bugün

cidden zor iş beni en çok çileden çıkartan şey ise 1 ile 6 gün arası internetsiz kalacağım şu illeti daha hızlı taşıyamazmısınız amk.
insanı ağır depresyona sokan nedenlerden biri.
tam 3 hafta oldu hala internetim bağlanmdı mağdurum.
insanı canından bezdiren durumdur. her yer her yerde lafı cuk oturur. aksilikler üst üste gelir. kolilerden nefret eder duruma gelirsiniz. hele düzen hastalığınız varsa uykusuz geceler hemen yerleşeyim düşüncesiyle peşinizi bırakmaz. güzel yanları da yok değildir, evde gereksiz olan her şeyi yok edersiniz. bir gün lazım olur mantığında ki her şeyi atmış olursunuz. içiniz tamamen yerleştiğiniz de çok rahatlar. kısacası yorgunluktur efendim.
insanı tahmin ettiğinden de çok yıpratan eylem. daha eşyaları bile toplamaya başlamadan bi hüzün çöktü üzerime, kolileri salonda görünce. az buz değil tonla eşya ve gereksiz bir yığın ıvır ıvır var toplanıp paketlenmeyi bekleyen. ama benim içime oturan dokuz koca yılı hangi kutuya sığdıracağız? anıları, yaşananları ve yaşanmayanları, derdi, kederi, acısı tatlısı, yalnızlıkları hangi karton koliye sarıp taşıyacağız yeni hayatımıza? çok kederliyim, gitmek istemiyorum. daha önceki taşınmalarımız hep çocukkendi bir şey anlamadık ama gerçekten zormuş be. hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını bile bile tası tarağı toplayıp gitmek koyuyor adama. daha iyi bir hayata başlamak dileğiyle diyelim.
berbat bir şey. hele de arabanız yoksa iki kat berbat. hava da yakıyorsa 3 kat berbat. bir de uykusuz yorgunsanız 4 kat berbat. bir de kavgalıysanız ve yalnızsanız 5 kat berbat. üstüne taşınma işleminin hemen öncesi bütünleme sınavından eşşek gibi çalışıp hak ettiğiniz notu alamadıysanız 6 kat berbat....oooofff..saydıkça kat üstüne kat çıktı şimdiden mevtayım ah.

bir de sağlık sorunlarınız varsa.. neyse susuyim en iyisi.
bir kaç arkadaşın da dedigi gibi insanı depresyona sokan durumdur. özlersin geride bıraktıklarını, gece canın sıkılınca 15 dakikada taksime yürümeyi. şimdi nerdeyim ? bahçeşehir. amına koyım buradaki insanların, hepsi sükse meraklısı.
insanı fiziksel ve ruhsal açıdan yoran eylemdir. hele bir de farklı bir şehire taşınacaksanız işiniz daha da zordur. ödemelerin hadde hesabı yoktur. doğal gazı kapat, elektrik, su, telefon, internet vs, taşımacılık parası, yeni evin doğal gazı, kombisi, halıları yıkat, dekorasyonu düşün, insanı çok zorlayan bir olaydır. ama yeni hayat, yeni umutlar demektir. hayırlı olsun hediyeleri gelir temennisiyle, eksiklerimiz de tamamlanır inşallah.
Sabah sekizde nakliyecilerin gelmesiyle başlayacak olan eylem. Zor iş; onu katla bunu paketle... Elveda Anadolu, selam Avrupa.
Nefret edilesidir,esyalari paketle nakliye sirketi bul hele evinizde yasli varsa onun rahatini bozmadan yapmaya calis zordur efenim zor..
insan alışkanlıklarından fazla kopmak istemez, taşınmak ise insanı birçok şeyden mecburi olarak koparır. öğrenci evinden taşınırken bile duygulandım lan ben şimdi ailecek taşınsak bayağı bayağı oturur ağlarım heralde.
bu sefer son dedikçe peşimi bırakmayandır. son 5 yılda 6. taşınmam olacak. öncesinde 4 yıllık üniversite hayatımdaki 3 taşınmayı saymıyorum bile. tam buraya justin bieber lı yeminlen bunaldım capsi geliyor.
bıktırandır. beş yılda üç tane şehir değiştirdim. sessiz sakin bir yere yerleşmek istiyorum artık.
fakirlik yüzünden duygusal bağ kurulan güzel evimden ayrılmak zorundayım.

burda geçirilen vakitleri, anıları, solunan havayı bile özlememek mümkün mü?

nerdeyse her akşam türlü ikramlar getiren komşu hepinizi özlücem be...

oldukça yorucu ve hüzünlü eylem.

para, senin ananı sikeyim!
azıma edildi koli yaparken uvvv delirecemmm ! daha bir dünya eşya var ve yarın hamallar gelcek sabah 9 da ne zor işmiş...
esnafları kapı kapı dolaşıp koli var mı diye sormaktır.
istediğim bir eylem çünkü yaşadığım yeri hiç mi hiç sevmiyorum şöyle bi los angeles filan olsa fena olmazdı.
Her taşınan beni çağrıyo tabi güçlüyüz ya.
Çok gereksiz, Üzücü sıkıntılı bir eylem. Bütün kurulu düzeni boz hop başka bir yere git. Yakınlarda Başıma geldi ve bütün hayat enerjimi çekti aldı. Eşyalar ve somut nesneleri taşırken güzel anılar ve Duyguları taşıyamadığından onlar malesef Bıraktığın yerde kalıyor bu da işin en kötü yanı.
birde yardıma gelirmisin derlerya hiç çekilmez. bedava amelelik yapar tatil günününüzü heba edersiniz.
insanı dertten derde sokan dertlerin en acımasızı olan zoraki eylem.
Aşk acısından hallice bir acının kaynağı.

Bundan iki ay önce, on sekiz yıldır yaşadığımız, artık miadı dolmuş olan evimizden taşındık. Önce bir boşluk hissi belirdi, sonra o boşluk hissi hiç gitmedi. Sanki orada on sekiz yıl yaşamış olan ben değilmişim de her şey bir yalandan ibaretmiş gibi. Birkaç kez o binanın önünden geçmem gerekti, başımı çevirip bakamadım bile. Nice anılarla karşılaşmaktan korktum. Şimdi tek hayalim bir gün hiç olmazsa aynı caddeye dönebilmek. Insan içinde kucak dolusu özlem varken nefes almakta zorlanıyor.
insanı fiziksel ve ruhsal açıdan yoran eylemdir. hele bir de farklı bir şehire taşınacaksanız işiniz daha da zordur. ödemelerin hadde hesabı yoktur. doğal gazı kapat, elektrik, su, telefon, internet vs, taşımacılık parası, yeni evin doğal gazı, kombisi, halıları yıkat, dekorasyonu düşün, insanı çok zorlayan bir olaydır. ama yeni hayat, yeni umutlar demektir. hayırlı olsun hediyeleri gelir temennisiyle, eksiklerimiz de tamamlanır inşallah.
Yakında olacak olandır. inşallah.
insanin babası memur olunca alışılan durum. şehir şehir gezmeme sebebiyet vermiştir. doğduğumdan beri geziyorum. altı okul değiştirdim onüç senede. bıktırmıştır. yeteeerr sözlük.