bugün

kendilerini canlı kalkan edebilecek kadar duygusaldırlar.
ha bununla övünen olabilir. bununla övünmeyen "gerizekalı lan bunlar" diyen insanlar da çıkabilir. ama gerçek şudur ki türkler kadar duygusalı yok. ben bunu anladım.

tabi akıl yerine duyguyla hareket eden bir milleti siken çok çıkar benden söylemesi.
aşırı duygusal türk kızlarının türk erkeklerini de kendilerine benzetmeleri sonucu olmuştur olsa olsa.
türk milletini aşırı duygusallık özelliğini gözünü kırpmadan milleti için kendini öldürebilmesiyle bağdaştıran tespittir. lakin pkk içinde ki örgüt üyelerinin de kendilerini birçok kez ölüme bıraktıklarını unutmayalım. bir çok çeçen insanının kendilerini ülkeleri için ölüme bıraktıklarını unutmayalım. yani demem şudur; her milletten böyleleri çıkıyor ve bu durum, o milletin aşırı duygusal olduğuna kanıt mıdır orası tartışılır.
mantığıyla değil duygularıyla hareket ettiği içinde gelişmekte olan ülkeler kategorisinden bir adım bile ileri gidememiştir.
hep kaybetmesine sebep olan şeylerden biri. evrene yalnızca barış ve sevgi hakim olsaydı o zaman en güzel insanlar türkler olabilirdi. filmlerdeki agresif ve duygusuz uzaylı ırkının tersine barışçıl olan uzaylılar gibiler, ama henüz galaktik bir aydınlanma çağına erişmedik.
Acaba öyle midir?
çabuk yanar çabuk soğur...
şahsen ben her şeye kendimi yerlere atmam. öyle yapanlar da gereksiz gelir. allah öyle yaratmış. ne yapak şimdi.