Ben de mutlu olmak istemez miydim?
Şu yalancı dünyada
Yüce adalet böyle olur mu?
Tanrı kulunu hiç unutur mu?
(bkz: sebebi neydi ki).
beni neden sevmedin?
insanların yarattığı tanrıya mı yoksa mutlak tanrıya mı sorulacağına göre değişir.
Zevkli mi lan orada oturup izlemek?
söyle bana bakıyım,

firavunları, zalimleri yok edecek güce sahiptin, zalimleri cezalandırdığın anlatılıyor adına kutsal denilen kitaplarda...
peki adalet bu ya, bugünkü zulümler karşısında adaletin neden işlemiyor? sesin neden çıkmıyor?

tutarlılık bekliyoruz senden.
muhammed gerçekten senin gönderdiğin peygamber mi. kuranda zevceleri cariyeleri ile ilgili bir çok ayet var. kendi evinde fazla oturulduğu vakit rahatsız oluyor diye ayet göndermişsin. senin gönderdiğini iddia ediyor doğru mu bunlar.
Beni niye yarattın diye sordum.

Çünkü güzelsin dedi. Ben de güzel ölmek için yaşıyorum artık sadece.
Sen beni cehennemi yaşayayım diye dünyaya gönderdin değil mi?
şu ortama bir bakar mısın, sence bundan daha iyisini yapamaz mıydın? allahaşkına bak, elini vicdanına koyup da söyle. sence bu olmuş mu şimdi. sen insan olsan bu ortamda yaşamak ister miydin acaba? hadi istedin diyelim, ne kadar yaşayabilirdin?
Schopenhauer vakti zamanında gayet güzel bi soru sormuş;

“Yaratıcı bir ruh düşünülürse, yarattığı şeyi göstererek ona şöyle bağırmak hakkımızdır: "Bunca mutsuzluğu ve bu üzüntüyü ortaya çıkarmak uğruna, hiçliğin sessizliğini ve kıpırdamazlığını bozmaya nasıl kalkıştın?"”
Zamanında çok sorguladım ve sonra da her şey daha da kötü oldu al sana ceza olarak bu denilircesine. Fazlasına cesaret edemiyorum.
Peki seni kim, neden yarattı?
Şu dünyada insanliğa fayda verecek bir iş yapmadan beni almazsın dimi boş yaşmak istemiyorum.
insanların Ne yapıp ne yapmayacağını bildiğiniz halde neden bizi sınıyorsunuz yüce Allah'ım?
Bu sınavın anlamı nedir?
adanalıları seviiyün nü ?
Beni affedecek mi?
Neden bizi yarattın?
insanların yüzüne tükürmesinden korktuğun için mi saklandın?
tanrıyı insanlar uydurduğuna göre bu soruyu yine kendime sormuş olacağım. eğer bir gün ölümsüz olursam tanrı dedikleri şeyden olabilir miyim?
shakira bu soruların bazılarını how do you do şarkısında sormuştur.
Neden beni lgbt yarattın?
Her şeye gücü yetenmişsin.

Bir kadın, Bir çocuk tecavüze uğrarken gücünü kullanmıyorsan tanrı olduğuna emin misin?
beşiktaş bu sene şampiyon olamayacak değil mi?...