bugün

sütlü türk kahvesine şeker katılmadığında tuzlu gibi geliyor tadı.
tek içtiğim kahvedir. bunun üzerine bir kahve tanımıyorum. her gün içerim hiç şaşmaz.
Yaşlıların hoşlandıgı, taze süt alındığında pisirilen ve sadece sütten yapılan şekerli türk kahvesidir. Bir de kaymagı olur bunun, anne evine gidince muhakkak bir kere içilir kedi dili bisküviyle.
kahveye sudan başka bir şe eklenmez. kahve konusunda hassasım.
Küçükken babam yapardı bize bundan ama tencerede. Niye tencerede yaptığını hala anlamıyorum ama çok güzel oluyordu. Büyüyünce sevemez oldum sütlü kahveyi.
Bir şeyide mındar etmeyin ya.
Kahve sütsüz olur.
ben aromalı türk kahvesi seven bir insan olarak, süt ve şekerin türk kahvesini bozduğunu düşünüyorum. sütlü şekerli olması gereken nescafedir.
yalnız damlasakızlı sütlü türk kahvesi fena olmuyor, biraz da şeker.
içmeden bir günü bitiremediğim über içecek.
Türk kahvesi acı olur. Sütlü olması gereken nescafedir.
(bkz: acili turk kahvesi)
Olsa olsa nescafe'dir o.
su yerine süt kullanılarak yapılan türk kahvesidir.
10 yıldır reflü, gastrit, mide fıtığı ile uğraşan bünyeme iyi gelen içeceği sonunda buldum!

Özellikle laktozsuz süt ile yapıldığında mideye müthiş iyi geliyor. Akşamları, hafif acıkmalarda ya da ara öğünlerde tavsiyedir.
iğrençtir. Madem içimi yumuşatmak istiyorsun neskafe iç türk kahvesiyle oynamayın.
ağzının tadını bilmeyenlerin bilmeyeceği kahvedir. enfestir. herkes türk kahvesi acı ve sade içilir diye ezber yapmış.
nescafe'dir o. türk kahvesi sütlü olmaz.

tıpkı etsiz çiğ köftenin aslında kısır olduğu gibi.
Ebeveynlerimizin küçükken kahve saatlerinde onlara eşlik etmemiz için yaptığı bir içecektir. Yeri başkadır eskileri anımsatır çünkü.
Sütsüz türk kahvesinden daha güzeldir. .
Kiminin sevmediği ama benim sevdiğim kahve.
Bizim milli kahvemize süt de çok yakışıyor.
içine su karıştırılarak ve uzun süre kaynatılarak hazırlanır ve kahveli sütle aynı şey değildir.
ancak bir küçük fincanda içilen orta şeker hafif acı kahve de, sütlü nescafe de değildir kanımca.
telvelerin ister istemez boğazıma yapışıp öksürtmesi, tadını almamı gölgeliyor, rahatsızlık hissi veriyor.
sütsüzde öyle bir şey hissetmiyorum. su ve sütün farklı sıvılar olması sebebiyle tanecikleri tutmalarının farklı olmasından ötürü sanırsam.
sütsüzse türk kahvesi, sütlüyse nescafe der susarım.
müptelasıyım.

uyku duvarını aşıp biraz kitap okusam. kahvemi içsem. sonra buz gibi terasta yalın ayak sizi izlesem. biraz sevdiklerimi dinlesem. ne güzel uyurum.

kahve yapmaya gidiyorum kanço.
Kahve değildir o sütlü çocuk maması gibi garip bir içeçektir.
Kahve değildir o, kahve sütlü, şekerli olmaz.
Vay be, içince babaannenim kokusunu içime çektim sanki. O kadar uzun zaman olmuştu ki içmeyeli.

Bana göre şu anda dünyanın en pahalı kahvesinden bile iyidir.
Sarı renkli, açık çay gibi..