocuğa öğrettiği ahlaktır.
-Çocuğun çevresi, arkadaşları.
-Ergenlik döneminde yaşadığı bir problem çocuğun geleceğini karartabilir. (Her çocuk için geçerli değildir tabi.)

internet ortamını eklemiyorum. Çünkü çocuk araştırma yapabilir. izleyebilir. Fakat belirli bir yaşta.

Ek olarak ailenin cinsellikle ilgili bilgi vermesi çocuğu kızdırabilir, veya çocuk bazı şeyleri öğrenmekte isteyebilir.

Bu tecavüzlerin artması tamamen aileden kaynaklanan bir durumdur.

Çocuklarınızla ilgilenin! Onları dinleyin! Sevin, kollayın! Öğretin! Kötü örnek olmayın!

Sadece kişisel bir görüşüm.
insanların nasıl yaşayabileceklerini ve geleceklerini tayin edebilme hakkı var. bu özgürlüktür.dizi ve filmlerde izlemekten en nefret ettiğin şey nedir diye sorsalar, birinci sırada bu gelir. ekstra şirret kötü kadın karakterlerin bile tecavüze uğradığını görmek istemem. ağzını burnunu kırasıya dövseler daha iyi. ki şiddete karşıyım.

işte tecavüz böyle bişey arkadaşlar. yani ağzınızın burnunuzun kırılasıya kadar dövülmesini tercih ettirebilecek bişi. bunun dizi ve filmlerde romantizm unsuru olarak sunulmasına karşıyım çünkü bu ağzına sıçtığımın orospuya gidenin evlatlarının dizilerde gösterdiği şey; zorla öpülen, zorla sevişilen kadınların, onlara tecavüz eden herifle sonunda mutlu bir evliliğe sahip olduğu. bu arada azönceki cümleyi kurarken sözlük tarihimde sanırım ilk kez noktalı virgül kullandım. nasıl hırslandıysam demek...

tecavüze uğrayan bi insan, kendisine tecavüz edeni sevemez. cosplay falan yapmıyorlarsa, sado-mazo fanteziler içersinde değillerse tabi. sonuçta tercih meselesi. ama gerçekten tecavüze uğrayan bir insan, tecavüzcüsünü sevemez. ve bakın insan dedim, kadını erkeği ayırmadım. sonuçta erkekler de tecavüze uğruyor. çoğunlukla yine erkekler tarafından. bir kadının bir erkeğe tecavüz etmesi, insanın köpeği ısırması gibi bişey.

hayatınızda aşağılanmanın farklı boyutları olur. ancak kişiyi kendi bedeninden bile tiksindirecek kadar iğrenç bir olayın romantize edilmesi, bunun hiç travma yaratmadan hayatına devam edebildiklerini göstermeleri falan çok saçma. adam tecavüz ediyor mesela, aynı evdeler. sonra aynı şekilde yaşamaya devam ediyorlar hatta birileri geliyor sarılıyor falan. olm bikere tecavüze uğrayan insan, kadını erkeği kim olursa olsun kendisine dokunulduğunda irkilir lan. erkeklere dokunamaz bile, çıldıracak gibi olur, nefesi kesilir. öyle kolay kolay kimseye sarılmaz. banyoda saatler geçirir, kendini keselerken derisini yüzer falan. bunları sinemaya yansıtsalar tabi "abartıyo orospu" denilir ama gerçek bu. tecavüze uğrayıp da sonradan o aynı kişi ile düzgün bir seks hayatı yaşayabilmiş bir tane insan tanımıyorum. yok öyle bir dünya çünkü. ve evet, sevgilisi/kocası tarafından tecavüze uğrayan ve bunu rapor edemeyen çünkü "haketmiştir orospu" lafını duyduğunda çıldırıp katil olmak istemeyen kadınlar var. erkekler bunu nasıl atlatıyor bilmem, ancak bir kadının tecavüz psikolojisini atlatıp tekrar normal şekilde birine dokunabilmesi, kendisi ile barışabilmesi, seks yapabilmesi, aşık olup sevebilmesi biraz zaman alıyor. dolayısıyla dizilerde/filmlerde sevgilisi/kocası tarafından tecavüze uğrayıp finalde evlenip çocuk sahibi olup sonsuza dek mutlu yaşadılar klişesine söverken çenem ağrıyor artık lan. yok öyle bi dünya çünkü. dayak yiyenler bile bi derece barışır, affedip sever adamı ama tecavüze uğrayan asla. na buraya yazıyorum.

sabahın bi vakti kulampara senaristlere iyi sövdüm. sıçılmış pastırmalar sizi yaa...
%35i kadinlardir.

