bugün

e biz de sana sırf baban ananı siktiği için tahammül ediyoruz? nedir yani...
Benim gerçekleştirmediğim eylem. Mal mal konuşuyor ben de yüzüne "ne deyirsen aq" ifadesiyle bakıyorum. Zamanında annemi küçük yaşta halalarına yollayıp anne baba sevgisinden mahrum bırakan, hiçbir zaman hiçbir şeyine destek olmayan, komaya girip çıktığında "ulan ölümden döndüm kendimi düzelteyim kızıma iyi davranayım gönül alayım" diyeceğine, hep kendisine iyi davranmış, her sene fırsat buldukça yanına giden, saygılı, cebindeki son parasıyla annesinin evine yeni eşyalar alan, gücü yettiği kadar evini temizleyip güzelleştirmeye çalışan ve tek istediği çocukluğunda göremediği anne şevkatini biraz da olsa görmek isteyen anneme açık açık "seni sevmiyorum" diyen ve bazı davranışlarıyla bu sözü söylemekten beter eden o kadın ölse üzülmem valla. Bu yaşıma kadar annem bana hiç yansıtmazdı böyle şeyleri, ama son yaptığın şeylerden sonra umrum dışısın moruk. Anneme yamuk yapmayacaktın.
Sırf evlatsın diye, b..kuna, kusmuğuna tahammül eden annenin gösterdiği tahammülün yanında lafı bile olmayandır.
Annemin annesidir, anneannemdir, candır!
Minnoştur, pamuktur!
Toplum baskısına yenik düşmektir. Tek üstünlüğü benden bilmem kaç yıl önce doğmuş olması olan birini fazla önemsemek saçma. Evet.
valla biz de sırf onların torunu olduğunuz için sizlere tahammül ediyoruz. yoksa evlat olsanız sevilmezsiniz.
Sırf torun diye ağlayan bir çocuğa tahammül etmeseymiş keşke.
bu başlığı yazan hayvanın önde gideni. kesin bilgi yayalım.
Sırf bunak olduğu için onosbu çocuğu bir toruna tahammül etmek ? Yanındayız anneanne .
anneannesini hiç tanıyamamış olan beni üzen başlıktır. kıymetini bilin ya, valla.
o anneanne olmasaydı sen olur muydun diye sorduran sorudur beybisi. senin gibi bir tröll(dikkatinizi çekerim tröll) nasıl buralarda hala su ve oksijen bulabiliyor, karbon döngüsünü tamamlayabiliyor anlayamıyorum.
can sıkıcı durumdur. evet.
Ölünce hepsi geçer, arasınız.
sırf torun diye, zamanında bokunu bile temizlemiştir o yaşlı bunak...

ne bilsin nankör olacağını...
Muhtemelen torunlarından aynı muameleyi görecek olan yazarın içinde olduğunu söylediği durumdur.
insanın zoruna gitmek. Evet.
kaç yaşındasın sen?
kaç yaşındasın sen?
bi dakka
kaç yaşındasın sen?
hayır kaç yaşındasın sen?
kaç yaşındasın sen?
bana yaşını söyle
hayır yaşını söyle bana
kaç yaşındasın sen?
hayır kaç yaşındasın sen?
kaç yaşındasın?

dalyarak.

sen ne anlarsın aile sevgisinden, dede-nine sevgisinden.

anne-baba arasında yatmaktan çok anneanne-dede arasında yatmaya, anneanne yatarken yatağa atlayıp kocaman göbeğine kafanızı koyup yatmaya, sabahları çay kaşığının sesine uyanmaya, bahar gelince evin arkasındaki kocaman bahçede kocaman halılar yıkamaya, hikayeler şiirler dinlemeye alışmanız demektir. herhangi bir nedenden dolayı yanından ayrılınca kahrolmanız demektir. bir gün gelip de sonsuza kadar yanınızda olamayacağını düşündüğünüzde bile sizi hüngür hüngür ağlatması demektir anneanne yanında yaşamak.
(bkz: ergen alert)

insan tabi biraz büyüdükten sonra anlayabiliyor bazı şeyleri . empati yeteneği gelişiyor , beyni ! gelişiyor .
(bkz: bi siktir git çay demle)
kendisininde bir gün elden ayaktan düşeceğini unutan mal beyanıdır.
Anneanne candir pamuk gibi yanakları, ipek gibi elleri vardır sarılınca huzur dolarsın huzur.
Keske mumkun olsa her gun yaninda olsam pamuk tontonumun.
ergenliğin iğrenç kafasından kurtulamamış insanlara göre zordur.
insanın sabrını denemek için bir sınav gibidir. evet.
insanı çileden çıkaran durumdur. Ne saçma iş bu arkadaş. Evet.
"O yaşlı bunak olmasa seni baban mı doğuracaktı?"
Sorusunu sormak istediğim insan söylemi. Terbiyesizlik, gereksiz ergenlik.
Evet.