bugün

persler, sümerler, mısırlılar, babiller, hunlar, iskitler, asurlular, komagene, medler, mitanniler, hititler.
ne kadar aptallarmış ki , torunlarına ve dünya mirasına kürtçe 1 cümle bile ıspat bırakmadan yok olup gitmişler.

yersen:d
kürt devletleri: osmanlı imparatorluğu, eyyubiler, sasaniler, partlar, medler, memlükler, persler, safeviler, urartular, hurriler, sümerler, akkadlar,hititler,frigler, galatlar, emeviler,abbasiler, roma imparatorluğu,bizans imparatorluğu, kutsal roma germen imparatorluğu, italya krallığı, mitanniler,aztekler,tang devleti ,timur devleti, rus çarlığı,delhi sultanlığı, babür imparatorluğu, fenikeliler,babiller,asurlar,antik yunanistan.

Foşiq türqlor kıskanır şimdi neyiniz var lan foşiq türqlor bir hunlar, Göktürkler, Hazarlar, Avarlar,kimekler, sabarlar,Selçuklular,karahanlılar(yine fazla oldu be) başka da yok.
Berdel devleti,Eşşek devleti,Kiro devleti.
eşekismus beyliği.
(bkz: 404 not found)
(bkz: us air force beyliği)

Bu beylik, us hava kuvvetleri yardıma gelmemesinden dolayı, savaş yapmadan sağa sola kaçışarak bölünmüştür.

AA bölünmek, ilginç.
Hatta spartaküs bile kürt.
Ulen ne devletler yazılmış iyi güldüm sabah sabah. Ben de Birleşmiş Milletlere üye olan devletler sandım başlığı bi an.
Roma imparatorlugunun kuruculari bile kürtmüş siz ne diyonuz beee Kürdos hanedanligi en onemlilerindendir...
Hahshahakj çıldırıyorum.
Marslılar devleti ile karslılar devleti, eşiktekiler devleti ile beşiktekiler devleti, ananın devleti ile amcığı devleti,yorragimi ve yersin imparatorluklarını da unutmamak lazım.
Hz. Adem de Kürtmüş duyduğuma göre.
O değilde şan derken, iyi birer hocadan şan dersi almışlar, saksafona iyi üflerlermiş bunlar.
Hakkını şurda vermek lazım;Diyarbakır kütüphanesi yakılmasaydı mesela , tarih sadece belli kurumların elinden okunmasaydı

birşeyler yazılabilirdi. Ben bu duruma üzülüyorum. Lakin tarih karartmaları bu devlet için söz konusuysa bile , bir gerçek

tarihsel gerçekliğine kavuşmadan önce , başka devletlerdeki kaynaklardanda teyit alınarak yapılır. Yazdığınız hiçbir devletin

millet olarak kürt olduğunu gösteren birtane bile belgeyi daha önce okumadım. Yani herşeyi geçtim. Sümerler mi ?

(bkz: Hacı cmon)
5 sentilyar yıl önce var olan ve bütün dünyaya hükmeden şanlı kürt imparatorluğudur.
Şanlıyı falan geçtim bunların tarihte adam akıllı devletleri bile yok.
Devlet ve kürt kelimelerinin yan yana gelmesi bile komik :D
kızılderiler kürt diyorlar doğru mu?
doğru söylüyorlar. bu devletlerin hepsini kürtler kurdu hatta hepsini de kürtler kurarken ben oradaydım. benden icazet aldılar. ben de izin verdim.
sasaniler
partlar
medler
eyyübiler
büveyhoğulları
mervaniler
mitanniler
kassitler
zendler
komagene

Ve en önemlisi osmanlı imparatorluğu tabi ki.
Haşhaşiler de oyledi.
Eyyübiler.
(bkz: Selahaddin Eyyubi)
1900lü yıllarda iranda rus desteğiyle kurdukları bir devlet vardı ilk ve son. o da 1 ay falan sürdü haha.
(img:#546169)
(bkz: eşekoğulları)
öh beylik olmasın onlar.