Geri kalan %65 çeşitli sebeplere dayanir.

Kadinlarin aşırı götü kalkti bi kere. Ne geliyorsa bu yüzden geliyor başlarına. Aciyorum ama yapacak pek bir şeyde yok.

Bakin olayi actik bacagimizi bekliyoruz seklinde anlayacak kadar salak kadınlar var. Çünkü ekserisi bu derece sığ.
tecavüzün sebebi olmaz, tecavüzcünün savunması yoktur, olmamalıdır. savunma yapmaya kalktığı an, hatta pişmanım dediği gibi zararın neresinden dönersek kardır diyip başkalarının canını da yakmadan kısırlaştırıcaksın elemanı. sonra bi de östrojeni basıcaksın. ondan sonra kadın kuaföründe bıyık aldırıcak kıvama getiriceksin karaktersizi.
Zaten bizde bacaklari actik tecavuze gelsinler diye bekliyorduk.
bu tecavüz mevzusunu bir türlü çözemedik ülkecenek.
Kadınlar ne yapıyor ? Ortalıkta bana gelin tecavüz mü edin diyor ? Ama pardon bizim gece dışarda dolaşmamız,mini etek giymemiz,makyaj yapmamız vb. tecavüzü haklı kılıyor. Ne haddimize bizim. Kadınsan evinde oturcan , mal gibi yaşıcan yeri gelicek kocan bile sana tecavüz edicek ama ses etmeyeceksin. Nasıl bir cümledir bu anlayamıyorum. Sizin anneniz, kız kardeşiniz,ablanız yok mu allah aşkına? Aaaaa onlara bişey olmaz deme ? Çünkü onlar namuslu ama tecavüze uğrayan 6-7 yaşındaki çocuklar namussuz.
O kalın kafalarınıza sokun sadece kadınlara tecavüz edilmiyor bu ülkede !!! Babanın 12-13 yasında kızına yıllarca tecavüz ettiğini de duydum , adamın diyenlerin ördeklere tecavüz ettiğini de okuduk. Şimdi sorarım madem tecavüzlerin artmasının sebebi kadınlar bu haysiyetsiz adamlar kendi öz çocuklarına neden tecavüz ediyor ? O da çocuğun suçu mu ?
amnesty international tarafindan 2005 yilinda yapilmis arastirmaya gore, insanlarin %34'u, bir kadin bir erkekle onceden flort etmisse, tecavuze ugramada kismi sorumlulugu olduguna inaniyor (birlesik krallik).

bir kadin alkolluyse, kendi guvenligini dusunmuyor olmasindan dolayi, tecavuze ugramada payi var;
bir kadin acik sacik giyiniyorsa, tecavuze ugramada payi var;
bir kadin, herhangi bir duzeyde cinsel paylasima riza gosterdiyse, 'karisik sinyaller' veriyordur ve tecavuze ugramada payi vardir;
bir kadin, iliskide oldugu erkege otomatikman seks icin 'riza vermis' olur.
-
dusunulenin aksine, tecavuz vakalarinin %54'unde fail bir yabanci degil; kadinin partneri veya eski partneri. vakalarin yalnizca %8'inde fail tamamiyle bir yabanci. tecavuz, istatistiksel olarak 'bir tanidigin' isledigi bir suc.
-
'this is not an invitation to rape me', giyim olsun, alkol olsun, herhangi bir duzeyde flort/cinsel paylasim olsun, kadinlarin tecavuzde herhangi bir sucu olamayacagini, kimsenin boyle bir seyi hangi bahane ile olursa olsun bir baskasina yapmaya hakki olmadigini, bu tip gerekcelere dayanarak ceza indirimine gidilerek kadinlarin magduriyetinin daha da guclendirilmemesi gerektigini; topluma, kisinin kadina tecavuz etmekten nasilsa yirtabilecegi mesajinin verilmemesi gerektigini vurgulamak ve kadin'in sorumluluguna dair bu tip 'mitleri' ortadan kaldirmak icin caba sarfeden bir kampanya.

