bugün

asıl kafa yoran tarafı ;
müşterimiz çalıştığı firmadan
dün işten çıkarılıp 120.000 tazminat hesabına yatırılmış.adam okadar dertli idi neredeyse ağlayacaktı ;
sevinmeli mi 120.000 nakit aldığına,
yada gördüğümüz gibi 5 dk sürdü çıkartıp parayı hesaba yatırmaları.üzüntüden kahrolmalı mı bilemedik ...
tam 1.5 senesi varmış emekli olacak.(evi arabası yazlığı var )
Çoğu firmanın taksit taksit verdiği tazminatları göz önüne alacak olursak 5 dakikada 120 bini veren firmaya teşekkür etmek gerekir. işinin ehli birisi kalan 1.5 senesini tamamlamak için iş bulmakta zorlanmaz ve emekli olunca paranın keyfini daha iyi sürer. Bu devirde 120 bin iyi para, gerçi bu devirde para iyi miktarı önemli olmaksızın.
günümüzde fazlaca gördüğümüz yüzsüzlüktür. aynı zamanda işe iade davası açıp biraz daha para koparan utanmaz personel işidir.
Nugün işten çıkarılsam 200 bin alacağım versus...emekliliğe 15 sene var.
Açık açık "siktir git" demişler adama, 5 dakika içinde 120 bin Turkish lira ödedikkerine göre?
bana yarısını versin yollasınlar.

benim de 1.5 senem var. kovulmam sebebiyle 10 ay da işsizlik maaşı alırım 2 bin kaaat.

ev yazlık ve arabadan fazlası da var bende...

neyse amk. ben de isterem.
bu parayı tek seferde alıp üzüleni ıslak odunla dövmek lazım. mutlaka ki adamın dertleri vardır üzülmüştür kırgınlık yaşamıştır ama işten çıkartılıp tazminatlarını bölük pörçük alan hatta yarısını "lanet olsun" diyerek bırakmak zorunda kalan çok tanıdığım var. öyle 120 bin lira falanda değil adamların 10-15 senelik tazminatları bugünün parası ile 25 bin lira ile 40 bin lira arası bir para yapıyor. hak yemek spor haline geldi ülkede anasını satayım. adamın maddi durumu iyi olsa bile o tazminattan ne kadar kırpabilirim diye işçiyi canından bezdiriyor. sanki yanına kar kalacak şoroloların..
rakam, kovulan biri için o kadar şahane ki başlık açarken adamın türkçesi gitmiş.
(bkz: ne üç bucuk milyar ne yaptın)