bugün

önümüzdeki senelere bakmaktır.
ünide dönemlik derslerin yüzde 80 ine girmezsen kalırsın.*
genel not ortalaman 1.80 in altındaysa kayıtşız şartsız sınıfta kalırsın.

tanım: öğrenci milletinin o muhteşem geçerli sebeplerinden ötürü bir sonraki sınıfa fiilen geçemesidir.
6 yildir, üniversite'ye sadece final dönemlerinde ugranilmaktan müzdarip, yillardir cift dikisten hallice modunda, tekrar edilen aktivite.
18 yasindaki cocuklarla ayni dersleri almak biraz koysa da bünyeye ilk baslarda, sonra alisilip gidiyor kendi kendine...
eger iki kere 1.8 altında kalınarak yapılırsa mezun olmanızı tehlikeye sokacak durum..**
9 temmuz 2009 tarihi saat 14:42 itibariyle öğrendiğim çok koyan bişey allah belamı vereydide biraz daha çalışaydım yazık.
dil bölümü okuyan bir öğrenci için mümkündür. zira dil bölümlerinde * hazırlık sınıfı zorunludur ve bütünlemede başarısızlık halinde vuku bulur.

5 yıl olan üniversite 6 yıla çıkar.
lisede sınıfta kaldım o sırada çok üzülmüştüm. şimdi 30 luyaşlarda o günleri özlüyorum keşke bir sene daha kalsaymışım diyorum. zamana göre değişiyor acının tadı.
eskiden kalmak zordu. şimdi 3 zayıfın olunca kalıyorsun. dil ve anlatım notun 1 diğerleri 5 ise yine kaldın.
anlamadığın konuların üzerinden geçmek için etkili bir yöntem...
Lisede kalmak pek bir dert getirmez sadece peder bey biraz yüklenme yapar. Üniversitede kalmak çok rahat gözüksede aslında tam tersi kesinlikle bir kabusdur çünkü budefa peder bey değil kendi kendine aşırı yüklüme yaparsın.
fransizca egitimime basladigim ilk sene bir kaç kelime ve cumle fransizcayla basariyla bitirdigim ilk senem 3. senemin ögretmenin yetersiz fransizcasi var bu çocugun iddiasiyla sinifta kalmak diye adlandiracagimiz olayi bana yasatmasidir efenim. 3 gun boyunca araliksiz aglamistim haksizliga mi yanayim ögretmenin beni basarilisin deyip kandirmasina mi yanayim. yanayim yanayim ateslerde yanayim ama yine de yanayim yahu! o seneden sonra basarili egitim kariyerimi o nalet hocanin gormesini isterdim dogrusu.
+baba sana söylemek istediğim bişey var
-evet yavrum söyle?
+baba bu sene sınıfta kalıyorum
-niye lan deyyus evdeki rahatlık götüne mi batıyor. tabi ekmek elden su gölden batar batar.
+o anlamda değil baba yanlış anla...
-suslan cibiliyetsiz. al pılını pırtını git sınıfta kal.
+vay amk!?!

şimdi neden böyle iğrenç bi diyalog yazdım bilmiyorum muhteremler. pişman mıyım? -hayır yine olsa yine sıçarım.*
aslında her ogrencinin yasaması gereken olaydır. ileride anı olarak anlatmanız gereken bir şeylerin olması, sizin gibi sinifta kalanlari teselli edebilmeniz faydalı ve eglenceli olabilir
(bkz: sozluk yuzunden sınıfta kalmak)
herkez için üzücü ama benim için güzel bir durumdur kendisi. çünkü okula gidip boş zamanımı harcamak yerine güzel ve zengin kızlarla takılarak, kendimi mesleğime hazırlıyor ve popülerite oranımı yükseltiyorum.
boşa giden 1 seneyi bir daha yaşamak. oldukça can sıkıcıdır.
benim üniversite 1. sınıfta 0.02 puanla başardığım eylem.

her yiğidin harcı değildir...
veteriner fakültelerinde 4 dersten kalındığı takdirde sınıfta kalınır.
(bkz: EAEVE)
(bkz: çift dikiş)
tam final döneminde yeniden hortlaması, gayet manidar başlık.
evlat acıcı gibi oturur insanın içine.hele benim gibi öss için dershaneye kayıt yaptırdıktan sonra kaldığınızı öğrenirseniz işte bu anlatılmaz yaşanır.
Bütün bir sene Online oyun oynamanın ve ardından platonik aşka tutulmanın hediyesi.
eğer öyle bir şey olursa intihara sürüklenebileceğim eylem. hayatta kaldıramam lan öyle bir şeyi.

tüm sözlüğün sınıfı geçmem için dua etmesini rica ediyorum. bir şeye inanmayanlarda şans dilesin lütfen.
öğrencide biraz utanma duygusu varsa utanılacak bi şeydir. kerhen aynı dersler, aynı yüzler, aynı sene sil baştan yaşanılacaktır, farklı öğrencilerle.
sınıfta kaldığım zaman eve nasıl gideceğimi karneyi nasıl eve götüreceğimi evdekilerin ve tanıdıkların yüzlerine nasıl bakacağımı okulun bahçesinde tam 3 saat düşündüm ve nihayetinde eve gittim ve tam 3 ay evden çıkamadım.
0,02 ortalama ve 1 kredi eksikle sınıfta kalıyorsanız ayrı bir koyar...

yıllar sonrasından edit: kalmadım lan merak etmeyin. insanlık ölmemiş, geçirdiler.
güncel Önemli Başlıklar