bugün

"Hop hop hop..." Demişliğim var.
noluyoruz zaman bitmedi.
+ ver bakalım kağıdı.

- hassiktir

+ ne dedin ne dedin sen
küçük emrah bakışıyla başlayıp gittikçe kadir inanır bakışına dönen süreçte dil ile diş arasında söylenen laflardır.
lisede o kadar kopya çekmeme rağmen sadece 1 kez yakalanmış ve hala nasıl yakalandığımı anlayamamışımdır. ulan en arka sıradayım avuç içimde bir kağıt var o kadar küçük ki okuyamıyorum bile, hoca nasıl gördüyse sınıfın dışında olmasına rağmen* hiç konuşmadan geldi kağıdımı önümden aldı ben kağıdı bir ucundan zar zor tuttum geri çektim ama hiç konuşma yok aramızda

-...
+...
-...!!
+...!!!

bütün sınıf bize bakıyor (o ara sınavlarda karma yapılıyordu tanıdığım kimse yok) artık bir o bir ben öyle bir çektik ki yırtıldı yırtılacak artık öyle bir bakış attım ki hocaya artık korktu mu verdi acıdı mı verdi bilmiyorum*
sınav kağıdını ilk ele alırken olarak algılarsak:
-haydi bismil... vay aq.. bu ne lan... *
(bkz: liselileri tespit başlığı)
-el çek muallim el çek sinem üstünden..

halk müziği ve kültürü sınavıydı.
çek o eli ordan.
+Hocam ben kopya çekmedim
- Peki bu kağıtlar ne oğlum?
+ Bu kağıtlar kopya kağıdı ama çekmeye fırsatım olmadı
(-Ümit Selçuk ERGÜL + Özgün iLGEN )
hocam son bi şey ekliyordum.
- onu alma beni al.
(bkz: zaten verecektim kağıdı)
hocam valla son cümleyi yazacam o hayır ama vakit çok azdı yetişmedi yoksa kaçarı yoktu gibisinden cümleler.
hocam cevabı biliyorum tamamlıyayım 2 kelime kaldı. Tabi kopya yüzünden alınmıyorsa.
hassiktir.
Hocam iki dakka daha.
o değil de ne şahane elleriniz var hocam. durun dokunmayın kuru kağıda süre bitince ben getiririm tahriş olmasın sarmacık parmaklarınız, kıyamam.
Sıçtık.
hocam vallahi saate bakayım dedim yoksa telefonla işim olmaz.
ben ettim sen etme.
hocam şu minare var ya..*
-hocamm nolurr.
ekmek çarpsın birşey yapmıyodum hocam.
Bir şey söylenmez. Dudaklar "O" şekline getirilir ve sorgulayan gözlerle hocaya bakılır.