bugün

Böyle bi insan yoktur.
Tanıyan herkesin saygı duyduğu bir insan olmak mümkün. Ama herkes tarafından sevilmek mümkün değildir.
Aaaa bu benim

Tanımayanlarda nefret eder acayip Bi duygu bu galiba bundan keyif alıyorum.
Herkes tarafından seviliyorsan eğer orda bir sıkıntı vardır. Her insanın düşünce yapısı, zevkleri, hayat görüşleri, karakterleri farklıyken nasıl olurda herkes tarafından sevilebilirsin. Herkes tarafından sevilmek iyi bir şey değildir, hatta tam tersi seni sevmeyenler de varsa doğrusundur. Herkesle iyi olmak için karakterinden ödün vermiyorsundur. kimilerine göre iyi, kimilerine göre kötüsündür. ama en önemlisi kendinsindir.
Zordur. Ortalamanın üstünde bir zeka ve ondan daha fazla olacak şekilde saygı, minnet, hatırnaz vb.. şeklinde ki insani özelliklere sahip olması gerekir.
Her yiğidin harcı değildir.
Ama bu öyle bir özelliktir ki, çaba sarfetmesine gerek kalmadan, salt duruşuyla bile kendini belli eder, hayranlık ve sempati uyandırır.
Hayatınızda olduğu için Mutlu hissedersiniz, iyi ki varsın dersiniz birçok kere..
Kaşarsın demektir, birileri mutlaka sevmeyecektir, hoşlanmayacaktır irrite olacaktır çünkü.
Populer olmanin en cekilebilir yanı.
(bkz: murat ilkan)
kibir olacak ama sanirim ben boyle birisiyim yada oyle gosteriliyor cevremdeki ve bulundugum ortamlardaki insanlar.
aşmış bitirmiş bir insan olmaktır. çok az kimseye nasip olur.
ilkeli insan olmaktır efendim. yavşak, karaktersiz falan denmiş ama hayranlık duyulması gereken insandır bu bence. sevgi falan tamam da saygı duyulan bir insan olmak zordur. insanların fazlasıyla yozlaştığı bu devirde saygı duyulan biri olmak büyük başarı. püf noktalarından biri sanırım fedakarlık ve yozlaşmış insanlar için fedakarlıkta bulunmak da büyük bir erdem olsa gerek. devir çok değişti azizim.
sevdiğin kişinin seni sevmemesi durumunda hiç bir şey ifade etmeyen durumdur.
zor be azizim mutlaka biri kıskanıyordur.
imkansız olan durum. tanıyan herkesin sevip saydığı bir insan olmak mümkün değildir. ancak olsa olsa sevip sayıyor numarası yapan insanlar var olabilir. hem zaten ne gerek var böyle bir şeye, insan düşmanları da varsa başarılı olmuş demektir şu hayatta.
samimi değildir.illaki birinin dikenleri sana batar veya seninkiler başkasına.
Sikici olma ihtimali yuksek kisilerde olur bu durum. Tabi eger degilse ilahtir o azizim.
ekosistemde kendine yer bulamayacak insan tipidir.
kimsenin asla tam olarak tanıyamadığı insan olmaktır. birinin sevdiği birşeyi sırf kıskançlıktan bile olsa sevebilecek çok insan varken önemsenecek bir durum değildir.
ama kendin olamamaktır.
yalaka mıknatısı olmaktan ileri gelir. yüzüne bu şekilde bir muamele yapılırken, arkasından sövenler, acıyanlar çoktur.
(bkz: ortam adamı)
hiç bir zaman başıma gelmesini istemediğim olaydır, o kadar karaktersiz değilim. * * *
pek normal olmayan bir durumdur. sahte olmayı, yapmacık davranmayı gerektirir.
nabza göre şerbet vermektir. yoksa insan kimyasına aykırı bir durumdur. iyi oyun oynayanın işidir kısaca.