bugün

tacize uğrayan için rahatsız edici bir durum ve eylemi yapan için bir insanlık ayıbıdır.

(bkz: annenin tecavüze uğradığını bilmek)

(bkz: erkek çocuğun tacize uğraması)

(bkz: kız çocuğunun tacize uğraması)

(bkz: kadınların tacize uğraması)
Bugün başıma gelen yüzde yüz taciz sayılmasa da bu başlığı en yakın görüp buraya yazıyorum.

Bugün çalıştığım yerdeki güvenlik görevlisi bakışlarıyla, dibime kadar yanaşmalarıyla, açtığı konular ve açık seçik konuşmasıyla beni o kadar rahatsız etti ki adam yanıma gelmesin diye hitap etmediğim kesim olan müşterilerle bile ilgileniyormuş gibi yapmak zorunda kaldım.

Adam dün başlamıştı sık sık konu açmaya falan ama geçer gider, öylesinedir falan deyip takmamaya çalıştım fakat bugün bir iki kez dibime kadar girip muhabbet açmaya çalışmalarıyla iyice sinirimi bozdu. Yaşımı öğrendi belli ondan en az 15 yaş küçüğüm fakat bu bile onu durdurmaya yetmedi. Hatta evli falan değilmiş bence daha da azdı hayvan herif! Bir de açtığı konuyu kapatıp duruyorum yine de bir 20 dakika yanımdan uzaklaşmadı. Önceki çalıştığı sitede yapılan fuhuşlardan, pazarlanan kadınlardan bahsetti. En sonunda anlatmayın lütfen midem bulanıyor deyip yönümü çevirdim. Allahtan şu an mesaisi bitti, çekti gitti de rahatım fakat O anki rahatsızlığım, sinirim hala duruyor.

Yüzde yüz taciz sayılmaz belki ama Gerçekten çok rahatsız oldum midem kaldırmadı. Bir daha burada çalışmak istemicem şirketimden, aynı suratı tekrar görmeye tahammülüm yok, tokat atmamak için zor tuttum kendimi hatta. Allahım sen sabır ver!
Ben geçen gün sözlü tacize uğradım.
Arkadas'senin ormanını yakanın sülalesini iskeyim'dedi.
hasar bırakır. insanlara olan güveniniz ciddi manada zedelenir. tacizci genellikle size dokunmaz. bakarak, takip ederek, sözle rahatsızlık verir. bu ülkede yaşlı, genç, türbanlı, türbansız her kadın uğrar ve malesef çoğu sessiz kalır.

kadınlar korkmadan çığlık atmayı öğrenmeli.
henüz 13 14 yaşlarındayım ozamanlar. evde kimse yok tek basıma takılıyorum. bi akrabam geldi eve babamla görüşcekti. sonra oturduk falan bizimkiler hâlâ gelmedi. dikkatinizi çekerim akrabam en yakın ve çok yakın akrabam. enisdem olur kendisi. sonra adama bana değişik gözle bakmaya başladı odanın birine çekti beni elimden tuttu tabi farkında bile değilim durumun bisey diycek diye bekliyorum. elleriyle elimi okşuyo falan bakışları çok pis tabi. kimse yok evde napcağımı bilemedim. bide giderken demzmi kimseye deme bunu söyleme diye. tacizden ibaret tecavüzün eşiğinden döndüm.
Özellikle toplu taşıma araçlarında çok yaşanan olaydır. Tepki verdiğiniz zaman, yüzsüzlük abidesi olup, tacize uğrayanı suçlamaya kadar gidebiliyorlar.

Gerçekten hastalıklı ruhlarda, cinsiyet hiç farketmiyor.
bununla ilgili bir anımı anlatayım (erkeğim bu arada).

sene 2013 falan, bekar evinde kendi başıma kalıyorum o sıralar arkadaş falan bulamadım yanıma. neyse günler geçiyor evin eksiklerini yavaş yavaş gidermeye falan çalışıyorum. evde şohben yok 2 hafta hamam falan idare ettim ama olacak gibi değil böyle giderse bu hamam ay sonunda belimi bükecek dedim bi sofben almaya karar verdim, önce mağazaları falan dolaştım ateş pahası el kadar alet. dedim bi de spotcuya 2. el bakayım, gittim otopark altında köhne bir dükkan. neyse girdim sofben lere falan bakıyorum dükkanın sahibi dayı hoşgeldiniz hoşgeldiniz diye yanaştı yanıma.

ilk önce bi art niyet aramadım tabi 50 yaşında dayı aq. neyse sordum buna şohbenler ne kadar falan diye bi kaç parça bişey gösterdi bu, "buyrun bi çay için" falan dedi bende "iyi bakalım içelim bi çay" dedim oturduk masaya. getirdi çayları bi yandan muhabbet ediyoruz bi yandan sigara falan ama hafiften bi gariplik seziyorum dayıda entel dantel bilek bükmeler falan yinede aklımdan geçmiyor tabi öyle bir şey. bu cinsel muhabbetler falan açmaya başladı, dedim bende standart türk dayısı işte aq. aklı fikri uçkurunda herifin teki falan diye geçiriyorum içimden. bu muhabbet nerden geldiyse eşcinselliğe geldi, böyle açık açık eşcinsel falan demiyor ama işte "bazı insan arkasından falan zevk alıyor bizim türk insanı hep kötü bakıyor bence herkes istediği yerden zevk alır kimse karışamaz" falan diyor. bende jeton hala düşmedi hala aklımdan geçmiyor öyle birşey "öyle ya dayı kimse kimsenin cinsel kimliğini sorgulamasa daha iyi olur" falan diyorum.

ben böyle deyince bu daldı mevzuya "ben erkeklerden hoşlanıyorum, bi kere azıma alım 100 tl verim" dedi bunun gözler hafiften benim dalgaya falan kaymaya başladı.

böyle küpe falan takan falan biri değilim aq bildiğin beyaz gömlek keten pantolon, 1,87 boy 83 kilo anadolu çocuğuyum kondisyon da iyi vursam yıldızları sayar ibne, hafif bi sarışınlık var ondan cesaret aldı her halde.

neyse ben buna çıkıştım "ne diyon lan sen azını s*ktimin sığırı" dedim demez olaydım aq, "he bende onu diyorum işte s*kin mi aşınacak gel s*k işte" diyo yavşak. yandaki esnaf zor aldı herifi elimden.

