bugün

hiç bir haber kanalının konuya ciddi ciddi yaklaşıp haber yapamadığı gizli durum. ulan gizliyosanız tam gizleyin bizi merak ettirmeyin he.
Halktan gizli yapılan bu tür bir iş asla masum değildir. Buna izin verenlere selamlarımı sunuyorum.
kleopatra'nın mark antony ile, mö 41 yılı baharında, tarsus limanına demirli gemisinde halvet olduktan sonra, birlikte gizli geçitten geçerek nadide mermerlerden yapılı bir roma hamamında yıkandıkları, ve bu sırrı kimseye söylemesinler diye de hamamın natır ve tallağını başlarına suya batırarak boğduklarına dair tarihçi kayıtlarına rastlanmıştır.

Kırmızı evin altıındaki kazı işte bu roma hamamını ve boğularak katledilen natır ve tellağın kemiklerini ortaya çıkarmak için yapılıyor.
Tamamen altınlar var ve yağma ediliyor. Yok incil; uzay gemisi hikaye.. altınları cukka edip bir kaç tarihi eser ile konuyu kapatırlar..
Dinler tarihini değiştirecek bir buluntuya ulaşıldı.

Ya Hz. isa'nın naaşı ya da orijinal incil bulundu.
Tamamiyle yalandan ibaret açıklamalar olacaktır. Halkın hükümete güvenide yok ordan çıkanları Türkiye'de tutmaları yönünde..
altın veya değerli maden felan olduğunu düşünmüyorum. altın felan olsa mutlaka bilgi sızardı, gerek korumalardan gerek orada çalışan ekipten, bizim altınsever defineci yurttaşlarımız da gerekirse 10 km öteden tünel açıp kaza kaza oraya gelirdi. muhtemelen oradaki korumaların çok anlamayacağı, fakat oldukça önemli bir tarihi bir keşif yapılıyor. ama neden milletvekiline bilgi verilmeyip bu denli gizleniyor onu açıklayamıyorum.
halen açıklanmamıştır hayret olay ya ! konu ne arkadaşlar bilen bir aydınlatsın neyin kazısı bu ne zaman oldu ? oğlum niye gündemden uzak kaldık böyle ya.
bunu daha önce de söyledim ama Vatikan açıklama yaptıysa bilin ki dinler tarihi özellikle Katolik Hristiyanlığını derinden sarsacak bir durum var.
Meclise soru önergesi verilmesine neden olan ev.
https://m.mynet.com/chp-m...i-tesaduf-mu-110104734521

Haber ve soru önergesi içeriğine bakıp, basın yayın organlarında geçen haberler yaşananlar hatırlananınca insan "vay anasını sayın seyirciler" demek zorunda kalıyor.
izmirde olsa bakire kız fosili olabilir derdim de, mersinde olunca çok da bilemedim. bende merak ettim şimdi bak.
(bkz: montaj)

Yok lan bu buraya olmadı. Diş güşlerin oyunu ellam kazı mazı yoh.
palu ailesinin evi olabilir.
https://www.youtube.com/w...dB_g&feature=youtu.be

iddaaya göre tarsusdaki kazıdan antik mısırla ingili eserler vb çıkıyor. şimdi yotubeda para kazanma amaçlı esrarengiz videolar yapan adamlardan birinin videosuda olabilir. komplo teoricilerden yani. yada gerçekten kazıdan çıkanlar bunlar olabilir.

aramızda arkeolog falan yok mu bir el atsın bunlar nedir?

not:47. dakikadan sonra başlıyor kazıdan çıkan eserlerin fotosu.
yok mu aramızda bir arkeolog şu videodaki eserlerle ilgili bilgi verebilecek?

https://www.youtube.com/w...dB_g&feature=youtu.be 47.dakikadan itibaren.
Eğer gerçekse çöp adamın tarihi oldukça eskiymiş vay be.

O zamanlarda bile çöp adam ciziyorlarmis.
gene mi incil lan?
Bir takım insanlar var acaba ne anlatılmak isteniyordu. idam falan mı ediyorlar nedir. Alfabeyi çözersek onu da anlarız kesinlikle. Garip bir taşlara yazılmış kitabe.
arkadaşa sordum, inci sözlükten almış görselleri. keşke gerçek olsa, yani bulunan şey açıklansa ama sanmıyorum.

büyü kitabı gibi, yapay eskitme ile biri şaka yapıyor da olabilir.
Yazım hatası.
Altındı, incildi şu bu olsa 1-2 günde biterdi kazı. Aylarca sürdüğüne göre büyük bir şey var ve manyetik etkiye sahip. Bu dünyadan olmadığı çok açık ve yer altından genişçe bir tünel kazılarak bilinmeyen bir noktadan, çaktırmadan çıkarılıp ilgili yere götürülecek ya da götürüldü.

Hiçbir detay öğrenemeyeceğimiz için merak etmemek en güzeli.swh
Ufolar kadar meshur oldu, kimbilir sirri ne Zaman aciklanacak.
Ahit sandigi çıkmış olması suan en mantıklı iddia.

Ahit sandigi ahir zamanda Mehdinin dünyaya inmesine yakın ortaya cikacakmis ve oldukça radyasyon yayarmiş.bu sandığın Hatay Mersin civarlarinda ortaya çıkması bekleniyormus. Zaten tarsustaki kazıda radyasyona dayanıklı kıyafetler ile girildigini duymussunuzdur. Kırmızı evin olduğu yer feci bir radyasyon yayiyormuş.

Yoksa neden 1 polis memuru vurularak öldürülsün ki?

Yalnız Hz musa nin ahit sandigi türkiyede bir gecekondunun altından çıkarsa harbiden yikilirim.
Kayda değer bir şey çıksa bir şekilde bilinirdi, görünen o ki hayal kırıklığı cıkmış kazıdan.
Eğer fake değilse, Bu resimlerde, insan kurban etme ritüelini anlatan satanist bir ayinin betimlemesi yapılmışa benziyor. Tabi başka şeyde olabilir ama büyük ihtimalle odur.