kadin, hangi ulkede olursa olsun hep magdur.
hangi ulkede olursa olsun hep 'kadin'.
ingiltere'de de, amerika'da da, italya'da da, turkiye'de de kadin magdur.

giydiklerimiz, gulusumuz, makyajimiz, sacimiz, gece saat kacta sokakta oldugumuz, yalniz mi ailemizle mi yasiyor oldugumuz, bakire olup olmamamiz, fail ile daha once ne tip bir iliskimiz/diyalogumuz oldugu, alkol ve/veya uyusturucu alip almadigimiza bakiliyor once.

tum bunlar, senin tecavuzu 'hak etmen' demek.

davet ediyorsun cunku, davetkarsin.

riski aliyorsun, o halde gogusleyebilmelisin. sen goze aldiysan, ne diye sikayetcisin basina gelenden? "ne isin vardi senin de o saatte?"

bana tecavuz edesin diye giymiyorum bu etegi.
bana tecavuz edesin diye yapmiyorum bu makyaji.
bana tecavuz edesin diye yurumuyorum bu sekilde.
bana tecavuz edesin diye cikiyor degilim gece disari.
bana tecavuz edesin diye icmiyorum bu ickiyi.
bana tecavuz edesin diye opusmuyorum seninle.
bana tecavuz edesin diye arkadaslik etmiyorum seninle.
bana tecavuz edesin diye evlenmiyorum seninle.

bana tecavuz edesin diye degil... anliyor musun?
(bkz: illuminati)
O zaman size bir ülke anlatayım. Sabırla okuyunuz.

Bu ülkede 69 yaşında ki A.Ü gibi , yolda sadece adres sorduğunuz torurunuz yaşında bir genç tarafından, bir barakaya çekilip tecavüz edinebilirsiniz. Maaş kartlarınız ve ziynet eşyalarınız çalışabilir.

Bu ülkede 6 yaşındaki Gizem Akdeniz gibi, babanızın kuzeni tarafından defalarca tecavüz edilebilir,öldürülebilirsiniz. Cesediniz ormanda bulunabilir.

Bu ülkede 21 yaşındaki FatmaNur Çelik gibi,evinize internet kurmaya gelen birisi tarafından,koli bandı ile bağlanarak tecavüze uğrayabilirsiniz. 2 gün sonra kendi evinizde elleriniz bağlı bir şekilde cesediniz bulunabilir.

Bu ülkede 17 aylık N. N. B. Gibi 3 tane hayvan tarafından işkence edilip, tecavüze uğrayabilir, beyninizde ödem oluşabilir. Tecavüz eden hayvanlar " çok neşeli bir bebekti, ne zaman çağırsak, kucağımıza otururdu diye ifade verebilir. şerefsizler

Daha bunun gibi nice örnek. Bu ülkede " kadınlar iş aradığı için işsizlik yüksek " diyen bakan var. Bakın milletvekili demiyorum " bakan "

Bu ülkede soru soran basın mensubuna söyleyecek laf bulamayıp " kadın mıdır kız mıdır bilmem " diyen bakanların başı da var.

Bu ülkede "tecavüze uğrayanlar doğursun, devlet bakar " diyen bakanlarda var.

Bu ülkede televizyon programına bağlanıp babanız tarafından tecavüze uğradığınızı söylerseniz, babanız kamu önünde mahcup edildiği gerekçesiyle ceza indirimi alabilir. Hatta beraat bile edilebilir.

Bir tek kadın da veya açık giyinmeyle bitmiyor olay. Erkeklere de tecavüz ediliyor. Bu iş tamamen zihniyete bitiyor. iğrençlik zihniyette başlar, Cinsiyette veya kıyafetle değil.
Yine yeniden defalarca şahit olduğumuz bir olaydır.evet.