-son olarak bi erkeğe bile bunu yapma cesaretini buluyorlarsa sizi harcarlar kızlar benden söylemesi.
gaza geldim bi anımı daha anlatayım.

akşam saat 11:30 suları falandı sanırım, ankaradan konyaya geliyorum konyada bi arkadaşımda kalacağım o gece. neyse indim otobüsten bi sırt çantası bi küçük poşet var elimde. otobüsten inen dolmuş durağına doğru yol alıyor otobüste tam yan tarafımda 26 27 yaşlarında bi kadın vardı o da tam arkamda geliyor, geçtik durağa dolmuş geldi ben bindim bu da bindi arkamdan.

dolmuşun hemen hemen yarısı dolu ikili boş bi koltuğa oturdum yanımada çantamla poşeti bıraktım kadın hala ayakta, arkaya doğru baktı arkada ikili boş koltuklar var gitmedi arkaya geldi yanıma "oturabilirmiyim dedi" bende tabi dedim, babamın malı değil sonuçta aq. aldım çantamla poşeti kucağıma. ilk başlarda bi sıkıntı yok sonra otobüs sağ sol yapmaya başladıkça bu geliyor üzerime doğru. bacağıma bacağını falan sürtüyor. ben tepki veremiyorum aq. versem otobüste hiç yoktan 10 kişi var teciz etti beni dese linç ederler konya gibi yerde adamı. bu iyice geliyo üstüme kolunu falan sürttürüyo resmen pustum köşeye, parfüm reklamlarında oynayan hırçın kız bu olsa gerek falan diyorum içimden.

kadın resmen kadınların yüzyıllardır çektiği eziyetin tacizin acısını çıkarttı üstümde. inneceğim yere geldik inamedim 3 durak sonra indim, geri dolmuşa binmek zorunda kaldım eve varmak için.
dün başka bir kız arkadaşım ile yaşadığım olaydır. asansörden inerken adamın koluna göğüsümü çarptım. utandım acaba bilerek yapmadığımı anlamış mıdır diye düşünüyorum. indik arkadaşıma dönüp anlattım boş boş suratıma bakıyor noldu dedim aynısını bende binerken yaşadım biz ona değil de o bize çarpmış (!) olmasın dedi. sinirler tavan, moraller bozuk. hani o an fark etsek iki kişi adama tekme tokat girecektik.
ben değildim uğrayan ama kendim uğramış gibi hissettim sözlük.

bugün işten dönüyordum. metroya bindim tam kapı kapanmak üzereyken bindim accayip kalabalıktı.
kapıya yaslandım zaten 2 durak sonra incem yeaa modundayım. şarkı dinliyordum tam kulaklığı çıkardım kaldıracağım karşıdaki adama ilişti gözüm. pantolonu dikkatimi çekti. su dökülmüş sandım yemin ederim ki öyle sandım. ama adam yamuk duruyor amk. bi baktım inceden öndeki genç kıza değdiriyor amk şişko sapığı 40 yaşında var. pantolonu abartmıyorum dizine kadar ıslanmış ki adam kapının önündeydi taş çatlasın 6 dkdır orda duruyordu. ben gördüm beynimden vurulmuşa döndüm. dayanamıyorum amk böyle şeylere. adama bağırmaya başladım amk sapığı napıyorsun diye. tek kelime edemedi. kaçmaya çalışıyor da tıklım tıklım metro. kimse de sesini çıkarmıyor. o anda sağolsun bir adam döndü noluyor diye adama saldı yumruklarla. bi ikimiziz kız desen arkasın dönük müzik dinliyor amk salağı dünyadan haberi yok. metro durdu adam kaçtı sonra amını yolunu siktiğim.
Bu ülkede tacize uğradığından bile emin olamamak var. Yani biliyosun tacize uğradığını, bir iki adım yer değiştiriyosun yine aynı şey oluyo. Ama sanki uykunda karabasan gelmişçesine tek kelime edemiyosun. içinden neler geçiyo ama. Ya adamın günahını alıyosam (meleksin ya sen çünkü yazık adama) ya poşeti filan deyiyosa, ya ben söylersem insanlar giydiğim kiyafete laf ederse, ya herkes beni suçlarsa, bir yandan da adamın ağzının ortasına yumruğu çakmak geçiyo içinizden ne biliyim çantanizdaki biber gazına uzanıp gözüne gözüne sıkmak filan. Ama en fazla ilk durakta otobüsten inmek geliyo elinizden, sonra da ağlıyosunuz kendinize kızarak bir yandan. Neden sustum ki diye.
Pkklı mahkumlar tarafından götüne sopa sokulup kafasına balgam atılan cenk abimizin başına gelen hadise.
Günlük yaşantımızda sıkça oluyor. Taciz edilen olay çıkmasın diye susuyor bazen. Erkekler ve yaşlılar da kadınlar gibi mağdur olabilir.
güncel Önemli Başlıklar